21/09/2018

טיולים בנגב

הקטן
הגדל
 
כניסת רשומים
אימייל
סיסמה
 
 

אופניים- טיול אופניים מערד לים המלח
 
 
 
 
   

טיולים בנגב

-

מצפורים

-

מצפור שחר על מפעלי ים המלח

 
מצפור שחר על מפעלי ים המלח

נקודת תצפית רחבה הממוקמת על כביש 90 מול המפעלים. במקום מערכת הסברה קולית בה ניתן לשמוע על תולדות התעשייה והמפעלים בעברית ובאנגלית. בתצפית ניצב פסלו של הפסל עזרא אוריון - 'מצב האדם' המתנשא לגובה של 25 מ'.  מצפור שחר- ע"ש תת אלף אריה שחר ז"ל, מי שהיה מנכ"ל מפעלי ים המלח ותרם למימוש החזון הציוני של תעשייה יצרנית בים המלח.
 

 
קבצים נלווים (לחצ/י לצפיה/ האזנה / הורדה):
מפעלי ים המלח קצרmp3.mp3
 

מסבירן הינו עמדת הדרכה קולית, שנוצרה על מנת להוות את התחליף הקרוב ביותר למדריך אנושי, ומספר את סיפור המקום לכל מי שלוחץ עליו. הוא עושה זאת בקול נינוח ונעים, בכל שעה ועם מוזיקת רקע נעימה על מנת להנעים את ההאזנה. המסבירן הינו "מסבירן נגיש" והוא כולל מערכת הגברה ייחודית לכבדי שמיעה, ומערכת "סטפ היר" לעיוורים וכבדי ראיה, כאשר ההסבר הקולי ניתן בעברית ואנגלית.

 עמדת המסבירן נמצאת בתצפית שמעל מפעלי ים המלח, ממנה ניתן להשקיף על המפעלים ועל הסביבה. ה‫תצפית ממוקמת בסמוך לכביש 90. העלייה לעמדת התצפית הינה חופשית וללא תשלום. מהפסגה תצפית רואים במבט מזרחה רואים את ‫קצהו הדרומי של הר סדום, קצה הרי ‫מואב ותחילת הרי אדום, את נחל זרד ‫הנשפך ים המלח והעיירה הירדנית ‫א–צאפי (צוער המקראית). התצפית ‫נושקת למישור עמיעז וניתן לראות ממנה ‫גם את מצוק ההעתקים ואת תחילת מסוע ‫האשלג. במבט לדרום נפרשים מפעלי ים ‫המלח ובריכות האידוי. בסמוך לתצפית – מאגרי מים מקידוחים. כאמור, במקום מערכת ‫הסברה קולית בה ניתן לשמוע על תולדות התעשייה והמפעלים בעברית ‫ובאנגלית. בתצפית ניצב פסלו של הפסל עזרא אוריון – "מצב האדם", ‫המתנשא לגובה 25 מטר.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
לחצו להוספת תגובה למצפור שחר על מפעלי ים המלח
 
תגובות
 
 
 
 
 
תיירות חבל יתיר- מועצה אזורית הר חברון
 
אתר עיריית ערד
 
תנועת אור - חיים בנגב ובגליל
 
וילות יוקרתיות לנופש
 
לחלום רחוק - טיולים למונגוליה
 
אתר 'בוטיקו' תיירות עסקית בדרום
 
דרושים
 
פורטל מנהלי משאבי אנוש
 
הסטודנט-ביקורות סטודנטים על לימודים בישראל
 
לוח המלגות הגדול בישראל
 
דירות7 בערד והנגב המזרחי
 
ארגון השומר החדש
 
אגודת הפסוריאזיס הישראלית
 
שדה בריר - ערד נגד המכרה