24/06/2018

חדשות ומאמרים

הקטן
הגדל
 
כניסת רשומים
אימייל
סיסמה
 
 

יתיר- סרטון קצרצר בהפקת משרד התיירות על אזור חבל יתיר yatirtourism
 
 
 
 
   

חדשות ומאמרים

-

דת ומסורת

-

פרשת "בהר"- ירושלים: שגרירת העולם

 
פרשת "בהר"- ירושלים: שגרירת העולם
‏יום חמישי ‏18 ‏מאי ‏2017

הוויכוח על מיקום שגרירות ארה"ב צריך לבוא מתוך מקומה המיוחד של ירושלים כעיר הקודש והמקדש, אסור להתרפס ולכפות. להיות בירושלים זו זכות. להיות קרוב ללב העולם, למקום היותר משמעותי שממנו יוצאת אורה לעולם, שעליה העולם כולו מושתת, זו זכות גדולה. ירושלים אינה נמדדת לפי מספר השגרירויות שבה, ירושלים היא עצמה שגרירה לכל העולם! 
מאת: הרב גבי קדוש, הרב של מועצה אזורית בני שמעון
 

 

ביום שישי בה' באייר תש"ח, בעוד דוד בן גוריון מכריז על הקמת המדינה בתל אביב, ירושלים העתיקה הייתה נתונה במצור ואף נכבשה ע"י הלגיון הערבי. נאלצנו להקים מדינה בלי "הלב", בלי עיר דוד, בלי הכותל המערבי ובלי מקום המקדש. אך בתום 19 שנים בכ"ח אייר תשכ"ח, [לפני יובל שנים בדיוק] חזר "הלב" אלינו.

ערב מלחמת ששת הימים הייתה אווירה קשה בארץ, צבאות האויב התארגנו למתקפה חריפה עלינו ואנו בכוחותינו הדלים לא ידענו כיצד להגן על עצמנו. והנה תוך ששה ימים, במאבק נועז ובסייעתא דשמיא גדולה שוחררה ירושלים העתיקה.

מה היא ירושלים עבורנו? מה היא ירושלים עבור העולם כולו? ירושלים היא מעל הטבע, משהו עליון המחובר למושגים של נצח.

הוויכוח על מיקום שגרירות ארה"ב צריך לבוא מתוך מקומה המיוחד של ירושלים כעיר הקודש והמקדש, אסור להתרפס ולכפות. להיות בירושלים זו זכות. להיות קרוב ללב העולם, למקום היותר משמעותי שממנו יוצאת אורה לעולם, שעליה העולם כולו מושתת, זו זכות גדולה.

ירושלים אינה נמדדת לפי מספר השגרירויות שבה, ירושלים היא עצמה שגרירה לכל העולם! ירושלים נמדדת על פי עברנו הרחוק בה, במרכז הרוחני ובמרכז הלאומי שבה. אחרי אלפיים שנות גלות של ציפייה לירושלים, שבנו לארצנו. אנו לא מתעלמים מן הקשיים, אנו אף לא מתיימרים לומר ששיבתנו לציון היא שלמה. נהיה קשובים לקולה הפנימי של האומה בשיבתה אל עצמה, אל ארצה ואל מקום מקדשה. נרגיש ביום ירושלים ש"כולנו ירושלמים"!

 

 
 
לחצו להוספת תגובה לפרשת "בהר"- ירושלים: שגרירת העולם
 
תגובות
 
 
 
 
 
תיירות חבל יתיר- מועצה אזורית הר חברון
 
אתר עיריית ערד
 
תנועת אור - חיים בנגב ובגליל
 
וילות יוקרתיות לנופש
 
לחלום רחוק - טיולים למונגוליה
 
אתר 'בוטיקו' תיירות עסקית בדרום
 
דרושים
 
פורטל מנהלי משאבי אנוש
 
הסטודנט-ביקורות סטודנטים על לימודים בישראל
 
לוח המלגות הגדול בישראל
 
דירות7 בערד והנגב המזרחי
 
ארגון השומר החדש
 
אגודת הפסוריאזיס הישראלית
 
שדה בריר - ערד נגד המכרה