21/10/2018

טיולים בנגב

הקטן
הגדל
 
כניסת רשומים
אימייל
סיסמה
 
 

אופניים- טיול אופניים מערד לים המלח
 
 
 
 
   

טיולים בנגב

-

מידע חרום- יחידות חילוץ והצלה - טיולים בנגב

-

משטרת ערד

 
משטרת ערד

 טלפון יומנאי: 08-9551222  טלפון חרום: 100
רחוב יהודה 45 ערד.
 

 

 התחנה הוקמה בשנת 1962 מאז הקמתה נמצאת באותו מבנה. בזמן הקמת התחנה שוטריה היו מתגוררים עם משפחותיהם בקומות העליונות והתחנה היתה בקומות התחתונות התחנה מנתה עם הקמתה כ- 5 שוטרים. עם השנים גדלה תחנת ערד ומשנת 62 פיקדו עליה 20 מפקדי תחנות.

גבולות הגזרה של משטרת ערד:
בצפון - עין גדי.
בדרום - נאות הכיכר .
במזרח - ים המלח.
במערב - צומת תל ערד.

לכתבה על ערב גיבוש והוקרה למתנדבי התנועה במשטרת ערד

יולי 2010 , המתנדבים המצטיינים: רס"ל לין קראוס, סמ"ר בוריס ליברמן, סמ"ר משה תבור, פקד אבי בן משה ורבקה מילמן. תעודת הוקרה ושעון כמתנת פרידה הוענקו לסמ"ר פרדי אברהם שאחרי 33 שנות התנדבות במשטרת התנועה ערד פרש מפעילותו.

לכתבה על חילופי הפיקוד בתחנה במאי 2010 ודברי פרידה של מפקד התחנה היוצא רפ"ק יובל פז

הכרת טובה להיערכות המשטרה לקראת הופעות האופרה 'נבוקו'
בין סוף מאי לתחילת יוני 2010 התקיימו מופעי האופרה 'נבוקו' למרגלות המצדה. 35 שוטרים ו- 150 סדרנים בפיקודו של מפקד התחנה רפ"ק יובל פז אבטחו ושמרו על הסדר הציבורי ובטחון 40,000 הצופים שחגגו במקום את הארוע הייחודי.

שוטרי וקציני תחנת המשטרה ערד זכו להערכה רבה מצד הקהל, הנהלת האופרה הישראלית והפיקוד הבכיר של משטרת ישראל על עבודתם בשטח: עבודתם היעילה והמאורגנת, השמירה על הסדר והסדרת התנועה, ויכולת הלמידה תוך כדי ביצוע ושיפור מהיר בעקבות הפקת הלקחים בשטח, אפשרו הן את תחילת המופע בזמן והן את הפיזור המהיר של הקהל עם סיום ההופעה.

הערכות זו, הארגון, הפריסה והליווי של שוטרי תחנת המשטרה בערד בפיקודו של רפ"ק יובל פז מפקד התחנה זיכו אותם בשבחים ובתודות מכל הגורמים שפעלו בשטח.

בחודש אפריל 2010 נערך ארוע סכום תקופת פעילות של יחידת הג'יפים עם המשטרה. בארוע העניקו רפ"ק פז ופקד נומה קצין קהילה ומתנדבים, תעודות הוקרה למתנדבים מצטיינים על פועלם לתפיסות פורצים בזמן אמת.

המתנדבים הם:

מרסלו בירנדורף

משה ססקין

שלום (שולי) בן עמוס

יואל פרומן

 

2009 במשטרת ערד - סיכום שנה

הנתונים השנתיים על פעילויות אלימות בשטח האחריות של תחנת ערד מצביעים על ירידה בפעילות האלימה. בשנת 2006 עמדו מספר ארועי האלימות על 499 בשנת 2008 המספר ירד ל- 292 ובשנת 2009 עומד המספר על סך של 258 . לדברי מפקד תחנת ערד רפ"ק יובל פז התוצאות מעידות על יכולת חקירה מקצועית גבוהה של השוטרים בתחנה. עובדה שהציבה השנה את תחנת ערד כמועמדת לפרס הצטיינות מחוזי.

