14/11/2018

חדשות ומאמרים

הקטן
הגדל
 
כניסת רשומים
אימייל
סיסמה
 
 

חלמוניות בנגב המזרחי / ענת רסקין
 
 
 
 
   

חדשות ומאמרים

-

חדשות קהילתיות

-

``הפרחת`` הנגב במטיילים

 
``הפרחת`` הנגב במטיילים
‏יום שלישי ‏12 ‏אוקטובר ‏2010

ביום ב' 4/10/10 נערך בבאר שבע ביוזמת מדרשת הטיולים של בית מוריה כנס רכזי טיולים ויריד האתרים בנגב. המטרה: לחשוף את הרכזים ומנהלי בתי הספר בסביבה לאפשרויות הטיול בנגב – מסלולים רגליים, אתרים מגוונים וסדנאות חינוכיות שקיימים באזור הנגב. זאת מתוך הנחה שהתלמידים צריכים קודם כל להכיר את הסביבה הקרובה להם.
 

 

רבים הפעמים בהם אנו שומעים על חברים ומכרים שיוצאים לטייל בארץ, האזור הפופולארי ביותר לטיולים הוא אזור הצפון: צימרים ומסלולים מוכרים כמו הבניאס. בהתאם לכך, גם בתי ספר רבים ברחבי הארץ מוצאים את תלמידיהם לטייל בצפון הארץ.

השנה כחלק מתוכנית הליבה של משרד החינוך הוגבלו בתי הספר לטיולים באזור שלהם. למשל: בתי ספר בבאר שבע יטיילו באזור הנגב, בתי ספר בטבריה יטיילו באזור הצפון וכן הלאה. זאת מתוך הנחה כי התלמידים צריכים קודם כל להכיר את הסביבה הקרובה להם.

 הנגב מלא באתרים תיירותיים ומסלולים רגליים מרהיבים, אך הבעיה היא שבתי ספר רבים בבאר שבע והסביבה לא מודעים לכל האתרים הקיימים.

בהתאם לכך, מדרשת הטיולים של בית מוריה יצאה ביוזמה לערוך "היכרות" בין המנהלים ורכזי הטיולים עם אפשרויות הסיורים והאתרים הקיימים בנגב.

לשם כך, הפיקה המדרשה את כנס רכזי הטיולים ויריד האתרים בנגב.

הכנס נערך ב-4/10/10 במרכז מוריה בבאר שבע ובו השתתפו עשרות בתי ספר מבאר שבע, שדרות, אופקים, נתיבות, ערד ועוד, וכן עשרות נציגים מאתרים תיירותיים ומסלולי טיולים בנגב. במהלך האירוע התקיימה הרצאה עשירה ומעמיקה על אפשרויות הטיול בנגב, עונות מתאימות לטיול, מסלולים חדשים ומאתגרים, אתרים מיוחדים ושלל פעילויות חינוכיות שניתן לקיים באזור.

לאחר מכן התקיים יריד דוכנים של אתרי התיירות השונים כגון: צריף בן גוריון, "חוות פיליפ", "שביל הסלט" במושב תלמי יוסף וכו'. נציגי האתרים חילקו עלונים וחשפו את רכזי הטיולים והמנהלים לשלל האטרקציות והפעילויות שניתן לקיים במתחמם.

 אלי הירשברג, רכז תיאום טיולים במדרשה: "צוות המדרשה זיהה את הצורך של בתי הספר לגלות מקומות חדשים בהם ניתן לטייל גם בכיף וגם באופן חינוכי ולימודי. נרתמנו למשימה הזו גם כדי להביא יותר מבקרים לאתרי הנגב על מנת להפריח את ענף התיירות המקומית ביתר שאת".

 "בית מוריה" פועל מזה 16 שנה בעיר באר שבע והינו הגרעין החינוכי הגדול במדינה. כיום כ- 15000 תושבים נהנים משירותים ופרויקטים ייחודים שמפעיל הארגון בקרב ילדים בסיכון, קשישים, עולים חדשים, נזקקים, אוכלוסיות מורכבות ועוד.

מדרשת הטיולים של בית מוריה פועלת בבאר שבע כבר 15 שנה ומדריכה ומארגנת טיולים לעשרות בתי ספר באזור הדרום: באר שבע, אופקים, נתיבות, ערד, שדרות ועוד.

שמעיה ברקוביץ', מנכ"ל בית מוריה: "איזור הנגב מציע אפשרויות רבות ומגוונות לטיולים לכל הגילאים. אנו שמחים להוביל את היוזמה של שיתוף פעולה בין כל הגופים העוסקים בתחום התיירות בנגב. אני מאמין כי הכנס שנערך זו השנה הראשונה יהפוך למסורת בשנים הבאות ויתרום רבות לפיתוח וקידום ענף התיירות בנגב".

 
 
לחצו להוספת תגובה ל``הפרחת`` הנגב במטיילים
 
תגובות
 
 
 
 
 
תיירות חבל יתיר- מועצה אזורית הר חברון
 
אתר עיריית ערד
 
תנועת אור - חיים בנגב ובגליל
 
וילות יוקרתיות לנופש
 
לחלום רחוק - טיולים למונגוליה
 
אתר 'בוטיקו' תיירות עסקית בדרום
 
דרושים
 
פורטל מנהלי משאבי אנוש
 
הסטודנט-ביקורות סטודנטים על לימודים בישראל
 
לוח המלגות הגדול בישראל
 
דירות7 בערד והנגב המזרחי
 
ארגון השומר החדש
 
אגודת הפסוריאזיס הישראלית
 
שדה בריר - ערד נגד המכרה