21/10/2018

טיולים בנגב

הקטן
הגדל
 
כניסת רשומים
אימייל
סיסמה
 
 

אופניים- טיול אופניים מערד לים המלח
 
 
 
 
   

טיולים בנגב

-

מידע חרום- יחידות חילוץ והצלה - טיולים בנגב

-

יחידת החילוץ ערד

 
יחידת החילוץ ערד
לחצ/י להצגת מספר הטלפון

בזמן מצוקה - חייגו 100 למשטרה והזמינו את יחידת החילוץ. יחידת חילוץ ערד עוסקת במתן סיוע והצלה לכל מי שנקלע למצוקה, לנפגעים, לאובדים או תקועים במדבר יהודה ואזור ערד. בנוסף, חילוץ לכודים מהריסות והושטת סיוע במקרה אסון למדינות שונות בעולם. כמו כן נותנת היח' תמיכה לקהילה ועזרה למשטרה ומעורבת בכל אירוע גדול כמו: צעדת התמר, מרוצי אופניים. בסיוע בשטח, חובשים ורכבים. גבולות שטח האחריות של יח' החילוץ ערד מתפרשים: במזרח עד בתי המלון בים המלח, בדרום עד המסוע של מפעלי ים המלח ובצפון עד נחל משמר. מהיחידה נמסר שאזור מועד לחילוצים הוא נחל אשלים בדרום בו מטיילים רבים.

 
קבצים נלווים (לחצ/י לצפיה/ האזנה / הורדה):
סיכום + יעדים שנת 2010 11.12.10.pdf
 

 יחידת החילוץ ערד

כשאנחנו יוצאים להנות בטיולים בשטח באזור ערד, אנחנו יכולים להיות רגועים כי בבתים עלומים בערד ישנם אנשים שייתפקדו בזמן צרה ומצוקה ויבואו לעזרתנו ביום ובלילה בשבת ובחג. אלו הם מתנדבי היחידה לחילוץ מערד ששמם כבר יצא לפניהם במשימות חילוץ מוצלחות במשך השנים. 

לשמיעת המנון יחידת חילוץ ערד

למעבר למדור חדשות חילוץ והצלה באתר 31 מזרח

כתבת סיכום שנת 2011 - יחידת חילוץ ערד- הצילו! אני תקוע במדבר!

כתבה: יחידת החילוץ לעזרת יפן בעקבות רעידת האדמה והצונאמי

כתבה: יחידת חילוץ ערד- חילופי פיקוד אחרי 12 שנה + סכום שנת 2012
רפ"ק אלי שגיא סיים את תפקידו, במקומו נכנס אורי קוצר כמפקד היחידה
 

 

1. מתנדבים ביחידה:

כ-50 מתנדבים (8 מתנדבים גוייסו השנה) בפיקודו של אורי קוצר (רפ"ק אלי שגיא היה המפקד לפניו במשך 12 שנה)
מתוכם 10 בני נוער

2. סיכום שנת 2010

בשנת 2010 עשו המתנדבים 56 חילוצים בהם הצילו 186 מחולצים מתוכם 26 היו פצועים ו-3 הרוגים (בארוע שארע במאגר יתיר). בסה"כ נרשמו לזכותם 3300 שעות מתנדבים!. 2 חילוצים נערכו עם יחידת 'עוקץ', 5 חילוצים נערכו בשיתוף עם יחידת 669 של חיל האוויר, 5 חילוצים נערכו בעזרת מסוק משטרתי, 14 חילוצים נערכו בשיתוף פעולה עם יחידות חילוץ שכנות. החילוצים הרבים ביותר ארעו בחודשים אפריל וספטמבר שהם חודשי חגים בהם מטיילים רבים באזור. שנת 2010 הייתה השנה עם הכי הרבה חילוצים מזה שמונה השנים האחרונות.


