22/09/2018

טיולים בנגב

הקטן
הגדל
 
כניסת רשומים
אימייל
סיסמה
 
 

אופניים- טיול אופניים מערד לים המלח
 
 
 
 
   

טיולים בנגב

-

שבילי סובב ירוחם

-

אגם ירוחם בפארק ירוחם

 
אגם ירוחם בפארק ירוחם

אגם ירוחם הינו אגם מלאכותי. פארק ירוחם משתרע על פני כ-500 דונם ובתוכם 150 דונם (במירבי) של אגם ירוחם. סביב אגם ירוחם ישנם שבילי אופניים, סינגל סובב ירוחם, אתרי עתיקות ובפארק ירוחם עצמו- מרחבי דשא, מתקני פיקניק, מתקני משחקים לילדים ואפשרות ללינת לילה.
אטרקציות למשפחה- תצפית ציפורים, טיבוע ציפורים באגם ירוחם או דיג של לוקוס זעיר, סיור עקרבים עם תאורה אולטרה סגולה, מרכז אתגרים בירוחם מספק רכיבת אופניים, בישולי שטח וסדנאות גיבוש.
בירוחם צימרים וחדרי הארחה ומלונית סוויטות
עוד בסביבה- נחל שועלים, נחל חלץ, פריחת נרקיסים, פריחת חלמוניות, פריחת אירוס ירוחם
כתבה: ענת רסקין
 

 

אילו ציפורים היו מדברות הן יכלו לספר לכם שלא הן ולא בני אדם יכולים להתעלם מנווה המדבר שליד הישוב ירוחם שבנגב.

ירוחם ממוקמת בהר הנגב וליד המכתש הגדול ששמו הוסב בשנת 2015 ל 'מכתש ירוחם'. פארק ירוחם משתרע על פני כ-500 דונם ובתוכם 150 דונם (במירבי) של אגם ירוחם בהחלט משנים את הנוף.

אגם ירוחם הינו אגם מלאכותי שהוקם בשנת 1953 ונועד לאגור מי שיטפונות חורף להשקיה חקלאית ביישובי האזור. על אפיק נחל רביבים (אחד מיובליו של נחל הבשור) הוקם סכר באורך כ-80 מ' ובגובה של כ-15 מ'. לאגם מתנקזים גם נחל השועלים ונחל ירוחם. כיום האגם קולט לא רק מי שיטפונות אלא גם מי קולחים ממכון טיהור השפכים של העיירה ירוחם. הרחצה באגם אסורה אך הוא משמש אטרקציה לנופשים, לדייגים ולצפרים.

סביב אגם ירוחם ישנם שבילי אופניים, סינגל סובב ירוחם, אתרי עתיקות ובפארק ירוחם עצמו- מרחבי דשא, מתקני פיקניק, מתקני משחקים לילדים ואפשרות ללינת לילה

תצפית ציפורים, טיבוע באגם ירוחם או דיג של לוקוס זעיר, סיור עקרבים עם תאורה אולטרה סגולה הן אטרקציות המחזקות את התיירות המקומית. מרכז אתגרים בירוחם מספק רכיבת אופניים, בישולי שטח וסדנאות גיבוש.

בירוחם צימרים וחדרי הארחה ומלונית סוויטות עם כ-40 יחידות ובריכת שחיה.

הציפורים שמו את ירוחם על המפה!

מרכז צפרות ואקולוגיה 'דוכיפת' שבירוחם הוקם ב- 2009 והוא אחד מתוך ארבעת המרכזים הארציים (החולה, ירושלים ואילת). במרכזים אלו מתנהלת באופן שוטף פעילות ניטור וטיבוע של הציפורים לשם מעקב אחרי התנהלותן ומנהגיהן. מרכזי הצפרות אוספים מידע בכדי לדעת מה קורה בשטח- אילו מיני ציפורים ישנן בישראל, באילו עונות ואיך המצב משתנה לאורך השנים.

טיבוע ציפורים ותצפית באגם ירוחם- אנשים המעוניינים להצטרף ולקבל הדרכה בטיבוע ציפורים או בתצפית, מוזמנים ליצור קשר עם מרכז 'דוכיפת' לתיאום מראש בטלפון- 054-4761761

בדרך כלל הפעילות באגם ירוחם הנמצא בפארק ירוחם שהוא פארק גדול ומרשים. מועד הפעילות, אליו יכולים להצטרף אנשים, הוא בימי שישי בין 07:00 ל 09:00 ההשתתפות הינה בתשלום של 25 ₪ לאדם.

הוראות הגעה:

לבאים מכביש 40 (באר שבע-שדה בוקר), בצומת הנגב פונים מזרחה בכביש 224 אל ירוחם. לבאים מכביש 25 (דימונה-ערבה), בצומת דימונה פונים מערבה ודרומה לכביש 204. בכיכר הכניסה לירוחם פונים ימינה לפארק ולאגם.

 
 
לחצו להוספת תגובה לאגם ירוחם בפארק ירוחם
 
תגובות
 
 
 
 
 
תיירות חבל יתיר- מועצה אזורית הר חברון
 
אתר עיריית ערד
 
תנועת אור - חיים בנגב ובגליל
 
וילות יוקרתיות לנופש
 
לחלום רחוק - טיולים למונגוליה
 
אתר 'בוטיקו' תיירות עסקית בדרום
 
דרושים
 
פורטל מנהלי משאבי אנוש
 
הסטודנט-ביקורות סטודנטים על לימודים בישראל
 
לוח המלגות הגדול בישראל
 
דירות7 בערד והנגב המזרחי
 
ארגון השומר החדש
 
אגודת הפסוריאזיס הישראלית
 
שדה בריר - ערד נגד המכרה