20/09/2018

טיולים בנגב

הקטן
הגדל
 
כניסת רשומים
אימייל
סיסמה
 
 

אופניים- טיול אופניים מערד לים המלח
 
 
 
 
   

טיולים בנגב

-

מכוניות- מסלולי טיולים עם מכוניות בנגב המזרחי

-

כביש 325 ליער 'כרמים'-סנסנה –יער 'מיתר'

 
כביש 325 ליער 'כרמים'-סנסנה –יער 'מיתר'

מסלול טיול למכוניות-ליער 'כרמים'-סנסנה –יער 'מיתר'. המשכו של כביש 325 (צומת דבירה-קבוץ להב) המאפשר בקור בחורבת רימון, קבוץ כרמים (מצפור, לינה ופיינטבול), יער כרמים ויער מיתר על שביליו- לטיולים רגליים, טיולי אופניים או מכוניות. אפשר להמשיך על תוואי הדרך הנופית ליער יתיר.
(נרשם ע"י ענת רסקין)
 

 

מסלול טיול למכוניות-ליער 'כרמים'-סנסנה –יער 'מיתר' /נרשם ע"י ענת רסקין

אתם יורדים מכביש 40 בצומת דבירה לכיוון כביש 325 . זהו כביש חד מסלולי החולף על פני שדות מעובדים, יער דבירה, יער להב שמורת להב הצפונית והקיבוצים ומהווה התחלה למסלולי טיול רבים באזור.

נמשיך לצומת קבוץ להב וכביש 358 ונפנה ימינה (לכיוון כביש 31 -צומת אשכולות/סנסנה). מימינכם תראו את קבוץ להב ושדותיו והגבעה עליה ממוקמת
חירבת רימון (סימן זיהוי הוא עץ בודד באמצע השדות).

בקור בעתיקות חורבת רימון- היכנסו ימינה לשביל הנכנס לשדות המעובדים (השביל נמצא מול שלט המפנה שמאלה לסנסנה) והמשיכו איתו לכיוון הגבעה עם העתיקות.

לסנסנה ויער 'כרמים'
אתם חוזרים לכביש 358 ולשלט המפנה מזרחה לכיוון סנסנה. זהו כביש חד מסלולי ישן המתפתל בין שדות חיטה ויער 'כרמים' (ביער זה אין פינות פיקניק מוסדרות אבל בהחלט אפשר לערוך בו פקניק) תחלפו על פני הישוב סנסנה ותוכלו להבחין בין עצי היער בבקתת העץ המיועדת ללינה חינם למטיילים בשביל ישראל. בבקתה חשמל, אח, עצים למדורה, קפה/תה. בשבת ניתן לארח גם קבוצות (בני סופר 057-8186619).

סעו מזרחה, זהו תוואי שביל ישראל העובר בצמוד לכביש. משני צידי הכביש דשות חיטה. לשמאלכם הרחוק תוכלו להבחין בכביש המערכת במקביל אליכם. כביש סנסנה מתחבר לכביש 60 (ב"ש-מיתר) קצת אחרי הישוב מיתר ולפני מחסום צה"ל.

אל קיבוץ כרמים
אם תפנו ימינה בכביש 60 ואח"כ שוב ימינה תגיעו לקיבוץ כרמים. קיבוץ צעיר ומיוחד, המשלב תפיסת עולם סביבתית עם ערכים חברתיים כגון חיים משותפים לדתיים וחילוניים. שם, תוכלו ללון לילה בצימרים-בקתות עץ משפחתיות, להתפנק בטיפול אלטרנטיבי בקליניקה "סינרגיה", או להתפרע קצת במשחק פיינטבול משפחתי.

אל מצפור קבוץ כרמים
ממש לפני השער של כרמים פונים ימינה בדרך עפר. נוסעים במקביל לגדר (היא משמאלכם) ורואים את המצפור אחרי כ-600 מטר. המצפור משקיף לכיוון יער מיתר, יער יתיר ודרום הר חברון.

לרוכבי האופניים קיבוץ כרמים מציע מיקום מעולה עם מגוון אפשרויות הן לרוכבי השטח והן לרוכבי הכביש. ניתן לרכב אל כרם ענבי היין הגדול של הקיבוץ ואל מטע הזיתים הצעיר, בין שדות חיטה, גזר ותפו"א אורגניים, או ליער מיתר הסמוך.

לישוב מיתר
הישוב מיתר שהוקם בשנת 1980 ואכלוסו החל בשנת 1984. מתיישביו הראשונים היו כ-1,000 משפחות חברי “אגודת מתיישבי נחל חברון” מדרום הארץ וממרכזה. שם הישוב 'מיתר' כחבל שקושרים בו את יריעות האוהל אל היתדות שבאדמה. כיום מונה הישוב כ-8000 תושבים ובקרוב, כנראה, יהפוך למועצה אזורית.

ליער מיתר ותוואי הדרך הנופית ליער יתיר
אם תפנו שמאלה ותחצו את כביש 60 תכנסו ליער מיתר. סימון כחול מלווה את דרך העפר (עבירה לרכב פרטי ובוודאי שלרכב 4*4) לכל אורכה עד לכביש הפנימי של יער יתיר, כביש 316 (כביש היוצא בצידו השני בצומת הישוב הבדואי חורה-כביש 31). לאורך הדרך הנופית שלטים של קק"ל עם מפת היערות.

יער מיתר - הנטיעות החלו בראשית שנות ה-80 של המאה הקודמת. היער עוטף את הישוב ומשכונות הישוב ניתן לצאת לשבילי הליכה אל פינות החמד שבו. באביב נוהגים לצעוד תושבי מיתר בצעדת האביב המסורתית שלהם אל היער ואפשר להצטרף לחגיגה שלהם!

אל יער יתיר
אפשר להגיע גם דרך הכביש. פונים שמאלה בכביש 60 לכיוון מחסום צה"ל. חוצים את המחסום ופונים ימינה בכיכר. ממשיכים בכביש הרחב, הבטוח והמאובטח, לפי השלטים לכיוון יער יתיר. או שפונים בכביש 60 ימינה וחוזרים לכביש 31 . בצומת תל-ערד פונים שמאלה לכביש 80 ואיתו ממשיכים ליער יתיר.

 

 
 
לחצו להוספת תגובה לכביש 325 ליער 'כרמים'-סנסנה –יער 'מיתר'
 
תגובות
 
 
 
 
 
תיירות חבל יתיר- מועצה אזורית הר חברון
 
אתר עיריית ערד
 
תנועת אור - חיים בנגב ובגליל
 
וילות יוקרתיות לנופש
 
לחלום רחוק - טיולים למונגוליה
 
אתר 'בוטיקו' תיירות עסקית בדרום
 
דרושים
 
פורטל מנהלי משאבי אנוש
 
הסטודנט-ביקורות סטודנטים על לימודים בישראל
 
לוח המלגות הגדול בישראל
 
דירות7 בערד והנגב המזרחי
 
ארגון השומר החדש
 
אגודת הפסוריאזיס הישראלית
 
שדה בריר - ערד נגד המכרה