23/07/2018

חדשות ומאמרים

הקטן
הגדל
 
כניסת רשומים
אימייל
סיסמה
 
 

יתיר- סרטון קצרצר בהפקת משרד התיירות על אזור חבל יתיר yatirtourism
 
 
 
 
   

חדשות ומאמרים

-

דת ומסורת

-

ראש השנה: לעצור ולחשוב!/הרב גבי קדוש

 
ראש השנה: לעצור ולחשוב!/הרב גבי קדוש
‏יום שלישי ‏19 ‏ספטמבר ‏2017

ערכו של א' תשרי בלוח העברי אינו רק כראש השנה. ראש השנה הינו יום מיוחד בעל משמעות עמוקה של זכרון מעשינו בשנה שעברה ותכנון השנה הבאה. יש בו קריאה לחשבון נפש, לעצור ולחשוב. בכל התחלה חדשה ובמיוחד בתחילתה של שנה חדשה אדם שואל את עצמו מה חלף\עבר עלי במשך השנה הקודמת ומה אני שואל\מבקש לשנה החדשה, כיצד אני רוצה שתראה? כיצד אני רוצה שמצבי יראה? מה התוכן של כל חיי? 
מאת: הרב גבי קדוש, רב מועצה אזורית בני שמעון
 

 

כל מה שאדם עושה נזקק הוא לפסק זמן לחשיבה, אם מדובר בעסק כלכלי הרי אדם מכלכל את דרכיו לפי מאזן ההכנסות מול ההוצאות. אם מדובר במצבו הבריאותי אזי בוחן האדם את מצבו מידי פעם בכדי להיערך לקראת הבאות. באה התורה ונתנה לנו הזדמנות מדהימה בתחילתה של שנה ליישר קו עם חיינו. המשאב העיקרי שבידי האדם הוא החיים! כיצד אנו מתכוונים להמשיך לחיות אותם? האם אנו מרוצים מהשנה שעברה? האם יש מה לשפר? בתחום האישי? המשפחתי? התרבותי? הרוחני? כיצד יכולים אנו לעשות טוב יותר? כיצד יכולים אנו לשנות את מציאות החיים בעולם?

חיינו משולים לצעדה ארוכה שבה אנו צועדים, מידי פעם חייבים לעצור ולהתבונן ב'מצפן' [WAZE] האם אנו הולכים בכוון הנכון או שמא הולכים אנו בכוון הפוך מהייעד ודווקא מתרחקים אנו מהמטרה. בחיים יש נקודת ציון מוגדרת שחייב האדם להגדיר אותה לפני הליכתו ותוך כדי הליכתו ולשם ישים מבטו וכוחותיו ושאיפותיו ולשם יגיע!

הימים הם נוראים בכך שאנו קובעים את טיבה של השנה הבאה! אחריות כזו הינה באמת נוראה! הורגלנו שאחרים מקבלים אחריות בשבילנו במשך כל השנה, מחליטים בשבילנו, קובעים לנו את סדר היום הציבורי והפרטי, והנה מגיעים הימים הנוראים ואני צריך לקבל החלטות גורליות על חיי, על חיי משפחתי, על חיי האומה, על חיי העולם כולו. זה הכוח שקיבלתי מריבונו של עולם בימים אלו!!! האם אעמוד במשימה?

'אין הדבר תלוי אלא בי'.

כתיבה וחתימה טובה.

 
 
לחצו להוספת תגובה לראש השנה: לעצור ולחשוב!/הרב גבי קדוש
 
תגובות
 
 
 
 
 
תיירות חבל יתיר- מועצה אזורית הר חברון
 
אתר עיריית ערד
 
תנועת אור - חיים בנגב ובגליל
 
וילות יוקרתיות לנופש
 
לחלום רחוק - טיולים למונגוליה
 
אתר 'בוטיקו' תיירות עסקית בדרום
 
דרושים
 
פורטל מנהלי משאבי אנוש
 
הסטודנט-ביקורות סטודנטים על לימודים בישראל
 
לוח המלגות הגדול בישראל
 
דירות7 בערד והנגב המזרחי
 
ארגון השומר החדש
 
אגודת הפסוריאזיס הישראלית
 
שדה בריר - ערד נגד המכרה