22/09/2018

טיולים בנגב

הקטן
הגדל
 
כניסת רשומים
אימייל
סיסמה
 
 

אופניים- טיול אופניים מערד לים המלח
 
 
 
 
   

טיולים בנגב

-

טיולי שיטפונות בנגב

-

ציד שיטפונות

 
ציד שיטפונות

לאן כדאי להגיע בכדי לראות שיטפון בנגב המזרחי? המלצות על מיקומים למטיילים 'רכים' המבקשים לצפות בשטפון במדבר מבלי להכנס לשטח ולהסתכן.
כלל ברזל- לא לחצות זרמי מים, אפילו הם לכאורה תמימים. לא להחנות רכב קרוב לשטח זרימה-הזרימה יכולה בשניות להגיע לרכב. זהירות בהליכה על מדרונות חלקים בגשם.
אם תרצו להתעדכן בזמן אמת ולהצטרף לטיולי שיטפונות– 
 

 

לאן כדאי להגיע בכדי לראות שיטפון בנגב המזרחי?

 

אם תרצו להתעדכן בזמן אמת ולהצטרף לטיולי שיטפונות– התחברו לדף הפייסבוק 'מרכז סיור ולימוד סוסיא' או בטלפון-1599-507-517 או הירשמו אצל "הג'יפ המזמר"- נחשון אפיק בטלפון- 052-843-7511 או 052-823-9646

 

1. במקרה של גשם מקומי חזק בערד- בכביש 31 - 5 ק"מ מצומת ערד בירידה לים המלח- מקום שם נחל יעלים עובר מתחת לכביש. עוצרים ליד הכביש. שטפון "קצר מועד".

2. גשם מקומי מעל ערד ודרומה- מצומת חתרורים פונים לכביש המפעלים (דרומה). אחרי הצומת 1 ק"מ עובר נחל אבוב מתחת לכביש.

3. גשמים רצופים מערד דרומה- שדה בריר, נחל קינה, הרי דימונה, כביש ערוער. הגשר בכביש המפעלים (258)-מתחתיו עובר נחל חימר. שם יש סיכוי לצפות בשטפונות אדירים. הגעה קלה עם הרכב.

4. גשמים מערד צפונה ומערבה- נחל צאלים באזור ברכת צפירה. עד חניון הלילה מעל ברכת צפירה נגישות לכל רכב על דרך עפר 3 ק"מ מכפר הנוקדים. טיב הדרך משתנה מעת לעת! מחניון הלילה הליכה רגלית של 1 ק"מ. יש נתיב מסומן ויש נתיב לא מסומן. מי שלא מכיר- מומלץ תדרוך טלפוני.

5. גשמים במדבר יהודה והרי חברון בכלל- סיכוי טוב לפגוש בשטפונות בכביש 90 בשפך הנחלים לים המלח- יחד עם סיכוי להתקע בין שני נחלים זורמים ולהמתין עד שהשטפון עובר (ולפעמים גם עד שמפנים את הכביש מסחף ואבנים). אפשרות נוספת לבעלי ג'יפים לצפות בשטפונות בנחל חבר, משמר ולהגיע אל ברכת 'חש'ם אל-כרם' וביר א-שרקי דרך חבל יתיר. (פרטים ב 'מרכז סיור ולימוד סוסיא' -1599-507-517 )

כלל ברזל- לא לחצות זרמי מים, אפילו הם לכאורה תמימים. לא להחנות רכב קרוב לשטח זרימה - הזרימה יכולה בשניות להגיע לרכב. זהירות בהליכה על מדרונות חלקים בגשם.

 

 

 
 
לחצו להוספת תגובה לציד שיטפונות
 
תגובות
 
 
 
 
 
תיירות חבל יתיר- מועצה אזורית הר חברון
 
אתר עיריית ערד
 
תנועת אור - חיים בנגב ובגליל
 
וילות יוקרתיות לנופש
 
לחלום רחוק - טיולים למונגוליה
 
אתר 'בוטיקו' תיירות עסקית בדרום
 
דרושים
 
פורטל מנהלי משאבי אנוש
 
הסטודנט-ביקורות סטודנטים על לימודים בישראל
 
לוח המלגות הגדול בישראל
 
דירות7 בערד והנגב המזרחי
 
ארגון השומר החדש
 
אגודת הפסוריאזיס הישראלית
 
שדה בריר - ערד נגד המכרה