21/10/2018

חדשות ומאמרים

הקטן
הגדל
 
כניסת רשומים
אימייל
סיסמה
 
 

אופניים- טיול אופניים מערד לים המלח
 
 
 
 
   

חדשות ומאמרים

-

חדשות קהילתיות

-

החממה למנהיגות של ארגון "כוכבי המדבר" מסיימת שנת הכשרה רביעית

 
החממה למנהיגות של ארגון "כוכבי המדבר" מסיימת שנת הכשרה רביעית
‏יום ראשון ‏12 ‏אוגוסט ‏2018

בטקס הסיום במעמד מכובדים, יעבירו בוגרי השנה את הלפיד לדור החניכים הבא. החממה היוקרתית למנהיגות מכשירה צעירים בדואים להתמודדות עם אתגרי המאה ה -21 ולפתח כישורי מנהיגות שונים במטרה להביא לשינוי פני החברה הבדואית ולהשתלבות טובה יותר של החברה הבדואית בחברה הישראלית.
 

 

הערב (12.8.18)  יתקיים טקס הסיום של בוגרי השנה הרביעית של החממה למנהיגות של ארגון "כוכבי המדבר" והעברת הלפיד לדור החניכים הבא. הטקס יתקיים בקיבוץ רוחמה שבמועצה האזורית שער הנגב במעמד מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב, נשיאת אוניברסיטת בן-גוריון הפרופסור רבקה כרמי, פרקליט המדינה שי ניצן, מנכ"לית משרד המשפטים אמי פלמור, ראש מועצת שער הנגב אלון שוסטר, ראשת מועצת בני שמעון סיגל מורן, מנהלת מחזור דרום של משרד החינוך אמירה חיים, אנשי עסקים ומכובדים נוספים בחברה הבדואית. 

החממה למנהיגות הינה מסגרת פנימייתית לצעירים בדואים, בוגרי תיכון, אשר מכשירה אותם להתמודדות עם אתגרי המאה ה -21 ולפתח כישורי מנהיגות שונים. משך זמן ההכשרה הינו כשנה, בה עוברים החניכים הבדואים בין היתר סדנאות מנהיגות, יזמות, שיח על ערכים, הכנה לאקדמיה וגם מסלול של שלושה חודשי שטח הפותח את שנת החממה, אשר מחזקים את הקשר בין החניכים, מקנים להם מיומנויות בין אישיות שונות וחושפים אותם לכל רבדי החברה הישראלית.

ד"ר מוחמד אלנאברי, ראש מועצת חורה ויו"ר "כוכבי המדבר": "סיום השנה הרביעית של החממה למנהיגות של כוכבי המדבר הוא אירוע מרגש עבורי. מדובר במיזם שעד לא מזמן היה בחיתוליו, וכיום אנו יכולים לעמוד בראש זקוף ולומר שאין בית בחברה הבדואית שלא מכיר את תכנית החממה היוקרתית ששמה לה למטרה לפתח את דור המנהיגות הבא של החברה הבדואית בנגב. לא רק לימודים הם המפתח למנהיגות אלא גם ערך הכבוד, ערך ההדדיות והיכולת ליזום ולהניע מהלכים קדימה. אלה הם הדברים שנמשיך ליישם בחממה, ובדרך זו אנו סמוכים ובטוחים כי נצליח להביא לשינוי פני החברה הבדואית ולהשתלבות טובה יותר של החברה הבדואית בחברה הישראלית".

מתן יפה, מייסד ומנכ"ל "כוכבי המדבר": "החניכים בחממה למנהיגות יוצאים לדרך חדשה וכעת, הצפייה מהם כבוגרים של הארגון היא גדולה אף יותר. עליהם לשמור על התמדה בדרך, על השאיפה ועל המטרות ולכוון הכי גבוה שאפשר. אין לי ספק שהצעירים המוכשרים יעלו ויצליחו כל אחד בדרכו ויחד יחוללו שינוי חיובי מהותי בחברה הבדואית ויסייעו בהשתלבותם של בדואים רבים נוספים בחברה הישראלית – באקדמיה, בשוק העבודה ועוד".

כאמל אלעסייבי, מנהל החממה למנהיגות: "זהו סיום של פרק נוסף, משמעותי, בחייהם של הצעירים הבדואים המסיימים את שנת החממה למנהיגות. לאורך השנה הכנו אותם ככל יכולתנו לקראת העתיד, לקראת האקדמיה ובכלל לקראת היציאה לחיים האמיתיים. כעת, אנו בטוחים כי עם הכלים החדשים שקיבלו והיכולות שפיתחו, יוכלו רבים מהם להצעיד את החברה הבדואית קדימה".

כוכבי המדבר - הוקמה בשנת 2013 והיא עמותה ששמה לה למטרה לפתח דור חדש של מנהיגות בקרב החברה הבדואית בנגב. מנהיגות שצומחת מתוך החברה הבדואית ופועלת בתוכה לקידום החברה הבדואית וליצירת חברה ישראלית צודקת ושוויונית יותר. במסגרת פעילותה הקימה העמותה בית ספר תיכון לחברה הבדואית הפועל מכיתה ט' ועד יב' ומכינה למנהיגות בתנאי פנימייה אליה נבחרים צעירים בני 18 מכל החברה הבדואית בנגב ועוברים שנה אינטנסיבית של למידה אשר מסייעת להם להשתלב טוב יותר בחברה הישראלית. בשלב הבא צעירים אלה ממשיכים לאקדמיה ושם מקבלים ליווי צמוד מטעם אגודת הבוגרים של הארגון. בשלב השלישי והאחרון עוזרת העמותה לצעירים להשתלב בשוק העבודה בכדי ליצור מנהיגות בדואית צעירה שתאפשר צמיחת יוזמות עסקיות וחברתיות חדשות למען כלל תושבי הנגב.

כתבה נוספת בנושא-
חדש! תיכון למנהיגות במגזר הבדואי / נועה זמסקי (עורכת "מקומפגש" עיתון המועצה האזורית בני שמעון, פורסם בגיליון ספטמבר 237)

 
 
לחצו להוספת תגובה להחממה למנהיגות של ארגון "כוכבי המדבר" מסיימת שנת הכשרה רביעית
 
תגובות
 
 
 
 
 
תיירות חבל יתיר- מועצה אזורית הר חברון
 
אתר עיריית ערד
 
תנועת אור - חיים בנגב ובגליל
 
וילות יוקרתיות לנופש
 
לחלום רחוק - טיולים למונגוליה
 
אתר 'בוטיקו' תיירות עסקית בדרום
 
דרושים
 
פורטל מנהלי משאבי אנוש
 
הסטודנט-ביקורות סטודנטים על לימודים בישראל
 
לוח המלגות הגדול בישראל
 
דירות7 בערד והנגב המזרחי
 
ארגון השומר החדש
 
אגודת הפסוריאזיס הישראלית
 
שדה בריר - ערד נגד המכרה