20/09/2018

חדשות ומאמרים

הקטן
הגדל
 
כניסת רשומים
אימייל
סיסמה
 
 

אופניים- טיול אופניים מערד לים המלח
 
 
 
 
   

חדשות ומאמרים

-

חדשות סביבה

-

אזהרת שיטפונות- עידכון של רט"ג על אזורי שיטפונות וכללי ביטחון למטיילים

 
אזהרת שיטפונות- עידכון של רט"ג על אזורי שיטפונות וכללי ביטחון למטיילים
‏יום שישי ‏27 ‏אפריל ‏2018

על פי תחזית מזג האוויר היום ומחר (שישי-שבת 27-28/4)) עדיין  קיים חשש לשיטפונות באזורים: בקעת הירדן, מדבר יהודה, מכתשים, ערבה צפונית, צפון ומערב הנגב, הר הנגב הצפוני ומכתש רמון. רשות הטבע והגנים שבה וקוראת לציבור המטיילים להקפיד על כללי הבטיחות ולהימנע מלקיחת סיכונים מיותרים. להלן פרטים וכללי ביטחון למטיילים-
 

 

לאור השיטפונות של הימים האחרונים חלק מהמסלולים בערוצי הנחלים ואגני הניקוז צריכים להיבדק  מבחינת מצב עזרי הבטיחות במסלולים (סולמות, יתדות, מאחזי יד ועוד). על כן אין לטייל במסלולי ערוצי הנחלים ואלו המועדים לשיטפונות עד שיבדקו במהלך השבוע הקרוב. 

לשאלות ופרטים נוספים ניתן לפנות למוקד רשות הטבע והגנים 3639* . במקביל ניתן לפנות לחדר המצב שמספרו 02-6222211                                                                                                                              

סכנת שיטפונות – כללי בטיחות למטיילים שחשוב להקפיד עליהם

שיטפון במדבר הוא תופעת טבע מרשימה אך גם עלולה להיות מסוכנת למטיילים אם לא מקפידים על כללי בטיחות. לאור תחזית מזג האוויר של השירות המטאורולוגי  יש צפי להמשך השיטפונות באזור מדבר יהודה, רשות הטבע והגנים שבה ומזכירה כללי בטיחות חשובים למטיילים:

חל איסור מוחלט להיכנס לכל המסלולים באפיקי נחלים ובאגני הניקוז בהם קיים חשש לשיטפון . הדבר מהווה סכנת חיים ממשית. בתוך כך אסורה כניסה וחציית של אפיקי הנחלים ברגל וברכב עד לירידה מוחלטת של מפלס המים.

אסור להתקרב בזמן שיטפון לשפת הנחל מחשש להתמוטטות הגדות, שכן לזרם השיטפון כוח עצום והמים יכולים לסחוף את הגדה במהירות וללא כל סימנים מקדימים. עוד לפני היציאה לאזור השיטפונות ובמהלך הנסיעה יש להיות בהאזנה שוטפת לדיווחי תחנות הרדיו, לתחזיות מזג האוויר של השירות המטאורולוגי ולדיווחים המופיעים בין היתר בזירות הדיגיטליות כגון אתרי אינטרנט ודפי פייסבוק של משטרת ישראל ורשות הטבע והגנים. זאת במטרה להתעדכן באזורים המועדים לפורענות והחסימות בכבישים שאליהם לא מומלץ להגיע, וגם לקבל מידע על המקומות הבטוחים יחסית לצפייה בשיטפונות. בעניין זה ניתן גם לפנות למוקד המידע של רשות הטבע והגנים בטלפון 3639*  ולהתעדכן במבזקים באתר רשות הטבע והגנים.

אם בחרתם ללכת לצפות בשיטפונות הצטיידו במיכל דלק מלא, ביגוד חם, תאורה ניידת, מטען סמארטפון, מי שתייה ומזון. זאת  למקרה שתיאלצו באופן לא מתוכנן להמתין זמן ממושך עד לפתיחת כביש חסום בנתיב נסיעתכם.

לפעול בשיקול דעת, לא לקחת סיכונים מיותרים שיסכנו אתכם.

להישמע באופן מלא להנחיות התנועה והבטיחות של  הצוותים בשטח ביניהם: כוחות המשטרה, כיבוי אש וכמובן פקחי רשות הטבע והגנים הפרוסים בשמורות הטבע והנחלים באזור ומכירים היטב את השטח וגם את סכנותיו.

 

 

 
 
לחצו להוספת תגובה לאזהרת שיטפונות- עידכון של רט"ג על אזורי שיטפונות וכללי ביטחון למטיילים
 
תגובות
 
 
 
 
 
תיירות חבל יתיר- מועצה אזורית הר חברון
 
אתר עיריית ערד
 
תנועת אור - חיים בנגב ובגליל
 
וילות יוקרתיות לנופש
 
לחלום רחוק - טיולים למונגוליה
 
אתר 'בוטיקו' תיירות עסקית בדרום
 
דרושים
 
פורטל מנהלי משאבי אנוש
 
הסטודנט-ביקורות סטודנטים על לימודים בישראל
 
לוח המלגות הגדול בישראל
 
דירות7 בערד והנגב המזרחי
 
ארגון השומר החדש
 
אגודת הפסוריאזיס הישראלית
 
שדה בריר - ערד נגד המכרה