22/09/2018

חדשות ומאמרים

הקטן
הגדל
 
כניסת רשומים
אימייל
סיסמה
 
 

אופניים- טיול אופניים מערד לים המלח
 
 
 
 
   

חדשות ומאמרים

-

דת ומסורת

-

פרשת "שמות"- משה רבנו למנהיגות נולד/הרב גבי קדוש

 
פרשת "שמות"- משה רבנו למנהיגות נולד/הרב גבי קדוש
‏יום שלישי ‏09 ‏ינואר ‏2018

משה רבנו מתגלה בפרשתנו כמנהיג הראשון של בני ישראל. אינו נבחר בפריימריז ואף לא במינוי אלוקי. תכונותיו המנהיגותיות הם היו הסיבה לבחירתו האלוקית כמנהיג.
מאת: הרב גבי קדוש, רב מועצה אזורית בני שמעון

 

ילדותו כתינוק מיני רבים שנולד למציאות השעבוד המצרי בישראל, תינוק שלפי הגזירות שגזר פרעה היה צריך להזרק לנילוס, אך תושייתה של אמו ואחותו להסתירו, וישרותה ואומץ לבה של בתיה בת פרעה הצילו את משה בתיבה. מבינה היא שצריך בעולמנו להאבק על הצדק וללחום בשחיתות. זה דבר מעוות ולא אנושי לשעבד עם שלם ולהרוג כל תינוק שנולד ולכן בוחרת היא להציל את משה בניגוד לגזרות אביה.

אכן, כך היה משה, אישיות נלחמת ונאבקת, אינו אדיש לנעשה סביבו, דמות של מנהיג אמיתי. כך הוא מנהיגם של ישראל. אינו יכול להבליג על עוולות חברתיות ואישיות, אינו יכול לראות את החלש נכנע לכוחו של החזק, מסייע למצרי במאבק עם חברו, מסייע לבנות מדיין, מלא הוא בחמלה ורחמים לכל הסובב, לא מדלג על הפרטים, יוצא הוא מארמון המלוכה, מאזור הנוחיות המלכותית, יוצא הוא מהבועה בכדי לראות בסבלם של אחיו בני ישראל. אינו חושש משום דבר; לא שיצלמו אותו ברשתות זרות ולא שיכתבו עליו כתבה עויינת בעיתון או באינטרנט, פשוט נאמן לאמת שלו ועל פיה הוא פועל ועושה. לא מעלים עינו גם אם ישלם על כך מחיר כבד. מנהיג שמבין ויודע שכל המרחם על אכזרים סופו להתאכזר על רחמנים.

משה רבנו הצטיין בדאגה לחלשים, בדאגה לקטנים, כי המילה הנרדפת למנהיגות היא אחריות,  ועל אחריות לפעמים משלמים מחיר. מנהיגות בישראל היא שליחות אלוקית. מנהיג כזה זוכה בסופו של דבר להבחר, להנהיג ולתת תורה לעם ישראל,  ועליו נאמר 'משה אמת ותורתו אמת'.

 

 
 
לחצו להוספת תגובה לפרשת "שמות"- משה רבנו למנהיגות נולד/הרב גבי קדוש
 
תגובות
 
 
 
 
 
תיירות חבל יתיר- מועצה אזורית הר חברון
 
אתר עיריית ערד
 
תנועת אור - חיים בנגב ובגליל
 
וילות יוקרתיות לנופש
 
לחלום רחוק - טיולים למונגוליה
 
אתר 'בוטיקו' תיירות עסקית בדרום
 
דרושים
 
פורטל מנהלי משאבי אנוש
 
הסטודנט-ביקורות סטודנטים על לימודים בישראל
 
לוח המלגות הגדול בישראל
 
דירות7 בערד והנגב המזרחי
 
ארגון השומר החדש
 
אגודת הפסוריאזיס הישראלית
 
שדה בריר - ערד נגד המכרה