20/09/2018

טיולים בנגב

הקטן
הגדל
 
כניסת רשומים
אימייל
סיסמה
 
 

אופניים- טיול אופניים מערד לים המלח
 
 
 
 
   

טיולים בנגב

-

מדריכי טיולים בדרום

-

טיולי ``בוסתן לשלום`` - פרויקט ``סיורים ביקורתיים בחצר האחורית של הנגב``

 
טיולי ``בוסתן לשלום`` - פרויקט ``סיורים ביקורתיים בחצר האחורית של הנגב``
לחצ/י להצגת מספר הטלפון

"בוסתן לשלום" הינה עמותה ללא מטרות רווח, המקדמת צדק סביבתי וחברתי בנגב, למען זכויות האדם והאדמה. פרויקט "סיורים ביקורתיים בחצר האחורית של הנגב" (נגב אנפלגד, "Negev Unplugged Tours") מציג לאנשים מכול קשת החברה הישראלית והבינ"ל את המציאות בנגב על כול גווניה עם דגש על הקהילה הבדואית. הייחודיות של הסיורים נובעת מהאמונה כי שינוי נובע מלימוד ומודעות לעובדות בשטח.
לפרטים נוספים נא לפנות לדור

 

באמצעות ביקורים במקומות שונים בנגב, תוך הסתכלות על סוגי התיישבות שונים ותוכניות לפיתוח תיירות באזורים אלו, אנו לומדים על המאבק לעיצוב אופיו של האזור, כמו גם על המאבק על חלוקת המשאבים בין סוגי האוכלוסייה השונים. לימוד זה מאפשר לנו לבחון את הפתרונות המוצעים כיום לצד בחינת פתרונות אלטרנטיביים המדגישים שוויון אזרחי ופיתוח בר-קיימא.

בכל תחנה בסיור, אנו נפגשים עם מנהיגים מקומיים, בעלי תפקידים מהמגזר הציבורי והעסקי ואנשי אקדמיה, המייצגים קולות שונים ומגוונים. השילוב בין המידע המתקבל ממפגשים אלו לבין החומר העיוני המועבר על-ידי המדריכים, מעניק תמונה שלמה ובהירה המתארת את המצב הנוכחי ומקנה לנו כלים וחשיבה ביקורתית על המתרחש כיום ועל מה שצפוי בעתיד.

הייחודיות של הסיורים נובעת מהאמונה כי שינוי נובע מלימוד ומודעות לעובדות בשטח. הסיורים מתפרשים על מגוון רחב של נושאים – סיור בנושא זכויות אדם ומשפט, נשים ומגדר, בריאות וסביבה, אנרגיה וסביבה וכן סיור מבוא לסוגית ההתיישבות הבדואית בנגב. פרויקט הסיורים מהווה כעת את "ספינת הדגל" של עמותת בוסתן, כמו גם את הקשר העיקרי שלה עם החברה הישראלית על כל גווניה.

סיור המבוא מפגיש אותנו עם האוכלוסייה הבדואית בנגב, במהלכו אנו מבקרים ביישובים השונים ומכירים את צורות ההתיישבות השונות, משוחחים עם תושבי הכפרים ונציגיהם ולומדים להכיר את האוכלוסייה החיה לצידנו בנגב.

הסיורים הנושאיים של בוסתן עוסקים בסוגיות הבוערות אשר עומדות על סדר היום.

אחד הסיורים המוצלחים של בוסתן הינו "ציפורי לילה": סיור בחשיכה אשר ממחיש בפנינו את השוני הניכר בין שגרת החיים המוכרת לנו ובין זו של שכנינו הבדואים. במהלך הסיור אנו מבקרים באחד מן הכפרים הלא-מוכרים בנגב ובאחד מן הכפרים המוכרים, פוגשים את תושביהם ונציגיהם ומשוחחים איתם על שגרת חייהם. רדת החשיכה מלווה בטרטור הגנרטורים, העלטה אשר כמעט ואינה מופרת באמצעות אורות חלושים ועשן המדורה הקטנה שבמרכזו של אוהל האירוח ממחישים את השוני באופן ניכר.

"בוסתן" פועלת מתוך אמונה שהמצב כיום מחייב נקיטת פעולות בשטח שיבטיחו את הפיכת הנגב לאזור פורח ומשגשג כשכל תושבי הנגב שותפים להצלחה ונהנים ממנה.

לפרטים נוספים נא לפנות לדור dor@bustan.org או לטלפון 0526897942. על מועדי סיורים ומידע נוסף ניתן להתעדכן באתר של בוסתן www.bustan.org.

 

 
 
לחצו להוספת תגובה לטיולי ``בוסתן לשלום`` - פרויקט ``סיורים ביקורתיים בחצר האחורית של הנגב``
 
תגובות
 
 
 
 
 
תיירות חבל יתיר- מועצה אזורית הר חברון
 
אתר עיריית ערד
 
תנועת אור - חיים בנגב ובגליל
 
וילות יוקרתיות לנופש
 
לחלום רחוק - טיולים למונגוליה
 
אתר 'בוטיקו' תיירות עסקית בדרום
 
דרושים
 
פורטל מנהלי משאבי אנוש
 
הסטודנט-ביקורות סטודנטים על לימודים בישראל
 
לוח המלגות הגדול בישראל
 
דירות7 בערד והנגב המזרחי
 
ארגון השומר החדש
 
אגודת הפסוריאזיס הישראלית
 
שדה בריר - ערד נגד המכרה