23/10/2018

טיולים בנגב

הקטן
הגדל
 
כניסת רשומים
אימייל
סיסמה
 
 

אופניים- טיול אופניים מערד לים המלח
 
 
 
 
   

טיולים בנגב

-

מים בדרום - טיולי מעיינות, גבים, בריכות מים

-

עיכונים אחרונים מהשטח

 
עיכונים אחרונים מהשטח

רשימה זו חלקית בלבד- לא בקרנו בכל המקומות ובהיות המצב "נזיל" (הלוואי) יכולים לחול שינויים. בכל אופן – מי שקורא את הרשימה, יבין שיש עונות בהם לא חסרים מים במדבר וכדאי להגיע. ועוד לא דברנו על שיטפונות.!.

* גם אתם מוזמנים לכתוב לנו ולדווח על המצב בשטח - ונפרסם

 

מרץ 2012- ברכת צפירה, גב קינה, גב נחל חימר מלאים במים אחרי השטפונות האחרונים.

שבת 7/1/2012- הדרך מכפר הנוקדים לבירכת צפירה סודרה ונכבשה ונוחה למעבר כל כלי רכב עד חניון הלילה. מצער המיכשול של המדרגה (הלא גדולה) בערוץ הנחל, קצת אחרי חניון הלילה, שלא מאפשר המשך נסיעה לכלי רכב פרטיים אלא רק ל-4*4 . אחרי המיכשול ממשיך השביל הנוח לכל כלי רכב. יתכנו שינויים במצב לאחר השטפונות.

בשבוע שחלף (תחילת חודש פברואר 2011) נפתחו ארובות השמיים. 50 מ"מ גשם בערד אינו דבר של מה בכך. בואו נסקור אפשרויות לחזות במקורות מים באזור ערד- והיכן מקומות הרחצה המועדפים. (מאת: דב פוניו, קבוצת קשר ערד-מדבר יהודה)

גב קינה - מלא עד אפס מקום. בשיטפון האחרון בגב הוחלפו המים והם יהיו ראויים לרחצה לבטח עד סוף חודש מרס. שיטפונות נוספים יאריכו את התקופה עד חג הפסח. נא לזכור- המים לא מחוממים!

נחל אבוב - יש בו כמה גבים נחמדים לרחצה, אבל אם הם לא מתחדשים, לא יאריכו ימים( לא בכמות ולא בטיב).

בנחל ענבה העילי - יש 2 גבים גדולים למדי. אחד מהם בסמוך לשביל המסומן, עוד אחד במעלה הנחל שאליו לא מוביל שביל מסומן. גם הם עתידים להיות ראויים למשך חודשיים לפחות.

מי שמוכן ללכת 7 ק"מ לפחות ( יש כמה חלופות) ,יזכה בבריכה אולימפית בנחל חימר - חוויה אמיתית. להזדרז- בהעדר שיטפונות נוספים הגבים המים לא יחזיקו יותר מחודש.

כנ"ל נחל צאלים העילי - טיול מעגלי של 10 ק"מ יביאנו אל שורת גבים חוויתיים. גם הם לא יחזיקו יותר מחודש וחצי- אלא אם כן יגיע שוב שיטפון( סבירות גבוהה).

גם ברכת נווית בקצה הצפוני של הר סדום - עשוייה להוות אטרקציה. גישה לרכב עלולה להיות בעייתית-שווה לנסות

הבור הראשון בערוץ 4 הבורות בסמוך לערד - קיבל תוספת של 4.5 מטר גובה במפלס- לעומת לפני שבוע. הדבר קרה הודות לנסיון שיפץ התעלה המובילה-ניסיון שצלח רק בחלקו. אגב- שיפוץ תעלות מובילות נעשה גם לבור השני והרביעי- אבל בהם לא הושקע די מחשבה ולא ניכרו בהם מים לאחר הגשם.

רשימה זו חלקית בלבד- לא בקרנו בכל המקומות ובהיות המצב "נזיל" (הלוואי) יכולים לחול שינויים. בכל אופן – מי שקורא את הרשימה, יבין שיש עונות בהם אל חסרים מים במדבר וכדאי להגיע. ועוד לא דברנו על שיטפונות.!.


עידכון מהשטח חמישי 3/2/2011 - קבוצת חיילים שבקרה במקום דיווחה כי בירכת צפירה מלאה במים. המים קרים מאד, עובדה שלא מנעה מהם להכנס אליהם בשמחה רבה.

 
 
לחצו להוספת תגובה לעיכונים אחרונים מהשטח
 
תגובות
 
 
 
 
 
תיירות חבל יתיר- מועצה אזורית הר חברון
 
אתר עיריית ערד
 
תנועת אור - חיים בנגב ובגליל
 
וילות יוקרתיות לנופש
 
לחלום רחוק - טיולים למונגוליה
 
אתר 'בוטיקו' תיירות עסקית בדרום
 
דרושים
 
פורטל מנהלי משאבי אנוש
 
הסטודנט-ביקורות סטודנטים על לימודים בישראל
 
לוח המלגות הגדול בישראל
 
דירות7 בערד והנגב המזרחי
 
ארגון השומר החדש
 
אגודת הפסוריאזיס הישראלית
 
שדה בריר - ערד נגד המכרה