 מאת: ענת רסקין

תחנת ערד רשמה לעצמה הישג בשנתיים האחרונות באחוז הגבוה של התיקים הגלויים. זאת אומרת תיקים פליליים שפוענחו והחקירה הסתיימה בהם עם מעצר והגשת כתב אישום. בשנת 2008 היו 33% מהתיקים גלויים ובשנת 2009 המספר עומד על 60% תיקים גלויים מכלל התיקים הפליליים שנפתחו בתחנה.

לדברי מפקד תחנת ערד רפ"ק פז התוצאות מעידות על יכולת חקירה מקצועית גבוהה של השוטרים בתחנה. עובדה שהציבה את תחנת ערד כמועמדת לפרס הצטיינות מחוזי והעלה אותה לגמר שם הפסידה לתחנת נתיבות שעלתה לשלב הארצי.

הנתונים השנתיים על פעילויות אלימות בשטח האחריות של תחנת ערד מצביעים על ירידה בפעילות האלימה. בשנת 2006 עמדו מספר ארועי האלימות על 499 בשנת 2008 המספר ירד ל- 292 ובשנת 2009 עומד המספר על סך של 258 .

השנה החולפת התאפיינה בעיסוק בנושא הסודנים. רפ"ק פז: "פעילות הנהגת העיר ותושבי ערד בנושא גדרה-חדרה יצר שינוי דמוגרפי. ממספר של מעל 1000 נפש יש כיום מאות בודדים של סודנים. רובם עזבו למרכז הארץ". לדבריו מעורבותם בעיר הורגשה בעיקר בנושא אלימות בתוך המשפחה.

מציאותם של בני מיעוטים בעיר באה לידי ביטוי בעיקר בקטטות בין חבורות, רעש ואלימות בתוך המשפחה.

בתחנת משטרת ערד 56 שוטרים מתוכם 10 חוקרים, כ-25 סיירים,  5 בלשים ו-2 שוטרים של יחידת הנוער העוסקים בתיקים מורכבים. רפ"ק פז: "במקומות אחרים בארץ ארועים כמו: ניסיון לרצח, שוד מזויין, שידול להתאבדות, סחיטה ואיומים, מטופלים בד"כ ע"י יחידות מרכזיות. תחנת ערד צריכה לטפל בזה לבד, בנוסף לטיפול בארועים שיגרתיים, עם כוח אדם מצומצם האחראי על שטח גיאוגרפי נרחב שאינו הומוגני מבחינת השטח, האוכלוסייה וסוגי הארועים. מצד שני, מבחינת אחוזי פשיעה מדובר במספרים קטנים. כמות ארועים חודשית אצלנו קורת ביום בבאר שבע ובחצי יום באזור המרכז".

עוד נתונים השוואתיים:
פריצות לדירות - בשנת 2008 – נעשו 104 , בשנת 2009 - 82
נעצרה חולייה שהודתה ב- 20 פריצות מתוכן.
גניבות רכב – בשנת 2008 – היו 65 , בשנת 2009 – 46
פריצות לעסקים – בשנת 2008- 28 פריצות, בשנת 2009- 44 פריצות
עליה מספרית אך נעצר בחור שהודה ב- 11 פריצות מתוכן.
פריצות לרכב – בשנת 2008 – 26 , בשנת 2009 – 34 למרות העלייה המספרית בפריצות יש עלייה משמעותית (23% לעומת 3.8% בשנה שעברה) בתיקים הגלויים בנושא זה.

מדד אלימות אחר בה לא עמדה תחנת ערד נבע, לדברי מפקד התחנה, בעיקר בגלל תלונות הדדיות של שתי קבוצות חסידים שהתעמתו ביניהן על בית הכנסת הגדול בעיר. ארועים בהם נערכו חקירות ונעצרו אנשים.

מפקד תחנת משטרת ערד מלא שבחים על המתנדבים ביחידת הג'יפים, ביחידת האופניים הפועלת בכפר נרדים, בסיירת ההורים, מתנדבי התנועה והמתנדבים ביחידות חילוץ ערד ועין גדי המהווים לדבריו, 'מכפלת הכוח' של המשטרה וכי אין אפשרות לשוטרים לעבוד בלעדיהם.

