20/09/2018

חדשות ומאמרים

הקטן
הגדל
 
כניסת רשומים
אימייל
סיסמה
 
 

אופניים- טיול אופניים מערד לים המלח
 
 
 
 
   

חדשות ומאמרים

-

חדשות סביבה

-

מו"פ ערבה תיכונה וצפונית וממשלת סין חתמו על הסכם שיתוף פעולה חקלאי ראשון מסוגו

 
מו"פ ערבה תיכונה וצפונית וממשלת סין חתמו על הסכם שיתוף פעולה חקלאי ראשון מסוגו
‏יום רביעי ‏09 ‏מאי ‏2018

ההסכם נחתם ביום שלישי ה-8/5/18 ביומה הראשון של תערוכת 'אגריטך 2018' במסגרתו חוקרים וחקלאיים ישראליים יקדמו מחקרים בסין! הסינים ילמדו את קונספט הקמת מרכז מחקר ופיתוח אזורי המתמודד עם הקשיים והבעיות של החקלאים באזור ספציפי, מנצל את היתרון היחסי ומקדם מחקרים יישומיים על מנת לשפר את איכות וכמות היבול ומסייע לחקלאים להתמודד עם הבעיות.
 

 

הישג מרשים נוסף לחקלאי ערבה תיכונה ומו"פ (מחקר ופיתוח) ערבה תיכונה וצפונית. ביום שלישי (8.5) במסגרת אירוע החקלאות החגיגי- 'אגריטך 2018' חתם מנהל מו"פ ערבה- שמוליק פרידמן יחד עם חברת 'אייזנברג אגרי-צ'יינה' על הסכם שיתוף פעולה נרחב וראשון מסוגו עם המשלחת הסינית בראשות ראש עיריית דוניינג שבמחוז  שנדונג- טונגזו יאנג, זאת לאחר משא ומתן של מספר חודשים.

ראש המועצה האזורית הערבה התיכונה אייל בלום אמר: "החקלאות הישראלית וחקלאי הערבה התיכונה ניצבים בחוד החנית של החדשנות והקדמה החקלאית בעולם וממשיכים להביא כבוד רב למדינת ישראל ולסייע לקידום ופיתוח החקלאות ברחבי העולם. אני מלא כבוד והערכה לחוקרי ומנהלי מו"פ ערבה ולחקלאים שלנו על ההישגים המרשימים. חתימת הסכם שיתוף הפעולה - הוכחה נוספת לפעילות הטובה והנכונה במו"פ לרווחת החקלאות בערבה, במדינה ובעולם".

שיתוף הפעולה בין מו"פ ערבה תיכונה וצפונית למשרד החקלאות הסיני החל לפני מספר שנים. במסגרתו מגיעים חקלאים רבים לסיורים לימודיים בחממות המחקר בחצבה שבערבה תיכונה, סטודנטים סינים לומדים תארים בחקלאות במרכז המשתלמים בערבה ואף הוקמה בשנה האחרונה חממה סינית ניסיונית על מנת למצוא דרכים לשפר את איכות הגידולים וכמות היבול בסין.

במסגרת שיתוף הפעולה הסינים במחוז שנדונג ילמדו את קונספט הקמת מו"פ אזורי המתמודד עם הקשיים והבעיות של החקלאים באזור ספציפי, מנצל את היתרון היחסי ומקדם מחקרים יישומיים על מנת לשפר את איכות וכמות היבול ומסייע לחקלאים להתמודד עם הבעיות. כמו כן ילמדו הסינים על דרכי מציאת הפתרונות והבאתם ליישום באמצעות מערכת ההדרכה והדגמות לחקלאים בשטח. בנוסף, חוקרי מו"פ ערבה צפויים לסייע לסינים בתכנון נכון ויעיל במסגרת הקמת פארק הטכנולוגיה- 'אגרו-פארק' שבסין.

טונגזו יאנג, ראש העיר דוניינג שבמחוז  שנדונג בה חיים כ- 3 מיליון תושבים אמר לאחר החתימה : "אנחנו נרגשים להיות כאן בישראל ולחתום על שיתוף הפעולה עם המו"פ בערבה. התרשמנו מאוד מהקדמה והטכנולוגיה החקלאית שמובילים במו"פ יחד עם חקלאי הערבה התיכונה ונפעל יחד לקידום ופיתוח מחקרים חקלאיים מתקדמים בסין על בסיס הידע הישראלי".

מנהל מו"פ ערבה תיכונה וצפונית שמוליק פרידמן ציין במעמד החתימה: "מדובר באירוע מרגש וחשוב מאוד שיאפשר לחוקרי המו"פ להמשיך ולהיות שגרירים טובים לישראל ברחבי העולם, להחליף ידע חקלאי איכותי וגם לקדם מחקרים חדשים נוספים במסגרת פעילות המו"פ".

אבי הלפרט מבעלי חברת 'אייזנברג אגרי-צ'יינה' הוסיף: "המטרה הינה קידום ופיתוח רציני ואינטנסיבי של מחקר יישובי בסין כשרוב הפעילות תתבסס על הידע וההון האנושי של חוקרים ישראלים ממו"פ ערבה תיכונה וצפונית וחקלאי הערבה".

 
 
לחצו להוספת תגובה למו"פ ערבה תיכונה וצפונית וממשלת סין חתמו על הסכם שיתוף פעולה חקלאי ראשון מסוגו
 
תגובות
 
 
 
 
 
תיירות חבל יתיר- מועצה אזורית הר חברון
 
אתר עיריית ערד
 
תנועת אור - חיים בנגב ובגליל
 
וילות יוקרתיות לנופש
 
לחלום רחוק - טיולים למונגוליה
 
אתר 'בוטיקו' תיירות עסקית בדרום
 
דרושים
 
פורטל מנהלי משאבי אנוש
 
הסטודנט-ביקורות סטודנטים על לימודים בישראל
 
לוח המלגות הגדול בישראל
 
דירות7 בערד והנגב המזרחי
 
ארגון השומר החדש
 
אגודת הפסוריאזיס הישראלית
 
שדה בריר - ערד נגד המכרה