 סיכום שנת 2009

• בוצעו 47 חילוצים ועוד 4 תשאולים
• 165 מחולצים (לא כולל קבוצות), 23 פצועים קל, הרוג אחד (באירוע עם עוד יחידות באזור עין גדי)
• 9 חילוצים עם 669, שני חילוצים בסיוע מסוק משטרתי, 2 חילוצים הצריכו עבודה במים.
• 19 חילוצים עם יחידות שכנות, אחד עם צוות מצדה
• לא היו חילוצי חבלים כל השנה.
• בוצעו כ 7000 שעות מתנדבים על פני 926 שעות בשנה
• יש כ 8760 שעות בשנה, כלומר בממוצע כל יום היה לנו פעילות של שעתיים וחצי, כל יום במשך השעתיים וחצי האלו היו 8 מתנדבים.
• 25% מהפעילות היתה בחילוצים, השאר עבור כשירויות ופעילויות אחרות

מפקד יחידת החילוץ רפ"ק אלי שגיא נבחר לקבל אות הצטיינות במסגרת טקס שנתי בו מוענקים למשרתים במשטרה אותות הצטיינות. טקס הענקת התעודות נערך במעמד נשיא המדינה, שר המשטרה, מפכ"ל וצמרת המשטרה.

 
3. סיכום חילוצים שונים:
• באפריל היו לנו שלושה חילוצים רצופים תוך 6 שעות, היינו בטוחים שעושים לנו תרגיל.
• היו שני חילוצים שהשתתפו 7 יחידות חילוץ ביחד.
• סיוע באיתור תושב ערד שנעדר יותר משנה, נמצא בסופו של דבר. שמחה גדולה למשפחה.
• שכחנו מחילוצים באבוב ופתאום שלושה חילוצים תוך שבוע באבוב.

 רקע הסטורי:

יחידות החילוץ פועלות במסגרת משטרת ישראל - אק”מ (משמר אזרחי) והאגודה לסיוע והצלה first .
בסוף שנות ה-70 קבוצת חברים תושבי ערד ואוהבי טיולים במדבר חוברים יחד ומתארגנים לטיולי שטח.
משטרת ישראל מבינה את הפוטנציאל הטמון בקבוצה זו ומסתייעת בהם לקבלת ייעוץ מקצועי וסיוע באיתור נעדרים, רבים ממקימי היחידה נמנים היום בין חבריה. בשנת 1980 משטרת ישראל מחליטה להפעיל את חברי הקבוצה כ-”יחידת חילוץ” והמפקד הראשון שלה היה נמרוד שילוח הפעיל כיום ביחידת הג'יפים בערד. כיום מפקד על היחידה אלי שגיא ואורי קוצר משמש כסגנו. בתחילת הדרך כל ציוד היחידה נקנה מכספי המתנדבים, כמו כן נעשה שימוש ברכבי שטח פרטיים. המסגרת המשטרתית אפשרה לחברי היחידה להתמקצע ולעבור הכשרות והשתלמויות בנוסף לניסיון שנרכש במשך השנים. כיום מחסן היחידה ומשרדה ממוקמים מתחת לבנין העריה מול מד"א ולהם ציוד חילוץ ו-2 רכבים.

כיום :

היחידה מונה כ- 50 מתנדבים מגיל 17 עד 64. 10 בני נוער בהם גם תלמידי תיכון הפועלים במסגרת פרויקט מחוייבות אישית. 9 מהם מהווים את הגרעין הקשיח של דור המייסדים שפועל כבר יותר מעשרים שנה ביחידה. גם בנות פועלות ביחידה. כמו נעמה שהתחילה כנערה מתנדבת וחזרה ליח' אחרי השרות הצבאי, רונית חובשת מתנדבת שהתחתנה עם מתנדב מהיחידה, סיגלית שהגיעה עם בן זוגה. בנוסף אפשר למצוא גם אבות ובנים.

המתנדבים נמצאים 24 שעות בכוננות כל ימות השנה. כל מתנדב עובד בעבודתו לפרנסתו ומתייצב לפעילות עם קריאה. הם עוברים הכנות, אימונים, גיבוש חברתי, טיולי משפחות ומסיבת סוף שנה למשפחות התומכות שעומדות מאחורי כל מתנדב. היחידה נמצאת בקשרי שיתוף פעולה עם יחידות אחרות באזור: חילוץ עין גדי, חילוץ ערבה, חילוץ גלילות וחילוץ גוש עציון ומקבלת קריאות לעזרה מהאנשים עצמם בשטח, מבני משפחה דואגים או מהמשטרה. מקומות העבודה בד"כ מתחשבים בפעילויות של המתנדבים אבל קורה שפעילויות אלו באות על חשבון ימי החופשה הפרטים או על חשבון ימי מילואים.
 

