21/09/2018

חדשות ומאמרים

הקטן
הגדל
 
כניסת רשומים
אימייל
סיסמה
 
 

אופניים- טיול אופניים מערד לים המלח
 
 
 
 
   

חדשות ומאמרים

-

תיירות

-

והאתר של המדינה הוא- גן לאומי מצדה!

 
והאתר של המדינה הוא- גן לאומי מצדה!
‏יום רביעי ‏09 ‏מאי ‏2018

לרגל חגיגות ה-70 למדינת ישראל, חברו, ynet ו"ידיעות אחרונות" בשיתוף רשות הטבע והגנים ופנו אל הגולשים ברשת שנתבקשו לבחור את האתר של המדינה
 

 

בתחילת חודש פברואר פנו ynet  ו"ידיעות אחרונות" בשיתוף רשות הטבע והגנים אל גולשיynet   שנתבקשו לדרג  70 גנים לאומיים, שמורות טבע ואתרים של רשות הטבע והגנים שהיו מועמדים ל"אתר של המדינה". אחרי יותר מ-60 אלף הצבעות עלו לגמר האתרים הבאים: גן לאומי מצדה, שמורת טבע נחל שניר-חצבאני, שמורת טבע תל דן, גן לאומי תל ערד וגן לאומי תל חצור.

מעל ל-8,000 הצבעות בגמר החליטו פה אחד - ובמרחק של למעלה מ-1,000 הצבעות מהמקום השני - שהאתר של המדינה הוא גן לאומי מצדה!

נתונים של רשות הטבע והגנים מראים כי בתקופה שבין ינואר 2017 לאוקטובר 2017 ביקרו במצדה למעלה מ-680 אלף מבקרים. מתוכם כ-422 אלף מבקרים-תיירים מחו"ל. גן לאומי מצדה נחשב לאחד האתרים הפופולריים ביותר מבחינת תנועת מטיילים.

גן לאומי מצדה מתנשא כצוק מבודד מעל חופי ים המלח, בין עין גדי לעין בוקק ומאפשר תצפית על נוף מדבר יהודה, ים המלח והרי מואב. בימי המרד הגדול התבצרו בו אחרוני המורדים ברומים ומלחמתם הנואשת הפכה סמל למאבק לחירות. אירועי העבר המרתקים שהתרחשו על ההר והממצאים הארכאולוגיים שבו, כמו השתמרות של מבצר-ארמון שבנה הורדוס בלב אזור צחיח, פנינה ארכיטקטונית נדירה בקנה מידה עולמי, השפיעו על הכרזת הגן הלאומי מצדה כאתר מורשת עולמית של אונסקו (בשנת 2001). מעבר לממצאים הארכיאולוגיים יש בגן הלאומי גם מוזיאון עתיקות, מרכז מבקרים עם מסעדה וחנות מזכרות, רכבל העולה להר ובמצדה-מערב יש מופע אורקולי וחניון לילה. יש אפשרות לעלות להר המצדה גם בשביל הנחש (מכיוון כביש 90 מים המלח) או דרך הסוללה (מכיוון מצדה-מערב דרך כביש 3199).

 

 
 
לחצו להוספת תגובה לוהאתר של המדינה הוא- גן לאומי מצדה!
 
תגובות
 
 
 
 
 
תיירות חבל יתיר- מועצה אזורית הר חברון
 
אתר עיריית ערד
 
תנועת אור - חיים בנגב ובגליל
 
וילות יוקרתיות לנופש
 
לחלום רחוק - טיולים למונגוליה
 
אתר 'בוטיקו' תיירות עסקית בדרום
 
דרושים
 
פורטל מנהלי משאבי אנוש
 
הסטודנט-ביקורות סטודנטים על לימודים בישראל
 
לוח המלגות הגדול בישראל
 
דירות7 בערד והנגב המזרחי
 
ארגון השומר החדש
 
אגודת הפסוריאזיס הישראלית
 
שדה בריר - ערד נגד המכרה