16/10/2018

טיולים בנגב

הקטן
הגדל
 
כניסת רשומים
אימייל
סיסמה
 
 

אופניים- טיול אופניים מערד לים המלח
 
 
 
 
   

טיולים בנגב

-

יערות הקרן הקיימת לישראל בנגב המזרחי

-

חורשת רן בערד - פארק ערד

 
חורשת רן בערד - פארק ערד

חורשת רן, נמצאת לפני העיר ערד על כביש 31 בין צומת תל-ערד לעיר ערד. חורשת רן משתרעת על פני שטח של 500 ד"ר ובה מדשאה, ברזי מים, גן הרפתקאות, חניון לקמפינג ופיקניק. חורשת רן ממוקמת על אם הדרך של שביל ישראל בואכה ערד ומשמשת שביליסטים ללינת לילה. המקום פתוח לקהל הרחב.

 

 

חורשת רן, חורשת קק"ל, נקראת ע"ש של סמל רן שוחט ז"ל, תושב ערד ונקראה במקור: 'חורשת רן וחבריו'. החורשה ידועה בפי תושבי ערד והסביבה כ 'חורשת רן' למרות שקק"ל מעדיפה לציין את המקום כ 'פארק ערד'. לאחר מאבק הוסף השם המקורי 'חורשת רן' לשלט הכניסה הרשמי.

סמל רן שוחט (שכטמן) ז"ל, בן שמחה וצבי, ממשפחת מייסדי פתח-תקווה, נולד ביום ח' בתמוז תש"ג (11.7.1943) גויס לצה"ל במאי 1961 והוצב לחיל האוויר. לאחר הטירונות השתלם בקורס לטכנאי ציוד קשר. לאחר ששוחרר הוצב לחיל השריון, השתלם בקורס קשרי שריון, והיה בו חניך מצטיין. לאחר השחרור פתח בפתח-תקווה חנות למכשירי חשמל וטלוויזיה. לאחר שנים אחדות עקר עם משפחתו לערד וניהל עם אביו את מלון "נוף ערד". הוא הצטיין במעשיו וזכה לשבחים רבים על חריצותו ועל הבנתו הרבה.
כשפרצה מלחמת יום-הכיפורים גויס ונשלח עם יחידתו לחזית בסיני, שם השתתף בקרבות בציר הצפוני, בתפקיד טכנאי קשר בזחל"ם הפיקוד של הגדוד. בשעות הבוקר המוקדמות של יום ט"ו בתשרי תשל"ד (11.10.1973) יצא עם חיילי הגדוד לעזור למשאית אספקה שנכנסה למארב של חיילי קומנדו מצרים. בצומת קנטרה-בלוזה, פגע פגז בזחל"ם שלו ורן נהרג במקום. בן 30 היה במותו. הוא הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין בערד.

חורשת רן משתרעת על פני שטח של 500 ד"ר ובה מדשאה, ברזי מים, גן הרפתקאות, חניון לקמפינג ופיקניק. המקום פתוח לקהל הרחב.

* רכילות- הבן, רועי שוחט, נשוי לזמרת סי היימן,  בתו של נחום היימן, מגדולי המלחינים בזמר העברי בישראל ומראשוני המנהלים האומנותיים של פסטיבל ערד, שהקים את "העמותה למורשת הזמר העברי" לשימור הזמר העברי.

 
 
לחצו להוספת תגובה לחורשת רן בערד - פארק ערד
 
תגובות
 
 
 
 
 
תיירות חבל יתיר- מועצה אזורית הר חברון
 
אתר עיריית ערד
 
תנועת אור - חיים בנגב ובגליל
 
וילות יוקרתיות לנופש
 
לחלום רחוק - טיולים למונגוליה
 
אתר 'בוטיקו' תיירות עסקית בדרום
 
דרושים
 
פורטל מנהלי משאבי אנוש
 
הסטודנט-ביקורות סטודנטים על לימודים בישראל
 
לוח המלגות הגדול בישראל
 
דירות7 בערד והנגב המזרחי
 
ארגון השומר החדש
 
אגודת הפסוריאזיס הישראלית
 
שדה בריר - ערד נגד המכרה