14/11/2018

לאן השבוע

הקטן
הגדל
 
כניסת רשומים
אימייל
סיסמה
 
 

חלמוניות בנגב המזרחי / ענת רסקין
 
 
 
 
   

חדשות ומאמרים

-

לאן השבוע- לוח אירועים בערד ובדרום

-

16.11-28.12 בערד- תערוכה של "זומו" המוזיאון הנייד

 
16.11-28.12 בערד- תערוכה של "זומו" המוזיאון הנייד
‏יום רביעי ‏07 ‏נובמבר ‏2018

16.11-28.12 מפעל מגבות ערד ובהמרכז לאמנות עכשווית בערד. המסע של זומו, המוזיאון הנייד הראשון בישראל, נמשך תחנה שנייה במסע: ערד! תערוכת ענק דו-מוקדית בהשתתפות יגאל תומרקין, מיקה רוטנברג, מחמוד קייס, יאיר גרבוז, אביטל גבע ועוד כ-40 אמנים מובילים
זומו ערד יפעל 7 ימים בשבוע, גם בימי חופשת החנוכה. הוא יארח את תלמידי בתי הספר של ערד והסביבה ויציע סיורים מודרכים, ללא תשלום, בכל ימי הפעילות. בנוסף יציע זומו תוכנית ציבורית ענפה למבוגרים ולילדים.
 

 

זומו, המוזיאון הנייד הראשון בישראל, מגיע לערד. אחרי ההצלחה המסחררת בירוחם בתחילת השנה, מגיע המוזיאון מבוסס הקהילות לתחנה השנייה במסע ומציג תערוכה דו-מוקדית של אמנות עכשווית מעוררת השראה ומחשבה. זומו הוא פרויקט חברתי/אמנותי שמבקש להציב, ליצור ולאצור ספסלי שיח ונקודות מפגש שבהן נוצר חיבור אמיתי ועמוק בין האמנות, היוצרים שלה והקהילות שצורכות אותה.

בערד יפעל זומו בשני מוקדים במקביל. בהאנגר הענק (כ-800 מ"ר) שבו ייצרו בעבר את מגבות ערד תוצג התערוכה המרכזית, בהשתתפות כ-40 אמנים מובילים. התערוכה, שתוצג בלב אזור התעשייה של העיר, תעסוק בחשיפת המנגנונים הכלכליים, פוליטיים וחברתיים שבתוכם אנחנו פועלים ובהצגת מנגנוני הייצור, המשטור והמסחור של עולם האמנות.

במרכז לאמנות עכשווית בערד, הממוקם במתנ"ס שבלב העיר, תוצג "סדנת אמן" שבתוכה אמנים שנבחרו לתוכנית רזדינסי "ייצרו" יחד עם יוצרים מקומיים יצירות אמנות שיוצגו במוזיאון שיוקם יש מאין בחלל המפעל.

היפוך התפקידים וחשיפת המנגנונים מבקש להאיר על הכוחות הכבירים שפועלים על כולנו – יוצרים וצרכנים, אמנים ופועלים – ולהצביע על כך שהם אינם גזרת שמיים או גורל אלא פרי יצירתו של האדם ולכן גם ברי שינוי.

בין העבודות בזומו ערד ניתן למצוא יצירה משותפת של זויה צרקסקי ואולגה קונדינה, שיוצרות במיוחד עבור זומו קיר באורך כשלושה מטרים שיכוסה בציורים בהשראת המפעלים הקומוניסטיים שהיו תבנית נוף מולדתם; ציורי גרפיטי שמציירים יחד נערות ונערים מערד ומהישוב הבדואי השכן כסיפה בהנחיית יובל כספי ושיוחזרו למרחב הציבורי אחרי התערוכה וארבע חליפות ענק שתופרת רותי דה פרייס ממגבות פסולות ויתלו מגג האנגר, כזכר לפועלים שהיו חלק בלתי נפרד מהמפעל ואינם עוד.

זומו הוא יוזמה פרטית, בהובלת האוצרת מילנה גיצין אדירם, היוצא לפועל בזכות תמיכתם הנדיבה של מפעל הפיס, קרן אריסון ישראל ושורה של קרנות ותורמים פרטיים. זומו היא עמותה ללא מטרות רווח שאינה קשורה למדינה ואינה נתמכת על ידיה.

השותף המקומי של זומו בערד הוא המרכז לאמנות עכשווית, הפועל בתמיכת משרד התרבות והספורט, הרשות לפיתוח הנגב והמשרד לפיתוח הנגב והגליל.

זומו ערד יפעל בין ה-16 בנובמבר ל-28 בדצמבר, 7 ימים בשבוע, גם בימי חופשת החנוכה. הוא יארח את תלמידי בתי הספר של ערד והסביבה ויציע סיורים מודרכים, ללא תשלום, בכל ימי הפעילות. בנוסף יציע זומו תוכנית ציבורית ענפה למבוגרים ולילדים.

"זומו: סדנת אמן" תהיה פתוחה לקהל בימים א'-ה' בין השעות 16:00-20:00, בתאריכים 16.11-15.12.

"זומו - המפעל" יהיה פתוח לקהל בימים א' 13:30-08:30, ב'-ה' 20:00-08:30 , ו' 14:00-08:30  ושבת 16:00-10:00

זומו - המוזיאון שבדרך: מנהלת ואוצרת ראשית: מילנה גיצין אדירם; מנהל אמנותי: שי עיד אלוני; אוצרת: עפרה חרנם; מנהלת קשרי קהילה וקהילות: שרון גלזברג; מנהלת מחלקת חינוך: הלית מיכאלי; יו"ר הבורד: רונית רייכמן.  המרכז לאמנות עכשווית ערד: מנהל: אורן עמית; אוצרת: גילי זיידמן. הדרכה ויצירה: לינה סברדלוב.

מידע מלא על הפעילות ניתן למצוא באתר של זומו ובדף הפייסבוק של הפרויקט.

 

 

 
 
לחצו להוספת תגובה ל16.11-28.12 בערד- תערוכה של "זומו" המוזיאון הנייד
 
תגובות
 
 
 
 
 
תיירות חבל יתיר- מועצה אזורית הר חברון
 
אתר עיריית ערד
 
תנועת אור - חיים בנגב ובגליל
 
וילות יוקרתיות לנופש
 
לחלום רחוק - טיולים למונגוליה
 
אתר 'בוטיקו' תיירות עסקית בדרום
 
דרושים
 
פורטל מנהלי משאבי אנוש
 
הסטודנט-ביקורות סטודנטים על לימודים בישראל
 
לוח המלגות הגדול בישראל
 
דירות7 בערד והנגב המזרחי
 
ארגון השומר החדש
 
אגודת הפסוריאזיס הישראלית
 
שדה בריר - ערד נגד המכרה