22/09/2018

חדשות ומאמרים

הקטן
הגדל
 
כניסת רשומים
אימייל
סיסמה
 
 

אופניים- טיול אופניים מערד לים המלח
 
 
 
 
   

חדשות ומאמרים

-

חדשות יומן המשטרה

-

סחר בתחמושת במטווח ערד

 
סחר בתחמושת במטווח ערד
‏יום שלישי ‏19 ‏דצמבר ‏2017

פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה לבית משפט המחוזי בבאר שבע חמישה כתבי אישום נגד חמישה נאשמים תושבי הנגב בגין חשד למעורבותם בפרשת סחר בתחמושת אשר נגנבה במרמה ע"י מנהל המטווח העירוני בעיר ערד,  מרסלו בירנדורף, והופצה בין הבדואים בנגב המזרחי ומשם גם לתושבים פלשתינאים ביאטה וחברון. במקביל להגשת כתבי האישום ביקשה הפרקליטות להורות על מעצרם של הנאשמים עד תום ההליכים נגדם.
 

 

חמשת הנאשמים: מרסלו בירנדורף תושב ערד, מנצור אבו עגאג ועלה אבו עגאג תושבי כסייפה, נצראלדין אבו ריאש תושב חורה ומחמד אבו עראר תושב ערערה בנגב, מואשמים, כל אחד עפ"י חלקו, בעבירות בנשק, לרבות סחר בנשק, רכישה, החזקה והובלה וכן עבירות של זיוף בנסיבות מחמירות, שימוש במסמך מזויף וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות.

התיק נחקר ע"י משטרת ישראל (יחידת פח"ע דרום) ושירות הביטחון הכללי ועל פי עובדות כתבי האישום, שהוגשו באמצעות עו"ד קרן שטרית, עולה כי הנאשם מרסלו עבד כמנהל המטווח העירוני בעיר ערד וכן שימש בזמנו החופשי גם כמדריך ירי במשמר האזרחי של משטרת ישראל. במסגרת תפקידו כמנהל המטווח בערד, נהג מרסלו להזמין תחמושת מספקים שונים, לשימוש במטווח, תמורת תשלום, באישור ובמימון המשרד לביטחון פנים והעמותה לקידום הספורט בעיריית ערד, באופן מוסדר.

במסגרת תפקידו, היה על מרסלו לדווח ביומנים מסודרים אודות מכירת כל תחמושת, ועל בסיס אותו דיווח, היה מנהל את הזמנות התחמושת הבאות. בין מרסלו לבין הנאשם מנצור אבו עגאג הייתה היכרות על רקע אימוני ירי של מנצור במטווח. בתקופה שבין מחצית שנת 2014 ועד ליום 21.11.17, סיכמו ביניהם מרסלו ומנצור כי מרסלו ימכור למנצור תחמושת מהמטווח.

על מנת להסתיר את מכירת התחמושת למנצור, דיווח מרסלו דיווחים כוזבים ביומני המטווח, לפיהם נעשה שימוש בתחמושת במטווח על ידי חלק מהיורים השונים, בכמות רבה הרבה יותר מאשר נורתה על ידם בפועל. על בסיס דיווחים כוזבים אלו, הזמין מרסלו באופן חוקי ובמימון מלא של הרשויות השונות כמויות גדולות יותר של תחמושת, אשר את חלקה מכר למנצור. במהלך התקופה הנ"ל, מכר מרסלו למנצור תחמושת בהיקף של מעל 160,000 כדורי תחמושת, אשר תמורתם קיבל סך של מעל 320,000₪.

חלק מהתחמושת שרכש מנצור ממרסלו, מכר מנצור לנאשם נצראלדין אבו ריאש בתמורה לסך של כ-148,000 ₪. בנוסף בהתאם לסיכום ביניהם, העביר נצראלדין לתושב יאטה בחברון כ-20,000 כדורי תחמושת וקיבל תשלום ממנצור בעבור ההעברה. חלק אחר מהתחמושת מכר מנצור לנאשם עלה אבו עגאג תמורת סך כולל של כ-156,000 ₪. חלק מהתחמושת שרכש עלה ממנצור, הוא מכר לתושבי חברון בהיקף של עשרות אלפי כדורי תחמושת.

עלה אבו עגאג מכר לנאשם מחמד אבו עראר חלק מהתחמושת בקרטונים שהכילו כדורי תחמושת וקיבל עבורם סל של כ-16,900 ₪ בכסף ויתרת תשלום בזהב. חלק מהתחמושת שרכש מחמד אבו עראר העביר יחד עם אחר לתושב רמאללה וחלק מהתחמושת מכר לתושב חברון.

כתבי האישום כנגד חלק מהנאשמים כוללים אישומים נוספים המיוחסים להם בגין עבירות נוספות בנשק. במקביל להגשת כתבי האישום ביקשה הפרקליטות להורות על מעצרם של הנאשמים עד תום ההליכים נגדם. 
תגובת עיריית ערד: "מדובר בחשד לפלילים בשלב זה, והנושא נמצא בחקירת משטרה."

 

 
 
לחצו להוספת תגובה לסחר בתחמושת במטווח ערד
 
תגובות
 
 
 
 
 
תיירות חבל יתיר- מועצה אזורית הר חברון
 
אתר עיריית ערד
 
תנועת אור - חיים בנגב ובגליל
 
וילות יוקרתיות לנופש
 
לחלום רחוק - טיולים למונגוליה
 
אתר 'בוטיקו' תיירות עסקית בדרום
 
דרושים
 
פורטל מנהלי משאבי אנוש
 
הסטודנט-ביקורות סטודנטים על לימודים בישראל
 
לוח המלגות הגדול בישראל
 
דירות7 בערד והנגב המזרחי
 
ארגון השומר החדש
 
אגודת הפסוריאזיס הישראלית
 
שדה בריר - ערד נגד המכרה