22/09/2018

טיולים בנגב

הקטן
הגדל
 
כניסת רשומים
אימייל
סיסמה
 
 

אופניים- טיול אופניים מערד לים המלח
 
 
 
 
   

טיולים בנגב

-

מצפורים

-

מצפורים בעיר ערד

 
מצפורים בעיר ערד

מצפור מואב, טיילת מואב, מצפור גורני, מצפור נחל חסד
 

 

טיילת מואב - נמשכת לאורך רח' מואב בערד- מצומת מואב-רח' גל ועד בתי המלונות של ערד ומצפור מואב. מרפסת תצפית ממוקמת על כביש מואב בדרך לבתי המלון - פינת רח' גל. גישה נוחה גם לנכים ומבוגרים. מהטיילת נשקף נוף הרי מדבר יהודה הדרומיים, הרי מואב וים המלח. לאורך הטיילת ממוקמים ספסלים וברזי מים. מן הטיילת אפשר לפנות בשביל כורכר כבוש לכיוון מצפור גורני ושביל נוסף (ממש לפני מלון 'מצדה' לשעבר) מוביל לפסלו של האמן ישראל הדני- 'דלת למדבר'.  יצירת אמנות גשמית שהופכת לרוחנית היא "זו המעבירה אותנו מממדי הזמן הליניארי של הקיום ומחברת אותנו אל האחדות האינסופית שמעבר לו. החוויה שהיא מחוללת היא חוויה של התרחבות." (מתוך: ישראל הדני, "דיאלוג עם עצמי" (1991), ארכיון האמן, ירושלים).

מצפור גורני - מבט לים המלח והמדבר מדרום מזרח העיר . מקום קסום להתבוננות ומדיטציה.

 בהמשך כביש מואב לכיוון בתי המלון של ערד, ירידה ימינה בשביל נוח. בסיום השביל מגיעים לתצפית מרוצפת עם סדורי ישיבה. התצפית הוקמה לזכרו של הטייל עופר גורני בן ערד.

מצפור מואב - בסיום רחוב מואב, אחרי בתי המלון (בסמוך למתחם מלון מצדה לשעבר) ישנה תצפית הצופה מזרחה להרי מואב וים המלח.

התצפית נוחה לגישה למבוגרים ונכים. ממנה יורד שביל מסודר המוביל לפסלו של הפסל יגאל תומרקין. הפסל הוקם בשנת 1962 ונקרא במקומות מסויימים בשם "מצפור ערד". בהמשך השביל מגיעים למצפה מרשים לכיוון נוף מדבר הקדומים, ים המלח והרי מואב. מהמצפור יורד מסלול מסומן המתאים למשפחות (מסלול סובב ערד מס' 4) לנחל כידוד.

מצפור נחל חסד- עמדת תצפית שהוקמה (בשנת 2016) בפארק הטבע העירוני נחל חסד ומשקיפה לנחל הנמצא בין שכונת מעוף לשכונת יהושפט בערד. במקום פארק מוסדר עם שבילי הליכה נגישים, פינות ישיבה ובעתיד הקרוב מתוכננים גם פינות לפיקניק נקודות לשתיית מים ותאורה. יש אפשרות לרדת מהפארק לשביל צעידה בנחל עצמו. במקום אפשר להפגש בעדרי צאן וגמלים של הבדואים מהאזור ובשפני סלע. בקרבת פארק נחל חסד ישנו סינגל רחמים- מסלול רכיבה בשטח לאופניים.הגעה: דרך רח' ירושלים (הצד האחרוי של הפארק הצפוני) או דרך רח' שאול המלך מאחורי בי"ס לבנות של חב"ד.

 
 
לחצו להוספת תגובה למצפורים בעיר ערד
 
תגובות
 
 
 
 
 
תיירות חבל יתיר- מועצה אזורית הר חברון
 
אתר עיריית ערד
 
תנועת אור - חיים בנגב ובגליל
 
וילות יוקרתיות לנופש
 
לחלום רחוק - טיולים למונגוליה
 
אתר 'בוטיקו' תיירות עסקית בדרום
 
דרושים
 
פורטל מנהלי משאבי אנוש
 
הסטודנט-ביקורות סטודנטים על לימודים בישראל
 
לוח המלגות הגדול בישראל
 
דירות7 בערד והנגב המזרחי
 
ארגון השומר החדש
 
אגודת הפסוריאזיס הישראלית
 
שדה בריר - ערד נגד המכרה