היחידה פועלת בחסות המשטרה אך באופן עצמאי ובלי התערבותה בעיקר בגלל יכולת ההתארגנות הממוסדת שלה. היחידה מוגדרת כיום כעמותה ומאיר גור משמש כגזברה וקובי חבקין משמש כדוברה. הם מנהלים במשרד יומן אירועים, תחקירי אירוע ומסקנות, בקורות וישיבות חודשיות והכול מתועד בניירת ובמחשב.

היחידה מתקיימת מתרומות של אנשים פרטיים כמו משפחות ניצולים או של אירגונים כמו מפעלי ים המלח שתורמים כסף, אנשי ביטחון, מידע, כלכלה.. העריה מתחזקת רכב אחד כולל דלק ותיקונים ואת מתחם המשרד והמחסן ואת קו הטלפון לחרום. המשטרה מספקת להם ציוד. אך לדבריהם הם חיים מן היד אל הפה עם הרבה תסכול ואף עומדים במצבי דילמה בין מחויבויות כספיות ושמישות הציוד לבין הצלת חיים הדורשת את הציוד הנ"ל. לכן ישמחו לכל תמיכה ותרומה !

 אימונים ומשימות:
על כל מתנדב לעבור אימון פעם בחודש בחילוץ עם חבלים או ניווט ואיתור נעדרים בשטח או רפואה.. כל שבועיים יש סידור ובדיקת מחסן. פעם בחודש יש ישיבת ראשי צוותים. מתנדב חדש חייב לעבור 3 שבועות של אימון בסיסי למחלץ שנערך ע"י מדור טג"ח (טיפוס, גלישה, חילוץ) של צה"ל ובהמשך 3-4 פעמים בשנה 3 ימים של ריענון טג"ח במסגרת צה"ל עם צווי מילואים. מעבר לכך המתנדבים עוברים הכשרות נוספות במשך השנים כמו: קורס איתור (איך לתחקר אנשים לאסוף מידע תחת לחץ זמן כדי להבין את הארוע), קורס חילוץ ממים זורמים, קורס סיירי אויר, חילוץ מהריסות (נתינת מענה מיידי, מקומי , עד הגעת כוחות העורף בשיתוף עם מל"ח. כבר השתתפו בשני ארועי רעידת אדמה בתורכיה ומתנדב שלהם, אלי ליאור, יצא לעזרה ברעידת האדמה בפרו). הם מגייסים כל הזמן מתנדבים חדשים לשם רענון השורות וישמחו שתתנדבו. "לא צריך להיות נינג'ות" הם אומרים צריך שתהיה נכונות להקדיש זמן וכישורים אישיים. לעשות את האימון הבסיסי, להקדיש שבת בחודש לאימון ולהגיע לרוב החילוצים.

ההשקעה היא גדולה, גם של המתנדבים וגם של בני משפחותיהם. "השכר שלנו זה החיוך של המטייל שהצלנו או התודה של בני משפחתם. זה שווה בשבילנו את הכול. לעומת זאת יש גם משקעים שנשארו מפעולות שלא הצליחו ומראות שנשארים חרוטים בזיכרון של אותם מקרים אסון שהסתיימו במוות".

 

 
 
לחצו להוספת תגובה ליחידת החילוץ ערד
 
תגובות
02/11/2015
תודה על חילוץ מנחל אשלים (אהרון שטרול)
 
05/03/2014
באג שבע ( ציון )
 
22/01/2013 12:17:00
תודה והערכה (מרגלית קצ'ר)
 
21/02/2011 15:39:00
הבעת תודה והערכה (שבתי יואל)
 
 
 
 
 
 
תיירות חבל יתיר- מועצה אזורית הר חברון
 
אתר עיריית ערד
 
תנועת אור - חיים בנגב ובגליל
 
וילות יוקרתיות לנופש
 
לחלום רחוק - טיולים למונגוליה
 
אתר 'בוטיקו' תיירות עסקית בדרום
 
דרושים
 
פורטל מנהלי משאבי אנוש
 
הסטודנט-ביקורות סטודנטים על לימודים בישראל
 
לוח המלגות הגדול בישראל
 
דירות7 בערד והנגב המזרחי
 
ארגון השומר החדש
 
אגודת הפסוריאזיס הישראלית
 
שדה בריר - ערד נגד המכרה