24/06/2018

חדשות ומאמרים

הקטן
הגדל
 
כניסת רשומים
אימייל
סיסמה
 
 

יתיר- סרטון קצרצר בהפקת משרד התיירות על אזור חבל יתיר yatirtourism
 
 
 
 
   

חדשות ומאמרים

-

חדשות סביבה

-

אגם דימונה- יקרא ע"ש הנשיא לשעבר שמעון פרס ז"ל

 
אגם דימונה- יקרא ע"ש הנשיא לשעבר שמעון פרס ז"ל
‏יום רביעי ‏03 ‏מאי ‏2017

בטקס שהתקיים בשבוע שעבר נחנך אגם דימונה על ידי נציגי קק"ל הולנד שתרמו חלק מהכסף לפרויקט. בטקס הוכרז שמו החדש של האגם שמעתה יקרא על שם שמעון פרס ז"ל, נשיאה לשעבר של מדינת ישראל, בנוכחות בכירי קק"ל הולנד, מנכ"ל קק"ל, אמנון בן עמי, ראש המועצה בני ביטון, ובתו של שמעון פרס ז"ל, פרופ’ צביה ולדן.
 

 

האגם בדימונה, שנבנה רק השנה, נחנך בשבוע שעבר (27/4/17) במעמד נציגי קק"ל הולנד, אשר תרמו במשך שנים סכומים בסך מיליוני שקלים למען הקמת פרויקט האגם במדבר. לטקס הגיעו גם הנהלת קק"ל ביניהם המנכ"ל החדש, אמנון בן עמי. הטקס התקיים בנוסף במעמד ראש עיריית דימונה, בני ביטון ובתו של הנשיא התשיעי שמעון פרס ז"ל, פרופ' צביה ולדן.

את האירוע פתחו נציגי קק"ל הולנד בפגישה עם ראש העיר בני ביטון, אשר סיפר להם על משמעות האגם לתושבים ולתיירות המתפתחת באזור. לאחר מכן יצאו יחד לסיור בעיר דימונה בהדרכתו של ביטון. לארוחת הצהריים, עצרה המשלחת בביתן של "האימהות המבשלות", פרויקט תיירותי המזמין קבוצות לארוחה אותנטית וחווייתית. לסיום הגיעה הקבוצה לאגם דימונה היושב בתוך פארק בן גוריון ושם קיימו את טקס חנוכת שמו החדש של האגם, על שם נשיאה לשעבר של מדינת ישראל, שמעון פרס ז"ל.

"אנו נזכרים היום, במעמד מרגש זה עם ידידינו הקרובים מהולנד, בנשיא לשעבר שמעון פרס" אמר אמנון בן עמי, מנכ"ל קק"ל, בטקס. "פרס היה איש שאהב את הנגב, תמך בו ובתושביו ועבד למענם. קק"ל מאז היווסדה עובדת על פי עקרונות ההתיישבות, הפיתוח והדאגה לתושבי הפריפריה. אגם מרהיב זה שבנינו יחד עם עיריית דימונה ובעזרתם הנדיבה של קק"ל הולנד, מתווסף לרשימה ארוכה של פרויקטים למען רווחת התושבים, התיירים והמטיילים בדרום".

פרופ צביה ולדן: "דימונה התפתחה לעיר מדהימה והיא קרובה ללבי וללבו של אבי, הנשיא התשיעי שמעון פרס ז"ל. כשקיבלנו את הבשורה המשמחת על הקמת אגם דימונה על שמו של אבי - היה לי ברור שאגיע לאירוע, זאת מאחר ועבדתי במשך כחמש שנים בעיר המופלאה הזו. אבי אהב את דימונה ואת תושביה, הוא נהג להגיע לבקר בה בכל הזדמנות שניתנה לו ואני שמחה ונרגשת שדווקא כאן הוקם אגם על שמו. דימונה היא המקום בו חלומות מתגשמים".

האגם ע"ש שמעון פרס ז"ל, הינו אגם מלאכותי בגודל של 10 דונם היושב בתוך פארק בן גוריון. קק"ל מילאה את האגם במי שפכים מטופלים ומסביבו בנתה מדשאות, פארקים ציבוריים ואף אמפי-תיאטרון. בעתיד תוקם טיילת לצד האגם בה יהנו המבקרים מחנויות, בתי קפה ומסעדות. בנוסף, האגם ישמש את תושבי העיר באירועים גדולים, כנסים ואף נקודות מפגש לפעילויות חברתיות.

 

 

 
 
לחצו להוספת תגובה לאגם דימונה- יקרא ע"ש הנשיא לשעבר שמעון פרס ז"ל
 
תגובות
 
 
 
 
 
תיירות חבל יתיר- מועצה אזורית הר חברון
 
אתר עיריית ערד
 
תנועת אור - חיים בנגב ובגליל
 
וילות יוקרתיות לנופש
 
לחלום רחוק - טיולים למונגוליה
 
אתר 'בוטיקו' תיירות עסקית בדרום
 
דרושים
 
פורטל מנהלי משאבי אנוש
 
הסטודנט-ביקורות סטודנטים על לימודים בישראל
 
לוח המלגות הגדול בישראל
 
דירות7 בערד והנגב המזרחי
 
ארגון השומר החדש
 
אגודת הפסוריאזיס הישראלית
 
שדה בריר - ערד נגד המכרה