21/09/2018

טיולים בנגב

הקטן
הגדל
 
כניסת רשומים
אימייל
סיסמה
 
 

אופניים- טיול אופניים מערד לים המלח
 
 
 
 
   

טיולים בנגב

-

התראות-טיולים בנגב

-

במד``א מתכוננים לגל החום שצפוי לפקוד את ישראל: כך תישמרו מפני סכנות החום הכבד

 
במד``א מתכוננים לגל החום שצפוי לפקוד את ישראל: כך תישמרו מפני סכנות החום הכבד

לקראת מזג האוויר ההביל שצפוי השבוע  והעלייה החדה בטמפרטורות, מפרסם היום (25/7/11) מד"א את הנחיות לציבור על מנת לצמצם הנזקים האפשריים בגוף מפאת מזג האוויר החריג. שימו לב: מצ"ב מדריך לטיפול בעילפון ומדריך לטיפול בנפגעי התייבשות!!

על פי התחזיות, אמור במהלך השבוע הקרוב לפקוד את ישראל שרב כבד והטמפרטורות יגיעו לשיאן לקראת סוף השבוע. על כן, יתוגברו תחנות מד"א במהלך השבוע הקרוב בחובשים ומתנדבים, בדגש על אזורים בהם צפויים לשהות מטיילים רבים או שבהם מצויה כמות אוכלוסיה גדולה במיוחד. השרב הכבד שצפוי לשרור לא רק בדרום אלא בכל חלקי הארץ עלול לסכן חיי אדם בדגש על תינוקות, ילדים וקשישים.
 

 
קבצים נלווים (לחצ/י לצפיה/ האזנה / הורדה):
הודעה לעיתונות טיפול העילפון מעודכן יולי 2011.pdf
 
התייבשות הודעה לעיתונות מעודכן ליולי.pdf
 

על מנת לצמצם למינימום את הפגיעות בנפש מפאת החום הכבד, מפרסם היום מד"א את ההנחיות לציבור, שיאפשרו שמירה על חיי אדם.


על מנת למנוע פגיעת התייבשות, ממליץ מד"א להישמר בדרכים הבאות:
1. הרבו בשתיית נוזלים: יש לשתות כמויות מספיקות של נוזלים אף מעבר לתחושת הצימאון. מומלץ לחלק את השתייה לכמויות קטנות וללגום כמויות אלה אחת לכמה דקות.שתייה קרה עדיפה על פני שתייה חמה. הרבו בשתיית מים על פני כל שתייה ממותקת.

2. יצאתם מהבית? יש להקפיד על מנוחה במקום מוצל וקריר. יש לוודא הגנה מפני השמש בעיקר בקרב תינוקות וילדים- באמצעות כובעים, קרם הגנה ולבוש מתאים.

3. תינוקות ברכב: יש להימנע לחלוטין מהשארת ילדים ותינוקות ברכב סגור. הטמפרטורה ברכבים סגורים מזנקת בתוך דקות ועלולה לגרום למכת חום ואף למוות. אין להשאיר תינוקות וילדים ללא השגחה ברכב- גם אם משאירים ברכב חלונות פתוחים!! במידת הצורך, יש להשאיר בעבורם שתייה קרה, מזגן דולק ומבוגר אחראי ברכב.

4. פעילות ספורטיבית: יש להימנע לחלוטין מפעילות ספורטיבית במהלך שעות החום הכבד. במידה ומבצעים פעילות ספורטיבית בשעות הערב ולאחר עומס החום, יש לשים לב להקפיד על שתייה מרובה ועל הפחתת מאמץ.

5. יוצאים לים? יש להקפיד על מריחת הגוף בקרמים בעלי מקדמי הגנה גבוהים ביותר, להימנע מחשיפה ארוכה לשמש ולהימנע משהייה בחופים בשעות החום הכבד. בנוסף, יש לשים לב לרחוץ רק בחופים בהם יש מציל.

6. עובדים המצויים תחת השמש וחשופים לעומס חום כבד: יש לקחת הפסקות ארוכות יותר בצל או במקום ממוזג ולהרבות בשתייה.

7. אם מופיעים סימני התייבשות- דוגמת כאבי ראש, סחרחורות או חולשה, יש להפסיק מיידית כל פעילות גופנית, לשהות במקום מוצל וקריר ולהרבות בשתייה אף מעבר לתחושת הצימאון.

8. במידה ומופיעים סימני פגיעת חום, דוגמת התעלפות, יש להזעיק את מד"א באמצעות חיוג למוקד 101. עד הגעת צוותי מד"א, יש לבצע קירור מיידי של הנפגע תוך הפשטתו מבגדיו, התזת מי ברז והשבת רוח על גופו.

9. תשומת לב מיוחדת: יש לשים לב במיוחד לתינוקות, ילדים, קשישים ומוגבלים. הורים לתינוקות ופעוטות צריכים לשים לב להתנהגותם ולוודא שאינם מראים כל סימן להתייבשות או מכת חום. בנוסף, יש לוודא הימצאות שתייה בסמוך אליהם ושהילדים נמצאים כל העת במקום מוצל. משפחות שלהן קרובים קשישים או מוגבלים- ראוי שייתנו עליהם דעתם, יגיעו לבקרם בתכיפות גבוהה מהרגיל ויהיו עימם בקשר טלפוני, על מנת לוודא שבקרבתם שתייה קרה וכי הם מצויים במקום מוצל וקריר ואינם מראים כל סימן להתייבשות או פגיעת מכת חום.


שימו לב: מצ"ב מדריך לטיפול בעילפון ומדריך לטיפול בנפגעי התייבשות!!

מנכ"ל מד"א, רמ"ג אלי בין: "צוותי מד"א עומדים הכן לקראת פגיעות אפשריות מפאת החום הכבד שצפוי לפקוד את ישראל בימים הקרובים. אני ממליץ לכל בית ישראל להישמע להנחיות מד"א ולעשות כל שביכולתם על מנת להימנע מפגיעות החום הכבד. בכל צורך, עומדים לרשות הציבור צוותי מד"א המיומנים שיעניקו מענה מיידי לכל פגיעה שעלולה להתעורר".


 
 
לחצו להוספת תגובה לבמד``א מתכוננים לגל החום שצפוי לפקוד את ישראל: כך תישמרו מפני סכנות החום הכבד
 
תגובות
 
 
 
 
 
תיירות חבל יתיר- מועצה אזורית הר חברון
 
אתר עיריית ערד
 
תנועת אור - חיים בנגב ובגליל
 
וילות יוקרתיות לנופש
 
לחלום רחוק - טיולים למונגוליה
 
אתר 'בוטיקו' תיירות עסקית בדרום
 
דרושים
 
פורטל מנהלי משאבי אנוש
 
הסטודנט-ביקורות סטודנטים על לימודים בישראל
 
לוח המלגות הגדול בישראל
 
דירות7 בערד והנגב המזרחי
 
ארגון השומר החדש
 
אגודת הפסוריאזיס הישראלית
 
שדה בריר - ערד נגד המכרה