להערכה רבה זוכים שוטרי התחנה שמעורבים מעל ומעבר למקובל בפרויקטים קהילתיים בעיר. נזכיר בקצרה כמה מהם: פעילות עם נוער כפר נרדים המתנדב למשמר אזרחי ביחידת האופניים ונקודת המשטרה במקום ואף עורך סגירות ערב בכניסה לעיר. הדרכות, הרצאות ופעילות בבי"ס 'צור-אורט', תיכון 'אורט-ערד', גנים ובתי ספר בעיר, פרויקט 'רביעי-ישראלי' בו בני נוער מביאים מכישוריהם היצירתיים בחופש הגדול, פקוח משולב עם פקח עירוני בימי השוק, הקמת סיירת הורים ופעילות בכל הפסטיבלים וארועים ציבוריים בהם פועלים השוטרים ללא תמורה.

"יש תופעות ודברים לשיפור בעיר. יש דברים בסדרי העדיפות בשלטון המקומי שצריך לשנות וזה ישפיעה לטובה על אופייה של העיר" אומר רפ"ק יובל פז, "כמו למשל הכנסת העיר לפרויקט עיר ללא אלימות ומתן משאבים לנושאי מניעה".

מאז מאי 2008 נמצא רפ"ק פז בתפקידו כמפקד תחנת המשטרה בערד. שנתיים שהוא גר לסרוגין בערד ובמודיעין בה נמצאת משפחתו. "לולא אילוצים משפחתיים הייתי קונה בית ועובר לגור בערד. אחד המקומות היפים בארץ. בראייה לטווח ארוך גם אחד המקומות שיקבל תנופה ותאוצה תיירותית בעקבות השדרוגים בכביש 6 ובכביש 31 שיתנו מנוף רציני לעיר" הוא אומר ומוסיף: "צריך לחזק את האוכלוסייה החזקה בעיר ולזאת שלא תורמת תרומה חיובית לעיר - לגרום להם להבין שהם לא שייכים לעיר ושיעזבו".

דגשים לשלילה: "תופעה בולטת בכל הארץ וגם בערד – שיטוט נוער וקטינים ברחובות בלילות. צריך לדרוש התייחסות וקודם כול מן ההורים שיהיו עם היד על הדופק וידעו עם מי הולכים הילדים ומה הם עושים. דבר נוסף הוא הרצון של אנשים להתפרסם ולפרסם עצמם בעשייה או אי העשייה ועל ידי כך 'מוכרים' את העיר ומכפישים אותה כשמציגים אותה בשלילה. צריך להיות מבוקרים ובוגרים ולמצוא את החיוב".

דגשים לחיוב: "המקום, הנוף, האוויר, האוכלוסייה הטובה – טובים מעל הממוצע בארץ. היו לי שנתיים של שיתוף פעולה עם ראש העיר הממונה ומשרדי העירייה שראויים להערכה. הייתה לי תמיד אוזן קשבת ודלת פתוחה בכל תחום, למרות חילוקי דעות".

 

משטרת ערד מצדיעה למתנדביה

משטרת ערד ערכה בקיץ 2009 ערב הצדעה למתנדביה במשמר האזרחי . הערב נערך בנוכחות רפ"ק יובל פז מפקד תחנת ערד וקצין מתנדבים מרחבי אלברט כהן, קציני התחנה והמתנדבים מהיחידות השונות: יחידת התנועה, יחידת הג'יפים, יחידת החילוץ, סיירת הורים, יחידת האופניים, יחידת האבטחה, זק"א, מפקדת הנוער של מחוייבות אישית ותלמידי כתות י"א-י"ב, סה"כ כ- 350 מתנדבים תחת פיקודו של פקד שמוליק נומה, ראש משרד קהילה ומשטרה כשעוזרים לצידו השוטר דודו אזולאי והשוטר רוני גמליאל.
 

