21/09/2018

נופש בדרום

הקטן
הגדל
 
כניסת רשומים
אימייל
סיסמה
 
 

אופניים- טיול אופניים מערד לים המלח
 
 
 
 
   

טיפולים אלטרנטיביים וקוסמטיקה בדרום

-

צמחי מרפא קוסמטיקה טבעית

-

צמחי מרפא- עשבי קדם - מושב כרמל חבל יתיר

 
צמחי מרפא- עשבי קדם - מושב כרמל חבל יתיר
לחצ/י להצגת מספר הטלפון

במרכז המחקר והפיתוח האזורי יהודה, הפועל במושב כרמל שממערב לעין-גדי וצפון לערד, מפתחים בשנים האחרונות חוקרים ישראלים גידולים של צמחים ישראלים מקומיים. מוצרי "עשבי קדם" נמכרים בין היתר באירופה, שם עברו בדיקות היפו-אלרגניות, וברשתות דראגסטורים בקנדה. ניתן להשיג את המוצרים ברשת "עדן טבע מרקט" ובחנויות נבחרות.
במיוחד למבקרים במיפעל (הביקור חינם), חוברת מפורטת בנושא צמחי מידבר יהודה ושימושיהם, וכן המלצות תזונתיות ספציפיות של ד"ר קיטרון יסופקו יחד עם מוצרים המכילים את צמח החי-עד. עוד בביקור: סיור במעבדות המחקר, הסבר על יצור מוצרי טיפוח במקום ללא שום כימיקלים.
יום טבע ובריאות בהר חברון - המשלב 4 אתרים: חוות הר סיני, יקב שוקק, עשבי קדם, ואתר סוסיא. הטיול אינו כולל הליכה, סוג הטיול הוא ביקור באתרים ומפגש עם אנשים, ריחות וטעמים.

 

מפעל 'עשבי קדם

 לאתר

"חי-עד"– הצמח שאתם חייבים להכיר
סובלים משומנים בדם או מעור מגורה? אתם חייבים להכיר את צמח ה"חי-עד". הוא גדל באזור יהודה, מסייע בהורדת הכולסטרול וכמות השומנים בדם, עוזר בטיפול בעור מגורה, מצולק או אדמומי, ומעולה לשיקום פצעים קשים ורקמות פנימיות

במרכז המחקר והפיתוח האזורי יהודה, הפועל במושב כרמל שממערב לעין-גדי וצפון לערד, מפתחים בשנים האחרונות חוקרים ישראלים גידולים של צמחים ישראלים מקומיים. "מדבר יהודה מתאפיין במעבר חד באקלים על פני רצועה ברוחב 30 ק"מ", מסביר ד"ר אמיר קיטרון, המנהל המדעי של המרכז. "המעבר בולט במיוחד בין חברון לעין-גדי. אחת התוצאות לכך, היא מגוון עשיר של צומח מקומי, המאופיין בתכולה מיוחדת של הורמונים צמחיים המעורבים בתגובת הצמח למצוקה האקלימית. להורמונים אלו יכולת לתת אותות לגוף לשנות מצב בלתי רצוי. מסתבר שהצמח "חי-עד", כשמגדלים אותו באזור, עשיר מאד בהורמונים אלו".

הצמח "חי-עד" המכונה "אימורטל" בצרפתית, הוא קרוב משפחה של הצמח "דם המכבים" , והוא צומח בצפון סוריה, בטורקיה ובמקומות נוספים. הוא נחקר בין היתר ע"י הרופאים הצרפתים פרנשום ופנואל, בראשית שנות ה- 90' בבית חולים בליון. פרנשום ופנואל מצאו כי שמן של "חי עד" משקם שטפי דם תת-עוריים, אקזמות בעור, דלקות חניכיים, צלקות, כוויות ופצעים כרוניים, ובבליעה מוריד משמעותית רמות כולסטרול רע בדם. "הורדת הכולסטרול קשורה בין היתר לרכיב "איטלדיון", שנקשר לנשאי הכולסטרול בדם, אך גם לתכולה מיוחדת של נוגדי חימצון ולהורמונים צמחיים שונים. הרכיב איטלדיון נקשר גם לפיברין, המעורב בקרישי דם, ולכן מסייע להחלמת שטפי דם", מסביר ד"ר קיטרון.

