23/10/2018

טיולים בנגב

הקטן
הגדל
 
כניסת רשומים
אימייל
סיסמה
 
 

אופניים- טיול אופניים מערד לים המלח
 
 
 
 
   

טיולים בנגב

-

גנים לאומיים ועתיקות

-

גן לאומי מצדה – אתר מורשת עולמית

 
גן לאומי מצדה – אתר מורשת עולמית
לחצ/י להצגת מספר הטלפון

כ-18 ק"מ דרומית לעין גדי או 12 ק"מ מכיוון עין בוקק הרכבל מכיוון מזרח (ים המלח). בצד מזרח ישנו מרכז מבקרים ובו סרט המספר את סיפורה של מצדה, מודל המתאר את מצדה וסביבותיה ותצוגה של ממצאים ארכיאולוגיים, מסעדה, מוזיאון מצדה על שם יגאל ידין . כמו כן חנות מזכרות ושרותים. העלייה ברכבל ובשביל הנחש - בצד מזרח. החיזיון האור קולי- בצד מערב (גישה דרך ערד). עוד באתר: מדריך נייד, רכבל, מזנון, חניון לילה לקבוצות (מצד מערב), בית הארחה (מצד מזרח)
קיימת מסעדה בתאום מראש בטלפון: 08-6520999 טלפון: 050-6800003 אודי שעות פעילות: אפריל - ספטמבר: 08:00-17:00 אוקטובר - מרץ 08:00-16:00 בימי שישי וערבי חג 8-15 הכניסה לשמורה נסגרת שעה לפני שעות הסגירה הרשומות מעלה הרכבל פועל בימים א'-ה' ושבת 08:00-16:00 שישי וערבי חג 08:00-14:00 ערב יום כיפור 08:00-12:00
 חגים בגן לאומי מצדה:
פתיחת האתר- סגירת האתר :
שביל הנחש + סוללה : 05:30 סגירה א' – ה' ושבת : 17:00
רכבל ומרכז מבקרים : 08:00 סגירה שישי וערבי חג : 16:00 כניסה אחרונה שעה לפני סגירה

 

גן לאומי מצדה – אתר מורשת עולמית

לאתר מצדה ברשות הטבע והגנים

 תיאטרון מצדה – תיאטרון אספלט על החיים במצדה בימי המרד + הדרכה בסיום ההצגה

בסיום המופע מתקיימת הדרכה מסודרת באתר. 

 

מצדה מונצחת, משנת 2001, ברשימת מורשת תרבות עולמית על פי האמנה להגנה על מורשת תרבות עולמית וטבעית של אונסקו , (1972) ההנצחה ברשימה זו מבטאת את ערכה האוניברסלי היוצא מן הכלל של מצדה, הראוי להגנה למען האנושות.

 אונסקו ציין במיוחד, מבין הנכסים במצדה, את הארמון הצפוני שנבנה ע"י הורדוס, המהווה דוגמא יוצאת מן הכלל לוילה מפוארת מן התקופה הרומית הקדומה ואת מערכת המצור הרומית המקיפה את האתר, המהווה את הדוגמא הטובה ביותר והשלמה ביותר למערכת ביצורים, ששרדה עד ימינו.

בנימוקים להחלטת אונסקו נאמר, בין היתר, כי מצדה מהווה סמל לממלכת ישראל ולחורבנה האלים והיציאה לגלות לקראת סוף המאה הראשונה לסה"נ. כן נאמר, כי האירועים הטרגיים בסוף ימיהם של הפליטים היהודיים שהחזיקו במבצר-ארמון זה, עושים את מצדה לסמל הן של זהות תרבותית יהודית והן של המאבק האנושי המתמיד בין דיכוי לחירות.

דרכי הגישה למרומי מצדה

כיום אפשר להגיע לפסגת ההר ברכבל שעולה מכיוון ים המלח או בשני שבילים:
1. שביל הסוללה – שביל תלול, אך קצר ונוח, העולה מרחבת החנייה המערבית של מצדה (גישה מכיוון העיר ערד). שביל זה, הקיים עוד מתקופה קדומה ונפרץ בידי נזירים בתקופה הביזאנטית, מתגבר על הפרש גבהים של 100 מטרים. משך עלייה כ- 20 דקות.
2. שביל הנחש – שביל ארוך המתגבר על הפרש גבהים של 350 מטרים. השביל נוח ורחב, והוא עולה מרחבת החנייה המזרחית של מצדה. משך העלייה כ- 45 דקות.
שביל הנחש נפתח כשעה לפני זריחת החמה בכל בוקר. שביל הנחש נסגר בתנאי מזג אוויר חריגים ובדרך כלל על פי דיווחים מצה"ל על תנאי מזג אוויר קשים באזור.

 

3) עלייה ברכבל - לפי שעות פתיחה של האתר. בתשלום. * עליה ברכבל בשעות אחרות (כמו לשם צפיה בזריחה מהר המצדה וכו') בתיאום מראש - עלות של 2250 ש"ח (קיץ) או 1750 ש"ח (חורף) מחיר זה הוא בנוסף למחיר כניסה + עליה וירידה ברכבל.

 החיזיון האורקולי
בגן לאומי מצדה מתקיים בחודשים מרץ עד אוקטובר בימים ג' וה', באופן קבוע, מופע אורקולי מיוחד, המספר את סיפור ימיהם האחרונים של מתבצרי מצדה. ההר מצידו המערבי משמש כתפאורה לחיזיון המרשים. טלפון מרכז ההזמנות 08-9959333

מדריך קולי אישי בגן הלאומי מצדה

רשות הטבע והגנים והחברות אנטנה אודיו וג'נסיס ויז'נס גאות להכריז על השקת מדריך קולי חדש בגן לאומי מצדה.
מעתה, תוכלו לשוטט ברחבי באתר ובאמצעות מדריך קולי אישי להאזין לסיפורו המרתק של האתר, השזור במידע על ממצאים ארכיאולוגיים שחלקם נתגלו רק לאחרונה.

 

 

 

 

 
 
לחצו להוספת תגובה ל גן לאומי מצדה – אתר מורשת עולמית
 
תגובות
 
 
 
 
 
תיירות חבל יתיר- מועצה אזורית הר חברון
 
אתר עיריית ערד
 
תנועת אור - חיים בנגב ובגליל
 
וילות יוקרתיות לנופש
 
לחלום רחוק - טיולים למונגוליה
 
אתר 'בוטיקו' תיירות עסקית בדרום
 
דרושים
 
פורטל מנהלי משאבי אנוש
 
הסטודנט-ביקורות סטודנטים על לימודים בישראל
 
לוח המלגות הגדול בישראל
 
דירות7 בערד והנגב המזרחי
 
ארגון השומר החדש
 
אגודת הפסוריאזיס הישראלית
 
שדה בריר - ערד נגד המכרה