16/10/2018

חדשות ומאמרים

הקטן
הגדל
 
כניסת רשומים
אימייל
סיסמה
 
 

אופניים- טיול אופניים מערד לים המלח
 
 
 
 
   

חדשות ומאמרים

-

תיירות

-

לראשונה אחרי עשרות שנים- מלונות חדשים ייבנו בים המלח

 
לראשונה אחרי עשרות שנים- מלונות חדשים ייבנו בים המלח
‏יום רביעי ‏25 ‏יולי ‏2018

משרד התיירות ורשות מקרקעי ישראל מודיעים על זכיית חברת "אלעד מלונות" במכרז להקמת 2 בתי מלון במתחם עין בוקק. המלונות שיבנו בצמוד למלון ישרוטל יכללו כ-400 חדרי לינה ויהיו קרובים  למרכז מסחרי המתוכנן ולמתחם התיירות החדש שיוקם בהמשך עם מרכז כנסים אזורי.

 

משרד התיירות פועל רבות במטרה להגדיל את היקף התיירות באזור ים המלח, שנהנה מהתפוסה הגבוהה ביותר במלונות בישראל בממוצע שנתי. ב-2017 המשרד חנך 16 חופים חדשים ונגישים, באזור המלונות בים המלח, בין עין בוקק לחמי זוהר, והכל פתוח חינם לציבור. הוקמה גם טיילת חדשה ומודרנית לאורך 4 ק"מ. עבודות התשתית והפיתוח נעשו באזור בהשקעה של כחצי מיליארד ₪ אותם ביצעה חברת הבת, החברה הממשלתית להגנות ים המלח (חל"י)- זרוע הביצוע של משרד התיירות. כעת, מגיע השלב הראשון להקמת חדרי מלון נוספים באזור.

שר התיירות, יריב לוין: ״אנו ממשיכים במהפכת התיירות בים המלח ובמינופו כיעד תיירות אטרקטיבי וחדיש. לאור הגידול המשמעותי במספר התיירים המגיעים לישראל, אני מברך על תחילת תהליך בניית מאות חדרים חדשים בים המלח לראשונה מזה שנים. יחד עם הטיילת שכבר הושקה, אנו עתידים לראות שטחי מסחר ובילוי, ובעיקר תנופה במספר חדרי המלון שיתרמו לתעסוקה ולכלכלה באזור".

פרויקט פיתוח התיירות באזור ים המלח תופס תאוצה ומשרד התיירות ורשות מקרקעי ישראל מודיעים השבוע על זכיית חברת אלעד מלונות בע"מ בחוזה חכירה ל-49 שנים עם אפשרות להארכה לעוד 49 שנים של שני מגרשים.

ערן ראובני, מנהל מרחב עסקי דרום רמ"י: "מכרז זה הוא ראשון באזור ים המלח לאחר קרוב ל 20  שנים, בהם לא נבנו בתי מלון חדשים באזור. מדובר במכרז מיוחד וראשון מסוגו למלונאות , לפיו מחיר הקרקע הוא מינימלי וקבוע, והתחרות היא על גובה הוצאות הפיתוח, כאשר המדינה באמצעות החברה להגנות ים המלח מסבסדת סכומים ניכרים מהוצאות אלו".

בעקבות החלטת ממשלה שהוביל משרד התיירות הוקצו 833 מיליון ₪ לשיקום ים המלח. משרד התיירות נותן מענקים ליזמים המעוניינים להקים או להרחיב בתי מלון באזור. זאת, בעקבות החלטת הממשלה להקצות משאבים לפיתוח תשתית תיירותית וסביבתית של ים המלח, במסגרת החוק לעידוד השקעות הון.

