24/06/2018

חדשות ומאמרים

הקטן
הגדל
 
כניסת רשומים
אימייל
סיסמה
 
 

יתיר- סרטון קצרצר בהפקת משרד התיירות על אזור חבל יתיר yatirtourism
 
 
 
 
   

חדשות ומאמרים

-

חדשות סביבה

-

עשרות גמלים הוחרמו מ'עדר המוות'

 
עשרות גמלים הוחרמו מ'עדר המוות'
‏יום שלישי ‏17 ‏ינואר ‏2017

עשרות גמלים מ'עדר המוות' ששוטט בכבישי הדרום ובשטחי האש של בסיס צאלים והיה מעורב במספר תאונות קטלניות, הוחרמו במבצע מיוחד. תנועת רגבים: "אסור שיישאר כצעד חד פעמי" 
 

 

עשרות גמלים מ'עדר המוות' הוחרמו ביום ראשון (15/1/17) במבצע רחב היקף שהובילה הסיירת הירוקה בליווי המשטרה. לאחר שנתפסו, בפעם המי יודע כמה, כשהם משוטטים ללא השגחה בכבישי הדרום ובשטחי האש של בסיס צאלים. הגמלים הועברו למכלאה בצפון.

פעילות יזומה של השוטרים ביחד עם הסיירת הירוקה בשטחי האש הסמוכים לכביש 222, הביאה לתפיסתם של 40 גמלים ששוטטו בשטח ללא השגחה. 26 גמלים שלא זוהו הועברו למכלאה בצפון ו-14 גמלים שזוהו שוחררו והועברו לבעליהם. בעלי הגמלים שזוהו, יאותרו והם יוזמנו לחקירה.

העדר שנתפס שייך למשפחת אל עסאם מתל שבע, וגמלים מתוך העדר היו מעורבים לפחות בשתי תאונות דרכים קטלניות שהתרחשו בשנים האחרונות, בהן נהרגו דוד כהן ממושב רתמים ומיכל ונטורה מבאר שבע.

בתנועת רגבים שמייצגת את משפחתו של דוד כהן בהליך המשפטי, ואף עומדת מאחורי הצעת חוק הגמלים המונח על שולחן הכנסת, מציינים כי מדובר בעדר שנתפס מספר פעמים בשנים האחרונות כשהוא רועה בניגוד לחוק בשטחי האש של צאלים.

"הרשויות יודעות במשך שנים רבות, כי בעל העדר מתנהל בצורה מופקרת ושערורייתית, פעם אחר פעם הוא נתפס בשטחי האש ובצירי התנועה, ולא ננקטו נגדו צעדים מרתיעים מספיק", אומר עמיחי יוגב, רכז מחוז דרום בתנועת רגבים. "מבצע ההחרמה הוא צעד חשוב ומבורך, אך עבור קרבנות התאונות ובני משפחותיהם, זה היה כבר מאוחר מדי. אנחנו מקווים שזה לא אירוע חד פעמי אלא תחילתו של מהלך לפתרון הבעיה החמורה הזו, שמסכנת כל כך הרבה חיי אדם".

מהמשטרה נמסר: "אנו מכירים בחשיבות הרבה לטיפול בתופעת בעלי החיים המסתובבים המסכנת חיים ולכן אנו פועלים כל העת ומסייעים לאותם גופים באמצעות מבצעים יזומים ופעילות שוטפת במפגעים נקודתיים. חשוב לציין כי אזור הנגב בו משוטטים בעלי החיים, מאופיין בשטחים פתוחים ונרחבים ומאות קילומטרים של כבישים ונדרשת פעילות ממוקדת בשטחים בהם מאותרים בעלי החיים והיא מתבצעת על בסיס עיתי."

 

 
 
לחצו להוספת תגובה לעשרות גמלים הוחרמו מ'עדר המוות'
 
תגובות
 
 
 
 
 
תיירות חבל יתיר- מועצה אזורית הר חברון
 
אתר עיריית ערד
 
תנועת אור - חיים בנגב ובגליל
 
וילות יוקרתיות לנופש
 
לחלום רחוק - טיולים למונגוליה
 
אתר 'בוטיקו' תיירות עסקית בדרום
 
דרושים
 
פורטל מנהלי משאבי אנוש
 
הסטודנט-ביקורות סטודנטים על לימודים בישראל
 
לוח המלגות הגדול בישראל
 
דירות7 בערד והנגב המזרחי
 
ארגון השומר החדש
 
אגודת הפסוריאזיס הישראלית
 
שדה בריר - ערד נגד המכרה