23/10/2018

אטרקציות בדרום

הקטן
הגדל
 
כניסת רשומים
אימייל
סיסמה
 
 

אופניים- טיול אופניים מערד לים המלח
 
 
 
 
   

אטרקציות בדרום

-

מצדה- סופר סתם בגן לאומי מצדה

-

סופר סת``ם על המצדה

 
סופר סת``ם על המצדה
לחצ/י להצגת מספר הטלפון

כתיבת ספר תורה מיוחד בבית הכנסת העתיק שעל בימת ההר בגן לאומי מצדה. מידי יום עולה סופר סת"ם על המצדה ובחדר ארון הקודש הקדום הוא כותב את ספר התורה של מצדה. האורחים צופים בו דרך קיר זכוכית ומקבלים הסבר על מלאכת הסת"ם.

אם ברצונכם להנציח מישהו הקרוב לליבכם או שמקום עבודה מעוניין להעניק זכות לעובדיו לכתוב ספר תורה על מצדה - אתם מוזמנים לפנות לרב שמעון אלחרר בטלפון המצורף למעלה.

 

סופר סת``ם על המצדה

מידי יום עולה סופר סת"ם על המצדה, רב שי אברמוביץ, שכותב בחדר ארון הקודש הקדום את ספר התורה של מצדה.

שי יושב בחדר והאורחים צופים בו דרך קיר זכוכית ומידי פעם הוא יוצא לקהל מסביר אודות מלאכת הסת"ם.

אברמוביץ' ישהה מידי יום בשנה הקרובה מאחורי מחיצת זכוכית בבית הכנסת העתיק שעל בימת ההר בגן לאומי מצדה, ושם יכתוב ספר תורה מיוחד, שייתרם לבית הכנסת בסוף השנה.

המבצע הייחודי הזה נעשה בשיתוף רשות הטבע והגנים ובית חב"ד ים המלח, והוא ממומן ע"י תורם אמריקאי.

 הכנסת ספר תורה בבית הכנסת העתיק שעל בימת ההר בגן לאומי מצדה

לאחר שנה של עבודה - הסתיימה כתיבת ספר תורה בבית הכנסת העתיק שעל בימת ההר בגן לאומי מצדה. שי אברמוביץ', סופר סת"ם מהעיר נהרייה, שהה בבית הכנסת במשך שנה שלמה, עד שהשלים את המשימה. בנר שמיני של חנוכה תשע"א, הוכנס הספר לארונו. בטקס השתתפו מנהל מחוז דרום של רשות הטבע והגנים, ראש המועצה המקומית מר דב ליטבינוף והזמר דיויד ברוזה.

 שי אברמוביץ', סופר סת"ם מהעיר נהרייה, החל לפני שנה בדיוק במבצע ראשון מסוגו: אברמוביץ' שהה מידי יום בשנה האחרונה מאחורי מחיצת זכוכית בבית הכנסת העתיק שעל בימת ההר בגן לאומי מצדה, ושם כתב ספר תורה מיוחד, אותו ביקש לתרום לבית הכנסת העתיק במצדה. המבצע הייחודי הזה נעשה בשיתוף רשות הטבע והגנים ובית חב"ד ים המלח, ומומן ע"י תורם אמריקאי.

הספר נכתב כולו בעזרת נוצה, כמיטב המסורת, ובכתיבתו השתתפו המוני המטיילים שביקרו בבימת ההר במהלך השנה החולפת. ביום רביעי, נר שמיני של חנוכה, נערך בבית הכנסת העתיק במצדה טקס הכנסת ספר התורה, לצד הדלקת נר שמיני של חנוכה. בחגיגה השתתפו מנכ"ל רשות הטבע והגנים אלי אמיתי, ראש המועצה המקומית דב ליטבינוף, הרב הראשי של ערד יוסף אלבז והזמר דיויד ברוזה. בנוסף לספר התורה זכה הגן הלאומי מצדה לתוספת נוספת: הזמר דיויד ברוזה העניק למנהל הגן הלאומי מצדה איתן קמפבל את הגיטרה הראשונה מהמותג החדש "מצדה", שייצא בקרוב לשוק.

איתן קמפבל, מנהל גן לאומי מצדה: "סיפורה של מצדה גורמת לאנשים רגשות חזקים ורבים המקרים שבהם מבקשים אלו להביע את רגשותיהם לסיפור ההיסטורי של מצדה, אך אין ספק שעבורנו היה זה ניסיון מיוחד במינו. בית הכנסת במצדה שימש את המורדים היהודים בטרם נפלה מצדה לידי הרומאים, וגם בימינו אנו אנשים רבים מגיעים למקום על מנת לציין בו אירועים יהודיים, כגון בר מצווה ואף טקסי חופה על בימת ההר. פעילות שכזו מחייה את האתר הארכיאולוגי ואת ההיסטוריה של העם היהודי בארץ ישראל, ומקרבת את הציבור לסיפור החשוב של מצדה. הסופר ישב במהלך כל הזמן מאחורי מחיצת הזכוכית בבית הכנסת והמבקרים יכלו לראות את עבודת כתיבת הספר מקרוב ולהתרגש, וכך היה גם בטקס הכנסת הספר לבית הכנסת. בנוסף לכך כיבד אותנו בנוכחותו דיויד ברוזה, אשר לו ולאתר יש היסטוריה ארוכה בפני עצמה. העובדה שהגיטרה הראשונה שיוצרה בחתימתו נושאת את השם "מצדה" ריגשה אותנו מאוד. זו עוד הוכחה לקשר הרגשי שיש לאנשים מכל הסוגים עם מצדה".

 

 

 

 

בחזרה אל- אטרקציות בדרום

 

 
 
לחצו להוספת תגובה לסופר סת``ם על המצדה
 
תגובות
 
 
 
 
 
תיירות חבל יתיר- מועצה אזורית הר חברון
 
אתר עיריית ערד
 
תנועת אור - חיים בנגב ובגליל
 
וילות יוקרתיות לנופש
 
לחלום רחוק - טיולים למונגוליה
 
אתר 'בוטיקו' תיירות עסקית בדרום
 
דרושים
 
פורטל מנהלי משאבי אנוש
 
הסטודנט-ביקורות סטודנטים על לימודים בישראל
 
לוח המלגות הגדול בישראל
 
דירות7 בערד והנגב המזרחי
 
ארגון השומר החדש
 
אגודת הפסוריאזיס הישראלית
 
שדה בריר - ערד נגד המכרה