מאת: ענת רסקין

ערב ההצדעה נערך באודיטוריום של תיכון 'אורט-ערד' והתחיל בהרמת כוסית וברכות לקראת השנה החדשה. נערכה מצגת עם סקירה שנתית על השגי תחנת המשטרה בערד וטקס פרידה למתנדב הותיק (מאז 1974) ג'רי אפטר ז"ל , בו הוענקה תעודת הערכה לבני משפחתו. המתנדב עמיחי ביטרמן אמר: "ג'רי היה לנו כאב. לא היה ארוע בעיר ללא ג'רי. תיקו האישי עמוס במכתבי תודה והערכה. אבדנו מתנדב יקר שדמותו המיוחדת חסרה לנו באק"מ ערד". פקד נומה: "ג'רי התנדב על בסיס יומי. חיוך גדול ודיווח על כל מה שקורה בעיר. ידיד וחבר שנעים להיות לצידו. חבל שנפרדנו בטרם עת".

בהמשך הערב נערך טקס פרידה ממתנדבים ותיקים (מעל גיל 70 שהתנדבו כ- 40 שנה) וחולקו תעודות הצטיינות למתנדבים שתרמו שעות התנדבות מעל ומעבר למקובל. פקד נומה: "תחנת ערד הינה תחנה קטנה עם מצבת כח אדם קטנה. המתנדבים הם מכפיל הכח שלה. 2500 שעות שבועיות שנותנים המתנדבים שווים לעבודה של 13 שוטרים נוספים בתחנה. בערד יש תפקידים ששוטרים לא עושים. אלה הם תפקידים ייחודיים של מתנדבים כמו: יח' הג'יפים ויח' החילוץ. אין להם תחליף! המתנדבים בערד הם מתנדבים מקצועיים ומעורבים בכל מקומות העשייה, מגלים איכפתיות ורצון לתרום ויש להם השפעה ממשית בעיר".

מפקד התחנה רפ"ק פז על השוטרים המלווים את המתנדבים: "השוטרים הללו הם עופות יוצאי דופן בתרומה שלהם לאורך השנים ובמעורבות המתמידה שלהם".

ההשגים השנתיים של תחנת ערד בהתנדבות:
- נפתח בסיס זק"א בעיר.
- הופעלה מחדש סיירת ההורים (בשת"פ ועד הורים עירוני ומשרד הנוער והשוטר רוני גמליאל).
- הוקמה מפקדת נוער (אותה מרכזים צביה ברגמן והשוטר אזולאי).
- נפתח בסיס משמר אזרחי בכפר נרדים עם יחידת אופניים.
- שודרגה יחידת החילוץ-ערד.
- הוקמה יחידת מתנדבים מושבניקים בסדום.
- מתנדבי התנועה הועברו לאחריות משרד התנועה בראשותו של רס"ב פרץ איצ'קוביץ.

תעודות הצטיינות 2009 הוענקו למתנדבים:
אורן אריאל – מיחידת הג'יפים.
יורם כהן – מיחידת הג'יפים.
צביה ברגמן - מיחידת הנוער.
אבי מרלו - מיחידית התנועה.
יבגני קודרי אשוב - ממחוייבות אישית במפקדת הנוער.
פאבל אודולוב – מיחידת אבטחה סדום.
משה אלברשטיין – מיחידת זק"א.

  יחידת הג'יפים של ערד נבחרה כיחידה המצטיינת של מרחב הנגב 2012

 האם באמת ערד לא בטוחה לתושביה? סכום שנה 2011

 
 
לחצו להוספת תגובה למשטרת ערד
 
תגובות
 
 
 
 
 
תיירות חבל יתיר- מועצה אזורית הר חברון
 
אתר עיריית ערד
 
תנועת אור - חיים בנגב ובגליל
 
וילות יוקרתיות לנופש
 
לחלום רחוק - טיולים למונגוליה
 
אתר 'בוטיקו' תיירות עסקית בדרום
 
דרושים
 
פורטל מנהלי משאבי אנוש
 
הסטודנט-ביקורות סטודנטים על לימודים בישראל
 
לוח המלגות הגדול בישראל
 
דירות7 בערד והנגב המזרחי
 
ארגון השומר החדש
 
אגודת הפסוריאזיס הישראלית
 
שדה בריר - ערד נגד המכרה