21/10/2018

חדשות ומאמרים

הקטן
הגדל
 
כניסת רשומים
אימייל
סיסמה
 
 

אופניים- טיול אופניים מערד לים המלח
 
 
 
 
   

חדשות ומאמרים

-

חדשות סביבה

-

קק"ל החלה עבודות קרקע באזור נחל יתיר להכשרת יער משוש

 
קק"ל החלה עבודות קרקע באזור נחל יתיר להכשרת יער משוש
‏יום שני ‏04 ‏דצמבר ‏2017

קרן קימת לישראל הודיעה לאחרונה כי החלו עבודות על אזור נחל יתיר, אזור המכונה "יער משוש" מזרחית לכביש 316 והישוב הבדואי חורה. השטח, שעבר פגיעה חמורה ומכיל כיום אתרי אשפה וחציבה פיראטיים, יהפוך ליער משגשג בתקופה של שלוש שנים.
 

 

נחל יתיר הוא נחל אכזב בצפון הנגב, המהווה אחד מיובליו של נחל באר שבע. ראשיתו של הנחל בחיבור נחל אשתמוע עם נחל בכרה, למרגלות רכס יתיר, כשני ק"מ מזרחית לחורה. שמו של הנחל הוא כשמה של העיר המקראית והתלמודית הסמוכה יתיר. 

יער משוש, השטח הסמוך לנחל יתיר, בין הישובים עומר ומיתר, הוא תא שטח נטוש בגודל של 12,000 דונם. בעבר היה השטח אזור טיולים להולכי רגל ולנהגי שטח ברכבי 4X4 אך בשנים האחרונות ננטש האזור והפך עם הזמן לאתר פסולת לא חוקית, אזורי חציבה פיראטיים והתיישבות לא חוקית.

כעת הודיעו בקק"ל כי עובדי קק"ל מרחב דרום נכנסו לאזור והחלו לעבוד על שיפור ושיפוץ הקרקע. העבודות כוללות הסדרה הקרקע, נטיעה של עצים וצמחים מקומיים, ניקוי השטח מלכלוך וביוב ויצירת אזורי טיול ותיירות. העבודות מתוכננות על תוואי הנחל (יתיר) ואפיקיו ויתמקדו בשתילת עצים כמו עצי פרי ועצי חורש, יצירת לימנים (נקודות ניקוז מים עם עצים רבים), והסדרתו של אפיק הנחל לזרימת מים וסחף בחורף. בקק"ל מעריכים כי העבודות יסתיימו תוך שלוש שנים ולאחר מכן יוכלו לחזור המטיילים לאזור הייחודי.

עמי אוליאל, מנהל מרחב דרום בקק"ל, סיפר: "אנו עובדים בשטח בתיאום מלא עם רמ"י (רשות מקרקעי ישראל) ובכפוף לכל המגבלות התכנוניות והקרקעיות. לאחר אישור כל גורמי התכנון, הביטחון ורשות הטבע והגנים, נכנסנו לשטח ואנו עובדים במרץ בהנהגת מח' היער של המרחב; ובעבודתם המסורה של מוטי שריקי, שמעון דהן ואיציק אמסלם. עובדי קק"ל פועלים לשיפור השטח תוך סילוק כל המכשולים בדרך בהחלטיות, בנחישות ובמקצועיות ובקרוב כבר יהיה ניתן לראות שיפור משמעותי בהתקדמות".

 

 
 
לחצו להוספת תגובה לקק"ל החלה עבודות קרקע באזור נחל יתיר להכשרת יער משוש
 
תגובות
 
 
 
 
 
תיירות חבל יתיר- מועצה אזורית הר חברון
 
אתר עיריית ערד
 
תנועת אור - חיים בנגב ובגליל
 
וילות יוקרתיות לנופש
 
לחלום רחוק - טיולים למונגוליה
 
אתר 'בוטיקו' תיירות עסקית בדרום
 
דרושים
 
פורטל מנהלי משאבי אנוש
 
הסטודנט-ביקורות סטודנטים על לימודים בישראל
 
לוח המלגות הגדול בישראל
 
דירות7 בערד והנגב המזרחי
 
ארגון השומר החדש
 
אגודת הפסוריאזיס הישראלית
 
שדה בריר - ערד נגד המכרה