ברוכים הבאים לאתר 31 מזרח ולאזור ערד והנגב המזרחי

פורטל 31-מזרח הוקם במרץ 2010 ומנוהל מאז על ידי ענת עוז-רסקין. עיתונאית וצלמת (חברת האיגוד הישראלי לעיתונאות תקופתית FIPP וחברה במועצת העיתונות בישראל), תושבת ערד.
יוזמה פרטית זו נוצרה בעקבות שנים של פעילות עיתונאית בערד ועל רקע של שנים בהם אני חיה עם משפחתי בעיר [מאז 1991]. הבנתי שיש צורך שהמבקרים בערד ובאזור יקבלו, בצורה מפורטת, מאורגנת ומרוכזת מידע על ההיצע התיירותי שבאזור. השאיפה היא שערד, עיר המחוז, תשמש כבסיס התכנסות, יציאה או סיום למטיילים באזורנו. כביש 31 מחבר בין צומת להבים וצומת נווה זוהר בדרום ים המלח. הוא עורק החיים של האזור ולכן נבחר כשם האתר: 31-מזרח. נשמח לכל קשר ו/או שיתוף פעולה עם כל מי שעוסק בתיירות וטיולים או מעוניין לקדם את הנגב. [email protected] | טלפון: 054-3169791

המשך לקרוא

בדרך לנופש באילת או בבתי המלון בים המלח, אתם עוברים, חולפים על פני ערד וישובי האזור. גם אלו ביניכם שנשארים לטיולי שטח מתעכבים בד"כ בתחנת המידע בכניסה לערד. ערד לרובכם היא לא יותר מהעיר עם הגולגולים בכניסה.

על פניו אולי נראה לכם שאין הרבה באזור. אך אתם, הבאים מערים ללא הפסקה, מגיעים אלינו להפסקה שלכם. להקשיב לשקט, להתבונן במרחבים החשופים של המדבר ולמלא את החזה באוויר נקי. להרגע ולהשתחרר ממתחי היומיום. את כל אלו תמצאו אצלנו במרחק של רק שעה וחצי נסיעה מת"א.

באתר מידע על אזור ערד והנגב המזרחיטיוליםאטרקציות לכל המשפחה, מקומות לינהאומנים ואומנות וכמובן כתבות על קהילה וסביבה. אתם מוזמנים להיכנס, להתעדכן ולהתרשם!

כביש 31 המחבר בין צומת להבים וצומת נווה זוהר בים המלח הינו עורק החיים של האזור. החיבור בין המערב והמזרח ולכן נבחר כשם האתר: 31-מזרח. אם תורידו מהלך עם כניסתכם לכביש 31 בצומת להבים תוכלו להבחין במה שמציע האזור – ישובי שכונות וילות כמו להבים ומיתר. ישובי חבל יתיר בעלי האופי החקלאי הטובלים ביער יתיר. ישובי הקבע של הבדואים, עיר המחוז – ערד על גווניה האנושיים ותסיימו את כביש 31 בדרום ים המלח, המציע את סגולות המרפא שלו.

טיולים ביערות להב, מיתר ויתיר, טיולי ג'יפים, טיולי אופניים, טיולים במדבר יהודה, טיולי משפחות בשבילי סובב ערד או צעידה על שביל ישראל. רכיבה על סוסים או גמלים. אירוח בדואי, אירוח בשטח והפקת אירועים טבע, צימרים חדשים בכל רחבי האזור לצד אכסניות נוער שחידשו פניהן. בתי מלון מהודרים ליד מתחמים המאפשרים מדיטציה ותצפית.

יקבים מקומיים, מוזיאונים וגלריות של אומנים, חלקם בעלי שם ארצי ואף בינלאומי. עמותות נשים בדואיות שמוכרות אריגה, רקמה ותכשיטים או חנויות מפעל עם תוצרת מקומית.

מעבר לחדש ולמתחדש ישנם האתרים ההיסטוריים כמו: תל ערד, מצדה, סוסיא ועתיקות אותן אפשר לראות תוך כדי טיול בשבילי יער יתיר או סובב ערד.

רציתי שתוכלו להכיר אותנו באופן אישי. לכן מעבר לריכוז המידע על תיירות ערד ואטרקציות באזור הנגב המזרחי האתר משלב גם חדשות מקומיות וכתבות על חברה וקהילה. כך יכולתם להבין למשל את הבעייתיות של כביש 31 – מצד אחד הבחנתם בפחונים של יישובי הבדואים הלא מוכרים וסכנת הנסיעה בכביש ומצד שני יכולתם להבין שהבעיה נובעת מכך שהמדינה עדיין לא הגיעה להסדרי קרקע עם הבדואים באזור ואת הקשיים שהיו בהגשמת תכנית הרחבת כביש 31 שנחוצה כל כך להתפתחות ערד והאזור כולו.

