22/06/2018

חדשות ומאמרים

הקטן
הגדל
 
כניסת רשומים
אימייל
סיסמה
 
 

יתיר- סרטון קצרצר בהפקת משרד התיירות על אזור חבל יתיר yatirtourism
 
 
 
 
   

חדשות ומאמרים

-

חדשות יומן המשטרה

-

משטרת ישראל עם נתונים אזוריים- רגע לפני סיכום שנת 2016

 
משטרת ישראל עם נתונים אזוריים- רגע לפני סיכום שנת 2016
‏יום חמישי ‏19 ‏ינואר ‏2017

משטרת ישראל פרסמה דו"ח חלקי לשנת 2016 (חסרים נתונים של הרבעון האחרון) בו מוצגים מספרי עבירות הרכוש ביישובי האזור: ערד, מיתר, עומר ולהבים על פי קטגוריות. בתחתית הרשימה, עם מספר העבירות המועט ביותר, נמצאת המועצה המקומית מיתר (עם סך של 51 אירועים) בראש הרשימה נמצאת דימונה עם 118 אירועים ואחריה ערד (עם סך של 99 עבירות רכוש).

מאת: ענת רסקין
 

 

בדו"ח משטרת ישראל לשנת 2016 (לא כולל נתוני הרבעון האחרון של השנה) מוצגים מספרי עבירות הרכוש בישובים: ערד, מיתר, עומר ולהבים על פי קטגוריות: גניבה מתוך רכב, גניבת רכבים, התפרצויות לדירות, והתפרצויות לבתי עסק ומוסדות.  

בגניבות רכב 'מובילה' עומר עם 36 מקרי גניבה ואחריה ערד עם 28 מקרי גניבת רכב, דימונה עם 27 מקרים, במיתר נגנבו 15 רכבים ובלהבים 11 רכבים.

בהתפרצויות לדירות 'מובילות' דימונה וערד עם 48/ 47 מקרי התפרצות (בהתאמה), אחריה להבים עם 39 מקרים, עומר עם 37 מקרים ומיתר עם 24 מקרי התפרצות לדירות בלבד.

מאז שנת 2012 יש מגמת ירידה במספר האירועים בערד כאשר שנת 2014 היא השנה עם מספר האירועים הקטן ביותר בין שנים אלו. מ-2015 יש מגמת עלייה באירועי עבירות הרכוש בערד (אך עדיין פחות מהשנים 2012/13). בשנת 2016 יש עלייה ניכרת ברבעון השלישי של השנה ל-40 אירועים (לעומת 26 אירועים ברבעון השני או אפילו 33 אירועים של הרבעון הראשון. (נתוני הרבעון הרביעי-האחרון עדיין לא פורסמו). בהתפלגות בין השנים 2012 ועד 2016 התפרצויות לדירות הן  44% מכלל אירועי הרכוש וגניבות רכב הן 26% מכלל אירועי עבירות הרכוש של ערד.  

הרשות עם מספר העבירות הנמוך ביותר הינה המועצה המקומית מיתר, בה בוצעו סך הכול 51 עבירות רכוש בשלושת הרבעונים של 2016. כאשר בישובים האחרים, לשם השוואה, בוצעו יותר עבירות: בלהבים- 64 אירועים, בעומר – 80 אירועים, בערד 99 אירועים ודימונה עם 118 אירועים. מהדו"ח ניתן להסיק כי בישוב מיתר מתבצעות פחות עבירות של פריצות לדירות (24 אירועים),  ובעיר ערד ודימונה יש את מספר הפריצות לדירות הגבוהה ביותר (47 בערד, 48 בדימונה) מספר הפריצות לבתי עסק הגבוהה ביותר הוא בדימונה (17) לעומת 7 אירועים בערד, 5 אירועים במיתר, 3 אירועים בלהבים ו-2 אירועים בעומר) .

בהשוואה בין מספר תושבים בישוב לבין מספר אירועי עבירות רכוש בישוב נמצא שלמרות הרושם הלא טוב שיוצרים הנתונים בדימונה יש בערך רק 3.6 אירועים לכל אלף איש. אחריה ערד עם 4 אירועים לכל אלף איש, בעוד שמיתר עם התוצאות הטובות שלה עומדת על 7 אירועים לכל אלף איש. בלהבים מספר האירועים/מספר התושבים עומד על 9 והמצב הקשה ביותר הוא בעומר שם יש 10 אירועים על כל אלף איש. (מספר התושבים בישובים נלקח לפי נתוני הלמ"ס 2015)

נתונים לגבי תאונות בכביש 31 (3 רבעונים של 2016)- מספר התאונות הקשות והתאונות הקטלניות עומד על 9 בתוכם 2 תאונות של משאיות ו-3 תאונות בהם היו מעורבים אופנועים. בתאונות הללו היו 6 הרוגים ו-10 נפגעים קשה.

"הדו"ח מציג מציאות בעיתית עמה מתמודדים באופן כמעט יומי תושבי האזור" מסר אבנר בן גרא, ראש המועצה המקומית מיתר, והוסיף "אפשר ללמוד הרבה מהדו"ח על מגמות של העבריינים ואנו עושים כל שביכולתנו במטרה להוריד באופן משמעותי את אחוזי הפריצות בישוב לשנה הקרובה. כבר בימים אלה אנו עובדים בשיתוף פעולה מלא עם משטרת ישראל, במקביל לגיוס שומרים איכותיים שישמרו על הישוב בכל שעות היום". 

מדוברות עיריית ערד נמסר: "הנתונים מלמדים שרמת הפשיעה בעיר לא עלתה בשנים האחרונות. יחד עם זאת בעירייה לא מסתפקים בכך וביום רביעי האחרון נפגש ראש העיר, עו"ד ניסן בן חמו, עם מפקד המרחב ומפקד תחנת ערד בנוגע לעבירות הרכוש שבוצעו לאחרונה בערד והועלתה דרישה להגברת הסיורים ומבצעי מודיעין על מנת למגר את התופעה.

חשוב לציין כי רק לאחרונה אישרה מועצת העיר את הצעת ראש העיר להקמת יחידת שיטור עירוני משולבת עם המשטרה(כעת משרד הפנים אמור לאשר את חוק העזר והפעלת השיטור העירוני במתכונתו המורחבת). השיטור העירוני יכלול מספר ניידות שיסיירו בעיר 24/7, מוקד עירוני שיפעל 24/7, תוספת של שוטרים ומאבטחים שתפקידם יתמקד בשמירה על הסדר הציבורי, תופעלנה מצלמות ברחבי העיר ועוד. מהלך זה אמור להגביר את רמת הביטחון של התושבים ולתת מענה מרתיע לעבירות רכוש והפרת הסדר הציבורי".

 
 
לחצו להוספת תגובה למשטרת ישראל עם נתונים אזוריים- רגע לפני סיכום שנת 2016
 
תגובות
 
 
 
 
 
תיירות חבל יתיר- מועצה אזורית הר חברון
 
אתר עיריית ערד
 
תנועת אור - חיים בנגב ובגליל
 
וילות יוקרתיות לנופש
 
לחלום רחוק - טיולים למונגוליה
 
אתר 'בוטיקו' תיירות עסקית בדרום
 
דרושים
 
פורטל מנהלי משאבי אנוש
 
הסטודנט-ביקורות סטודנטים על לימודים בישראל
 
לוח המלגות הגדול בישראל
 
דירות7 בערד והנגב המזרחי
 
ארגון השומר החדש
 
אגודת הפסוריאזיס הישראלית
 
שדה בריר - ערד נגד המכרה