 החי-עד נלחם בשומנים בדם ובעור מגורה
בעקבות המחקרים, נשתלו באזור בשנים האחרונות עשרות דונמים של הצמח חי-עד. מהצמח מופקים תוסף מזון "שמן דם המכבים" (המוכר ע"י משרד הבריאות כתוסף מזון), לסיוע במצבי שומנים בדם או בכבד, שמירה על רקמות תקינות אצל סוכרתיים ועוד. יצוין, ששיעור גבוה ביותר של האוכלוסייה הבוגרת בישראל צורך בקביעות תרופות ממשפחת הסטטינים עבור בעיית השומנים בדם. לתרופות אלו תופעות לוואי הכוללות התכווצויות שרירים, שטפי דם תת עוריים, התנפחויות ועוד. ד"ר קיטרון, חוקר בשנים האחרונות שיטות לצמצם שימוש בתרופות מסוג זה בעזרת צמחים כמו חי-עד ובשילוב התאמת תזונתית אישית.

לשימוש חיצוני, מיוצר שמן מרוכז "מכבים", המסייע במהירות לעור מגורה, מצולק או אדמומי (לעור אקנתי, עדיף מיצוי מימי שמכיל את הצמח: "צורי"). את ההרכב לשימוש חיצוני, מייצר מפעל "עשבי קדם", אף הוא במושב כרמל, שהוקם ע"י החוקרים עצמם. "מדובר בצמח שגדל לאט מאד, ומטון צמח מתקבלים רק 1-2 ליטר שמן", מספר מנהל המפעל, רפי זילברמן. "לכן, כל התפוקה העולמית היא בסדר גודל של מאות ק"ג בודדים בשנה. מחשש לזיופים ומגידולים שרוססו, אנחנו מגדלים את הצמח בעצמנו בסביבה המבודדת של מדבר יהודה, בפיקוח האגודה הישראלית לחקלאות אורגנית".

ד"ר קיטרון מספר כי אביו של גיסו ניצל מכריתת רגל סוכרתית, הודות לטפטוף המיצוי של הצמח חי-עד בעת שכבר אושפז בבית החולים. "מאז, חלומי הוא לגייס את המימון למחקרים קליניים נרחבים על השימוש בחי-עד לשיקום פצעים קשים ורקמות פנימיות. מאחר והצמח הוא נחלת הכלל, הדרך היחידה להשיג מימון כזה היא דרך ישום מסחרי לציבור הרחב של הצמח לשלל שימושים".
בנוסף, הצמח חי-עד מיושם בסדרת קרמים נטולי כימיקלים לחלוטין, אף הם מפיתוח "עשבי קדם", לעור אקנתי, מעורב או מבוגר. 

 

להזמנה מהמפעל ולפרטים נוספים: טלפון: 052-3003819

 

 


בחזרה אל- נופש בדרום

 
 
לחצו להוספת תגובה לצמחי מרפא- עשבי קדם - מושב כרמל חבל יתיר
 
תגובות
18/03/2012 19:30:00
שמן דם המכבים תוסף מזון (מאיר כנפו)
 
 
 
 
 
 
תיירות חבל יתיר- מועצה אזורית הר חברון
 
אתר עיריית ערד
 
תנועת אור - חיים בנגב ובגליל
 
וילות יוקרתיות לנופש
 
לחלום רחוק - טיולים למונגוליה
 
אתר 'בוטיקו' תיירות עסקית בדרום
 
דרושים
 
פורטל מנהלי משאבי אנוש
 
הסטודנט-ביקורות סטודנטים על לימודים בישראל
 
לוח המלגות הגדול בישראל
 
דירות7 בערד והנגב המזרחי
 
ארגון השומר החדש
 
אגודת הפסוריאזיס הישראלית
 
שדה בריר - ערד נגד המכרה