אני מודה לכל התיירנים שנתנו בי אמונם. לצלמים עמיתים שמשתפים אותי בעבודותיהם, לפעילי סביבה וחברה שמשתפים אותי בפעילותם, לרכזי התיירות של הרשויות באזור ולכל האנשים הטובים באמצע הדרך שעזרו ותמכו. אני מקווה ששיתוף הפעולה בינינו ימשך גם בעתיד כולל עם מוסדות העיר והמועצות השונות באזור והמוסדות הממשלתיים שמכריזים שפתוח הנגב וההון האנושי שבו בראש מעייניהם.

אשמח לקבל גם מכם, המבקרים באזור והגולשים באתר האינטרנט 31 מזרח-פורטל התיירות והקהילה של ערד והנגב המזרחי, הערות, הארות, עדכונים מהשטח וסיפורי טיולים בעקבות שהייתכם בערד והנגב המזרחי.

כך גם לכם יהיה חלק בעיצוב ושיפור האתר הווירטואלי והממשי. שהרי אנחנו רוצים שתבואו אלינו בהפסקה שלכם.

מי אני?

ענת עוז-רסקין. כתבת עיתונות (חברת האיגוד הישראלי לעיתונאות תקופתית FIPP ) וצלמת , מנחת קבוצות הורים לפי שיטת אדלר, תושבת ערד. נשואה ואמא ל-3 בנים. לערד הגעתי בעקבות תפקיד שקבל בעלי בהנהלת מפעל 'מוטורולה-דרום', בשנת 1991. הגענו לתקופה קצרה ונשארנו במקום בו זכו בנינו לילדות מאושרת בטבע.

חיי המשפחתיים, הפרטיים והמורחבים, שזורים בחיל האוויר במישרין ובעקיפין. נולדתי וגדלתי בתוך משפחת חיל האוויר. אבי, קברניט אריה עוז, היה ממקימי מערך התובלה בחייל שאת התפתחותו המפוארת אפשר לראות בבסיס 'נבטים' באזורנו. ילדותי ובגרותי עברו עלי ברמת השרון.

עם הגעתי לערד, בתקופה של העלייה הגדולה מברה"מ ואתיופיה, לימדתי במשך 5 שנים באולפן שפעל במסגרת תיכון 'אורט-ערד'. הייתי גם המורה של האולפן הראשון בתיכון לתלמידים האתיופים. עלייה שאבי לקח בה חלק כטייס ב 'מבצע שלמה'.

אני בעלת השכלה נרחבת במדעי הרוח והחברה עם תואר ב.א. מהאוניברסיטה הפתוחה.

בין השנים 2003-2005 הוכשרתי והוסמכתי במכון 'אדלר' להיות מנחת קבוצות הורים.

בשנת 2006 – סיימתי לימודי תעודה בביבליותראפיה באוניברסיטת בר-אילן.

בין השנים 2006-2009 הייתי כתבת עיתון 'הצבי' של ערד ותרמתי רבות לעיצוב אופיו הקהילתי-חברתי. בשנת 2009 אף ערכתי את העיתון.

2008- למדתי צילום במסגרת קורס של היחידה לאיכות הסביבה נגב מזרחי והשתתפתי שתערוכה קבוצתית- 'סביבה בעין המצלמה' שהוצגה בגלריה לאומנות במתנ"ס ערד.

ב-2009 ערכתי תערוכת יחיד בגלריית מתנ"ס-ערד שנושאה היה: 'נופיה'- נופי ערד והמדבר.

 2010– סיימתי לימודי בבית הספר 'חשיפה' לאומנויות התקשורת, הטלוויזיה והמולטימדיה של האוניברסיטה הפתוחה בכפר הירוק, במגמת עיתונאות ורדיו. וקורס צילום של 'קמרה אובסקורה' במסגרת מכללת 'אתגר' בבאר שבע.

בנובמבר 2010 השתתפתי בתחרות צילום 'סביבה בעין המצלמה 4' במסגרת 'פסטיבל אקולנוע במדבר' וזכיתי במקום 3. ובתחרות צילום 'פני ערד-הנוף האנושי' במסגרת אירועי יום ההולדת ה-48 לערד וגם בה זכיתי במקום ה-3.
בפברואר 2012 השתתפתי בתחרות צילום 'סביבה בעין המצלמה 5' במסגרת 'פסטיבל אקולנוע במדבר' וזכיתי במקום 1 .

משנת 2010 ועד היום אני עורכת ומנהלת את פורטל 31 מזרח. במהלך שנים אלו אף הפקתי מגזין תיירות דו-שנתי של ערד והאזור.

ליצירת קשר- [email protected]