התכנית מאפשרת ליזם  לבנות ולפתח בכל מגרש מהשניים 198 חדרי מלון. יש אפשרות לאיחוד ליצירת פרויקט משותף (כולל תוספת עבור בניה ירוקה). המגרשים נהנים מקרבה מרבית למרכז המתוכנן ותכנית הפיתוח העתידית של מתחם התיירות החדש שיוקם בהמשך. ליזמים עומדת האפשרות לקבלת מענקי הקמה ממשרד התיירות במסגרת החוק לעידוד השקעות הון.

הזוכה תשלם עבור כל מגרש 2,379,660 ₪ עבור הקרקע ועוד הוצאות פיתוח בסך 6,710,340 ₪   שיועברו לתכנית הפיתוח, שתנוהל על ידי החברה הממשלתית להגנות ים המלח (חל"י) זרוע הביצוע של משרד התיירות.

גודל המגרש הגדול הוא 24 דונם וגודל המגרש הקטן הוא כ-20 דונם והם נמצאים בצמוד למלון ישרוטל ים המלח. כל מגרש יכלול כ-180 חדרים, שיקדמו הבאת תיירים לאזור. כחלק מהמכרז, 30 אחוזים מיחידות הלינה יוכלו לשמש לאכסון מלונאי מיוחד. המכרז יועד ליזמים, שקיבלו המלצה משרד התיירות בלבד. כמו כן המכרז כלל תנאים ייחודיים, ובין היתר, מחיר הקרקע היה קבוע וידוע מראש והתחרות הייתה על גובה הוצאות הפיתוח.

שני המגרשים הם חלק מתוכנית מאושרת הכוללת מרכז מסחרי אשר ישרת גם את האזור העתידי וכן מרכז כנסים אזורי. שיווק המגרשים התאפשר לאחר שנים רבות בהן לא הוקמו בתי מלון חדשים באזור ובהינתן ההסכם ארוך הטווח של המדינה עם מפעלי ים המלח אשר מעניק ודאות  למשקיעים ויזמים.

דב ליטבינוף ראש המועצה האזורית תמר: "אני מברך ושמח על תוצאות המכרז לשיווק 2 המלונות החדשים בעין בוקק. אין לי ספק שהשדרוג והפיתוח של ארץ ים המלח בראשות משרד התיירות, חל"י והמועצה האזורית תמר יוצרים את התנאים והקרקע להפיכתו של האזור ליעד אטרקטיבי לתיירים מהארץ ומן העולם. נמשיך במאמצי הפיתוח ובטיפוח ים המלח ואוצרות הטבע באזור!"

שימי דניאל, מנכ"ל חל"י: "מדובר באירוע מכונן ומחולל שינוי אזורי, עם סיום עבודות התשתית ולאחר ההשקעות הרבות שביצענו באזור בשנים האחרונות אנו עומדים בפני השלב הראשון של הרחבת מתחם המלונאות ויחד עם רמ"י בחרנו זוכה לבניית העתודה המלונאית הראשונה שנבנית באזור מזה 30 השנים האחרונות, אנו מאמינים כי זוהי הסנונית הראשונה לצד הפיתוח האזורי המסיבי אשר תזמין התעניינות רבה מצד משקיעים ויזמים בינלאומיים המאמינים באזור הייחודי הזה".

 
 
לחצו להוספת תגובה ללראשונה אחרי עשרות שנים- מלונות חדשים ייבנו בים המלח
 
תגובות
 
 
 
 
 
תיירות חבל יתיר- מועצה אזורית הר חברון
 
אתר עיריית ערד
 
תנועת אור - חיים בנגב ובגליל
 
וילות יוקרתיות לנופש
 
לחלום רחוק - טיולים למונגוליה
 
אתר 'בוטיקו' תיירות עסקית בדרום
 
דרושים
 
פורטל מנהלי משאבי אנוש
 
הסטודנט-ביקורות סטודנטים על לימודים בישראל
 
לוח המלגות הגדול בישראל
 
דירות7 בערד והנגב המזרחי
 
ארגון השומר החדש
 
אגודת הפסוריאזיס הישראלית
 
שדה בריר - ערד נגד המכרה