18/07/2018

חדשות ומאמרים

הקטן
הגדל
 
כניסת רשומים
אימייל
סיסמה
 
 

יתיר- סרטון קצרצר בהפקת משרד התיירות על אזור חבל יתיר yatirtourism
 
 
 
 
   

חדשות ומאמרים

-

תיירות

-

בואו לזכור אותם בטבע- מסלולים בנגב המזרחי לזכר בני המקום שנפלו במערכות ישראל

 
בואו לזכור אותם בטבע- מסלולים בנגב המזרחי לזכר בני המקום שנפלו במערכות ישראל
‏יום רביעי ‏26 ‏אפריל ‏2017

בשבוע הבא נציין את יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ולנפגעי פעולות האיבה. בואו לזכור אותם בטבע: מסלול הטיול בכביש 3199 ערד-מצדה שחוצה את בקעת הקנאים בשמורת הטבע מדבר יהודה, מציע 2 פינות צפייה על מרחבי המדבר המוקדשים לבני ערד שנפלו במערכות ישראל וטיול המתאים לכל המשפחה. וביער מיתר מצפור להנצחת בן מיתר שנפל במערכה עם אפשרות לעריכת פיקניק משפחתי. ביום העצמאות אתם מוזמנים לטייל לאנדרטת הנגב המנציחה את שחרור הנגב והעיר באר שבע ע"י הפלמ"ח.
מאת: ענת רסקין

 

 

זוכרים את הנופלים בני המקום- בואו לזכור אותם בטבע

כביש 3199 ערד-מצדה

מעטים הם המודעים לקיומו של כביש צדדי זה היוצא מערד לכיוון צפ'-מז' וחוצה את מדבר יהודה, בקעת הקנאים עד הגיעו למצדה. אזור המציע אטרקציות מגוונות למי שרוצים לטייל במדבר. מי ברגל ומי ברכב, הרפתקנים או משפחות. לאורך כ-23 ק"מ ממוקמות אפשרויות רבות ומגוונות להנאה לכל המשפחה.

זהו תוואי החוצה את השטחים הפתוחים. חוצה זמן- מהעיר המודרנית ערד ועד אתר מצדה הקדום, חוצה זיכרונות- מזיכרון המורדים במצדה שסירבו לאבד את חירותם וליפול בשבי האויב הרומי לזיכרון לוחמי צה"ל, בני ערד שלחמו למען קיומה של מדינת ישראל המתחדשת ומונצחים במצפורים. זיכרון חוצה היסטוריה- מהאימפריה הרומית ונפילת מצדה שסימלה את נפילתה הסופית של ישראל. היציאה לגלות של 2000 שנה. תקופה בה התחלנו להיקרא יהודים וארץ ישראל החלה להיקרא פלסטין, בניסיונם של הרומאים להכחיד כל זכר לשליטתנו וקיומנו, ועד לתקופת השיבה לארץ מולדתנו, תקומת שלטוננו בארץ ישראל והפיכת מצדה לאתר מורשת תרבות עולמית.

למידע נוסף על המסלול >
http://www.goarad.co.il/?pid=2&t=mFinal&L1=13&L2=185&item=2073


מצפור עומר רובינוביץ על מדבר יהודה

שביל קצר ומסודר יורד מכביש 3199 ערד-מצדה, לחניה קטנה למרגלות המצפור. שביל מסומן עולה אל הגבעה ממנה יש תצפית פנורמית על הר הקנאים ומדבר יהודה ובימים של ראות טובה גם על ים המלח. במתחם במה מוגבהת ועליה לוחות עם תבליט האזור והסבר על מדבר יהודה ובקע ים המלח. ואנדרטה עם שיר מרגש של נתן אלתרמן. מצפור לזכרו של סרן עומר רובינוביץ ז"ל מערד, מפקד צוות ביחידת 'אגוז' של חטיבת גולני, שנפל במבצע 'עופרת יצוקה' בעזה ב-9/1/09

למידע נוסף על המסלול >
http://www.goarad.co.il/?pid=2&t=mFinal&L1=13&L2=119&item=1919


מצפור גורני/מצפור איתמר איליה על נחל צאלים ומדבר יהודה

נוסעים בכביש 3199 (ערד-מצדה) כ-3,5 ק"מ אחרי כפר הנוקדים פונים שמאלה- לשביל המסומן בכחול שמספרו במפת סימון שבילים מס' 11- 11232 , אורכו כ-1,5 ק"מ והוא מסתיים במגרש החנייה של המצפור. מהמצפור הגבוה תצפית על הר הקנאים, מדבר יהודה, נחל צאלים. במקום תבליט עם הסבר על הנוף. מצפור לזכרו של רס"ל איתמר איליה ז"ל בן ערד, שרת בקומנדו הימי, נפל בפעילות מבצעית 5/9/1997 באנצריה באזור לבנון.

למידע נוסף על המסלול >

http://www.goarad.co.il/?pid=2&t=mFinal&L1=13&L2=119&item=1920


מצפה נעם ביער מיתר

מצפה ביער מיתר שתוכנן בצורת פסנתר לזכרו של סמ"ר נעם רוזנטל ז"ל לוחם שריון, מהישוב מיתר, שנהרג במהלך פעילות מבצעית בדרום רצועת עזה במבצע "צוק איתן".

למידע נוסף על המסלול >
http://www.goarad.co.il/?pid=2&t=mFinal&L1=13&L2=119&item=5051


אנדרטת הנגב- שעור חשוב בהסטוריה

האנדרטה של הפסל דני קרוון, חתן פרס ישראל ומחלוצי הפיסול הסביבתי בארץ ובעולם, עומדת על כביש מספר 60 בכניסה לשכונת רמות בב"ש (כשבאים מכיוון עומר). עמדות מסבירן בעברית ובאנגלית, במקומות שונים באנדרטה, מתארות את הקרבות על הנגב ותפקיד הפלמ"ח כאשר בסיום כל הסבר נשמע שיר הפלמ"ח המפרסם.

למידע נוסף על המסלול >

http://www.goarad.co.il/?pid=20&t=mFinal&L1=41&L2=195&item=4771

 
 
לחצו להוספת תגובה לבואו לזכור אותם בטבע- מסלולים בנגב המזרחי לזכר בני המקום שנפלו במערכות ישראל
 
תגובות
 
 
 
 
 
תיירות חבל יתיר- מועצה אזורית הר חברון
 
אתר עיריית ערד
 
תנועת אור - חיים בנגב ובגליל
 
וילות יוקרתיות לנופש
 
לחלום רחוק - טיולים למונגוליה
 
אתר 'בוטיקו' תיירות עסקית בדרום
 
דרושים
 
פורטל מנהלי משאבי אנוש
 
הסטודנט-ביקורות סטודנטים על לימודים בישראל
 
לוח המלגות הגדול בישראל
 
דירות7 בערד והנגב המזרחי
 
ארגון השומר החדש
 
אגודת הפסוריאזיס הישראלית
 
שדה בריר - ערד נגד המכרה