22/11/2018

חדשות ומאמרים

הקטן
הגדל
 
כניסת רשומים
אימייל
סיסמה
 
 

חלמוניות בנגב המזרחי / ענת רסקין
 
 
 
 
   

חדשות ומאמרים

-

חדשות קהילתיות

-

עשרות בני נוער בדואים הוסמכו לשמור על הסביבה ע"י קק"ל

 
עשרות בני נוער בדואים הוסמכו לשמור על הסביבה ע"י קק"ל
‏יום חמישי ‏05 ‏יולי ‏2018

קרן קימת לישראל בשיתוף נציגי ישובים בדואיים ממועצת נווה מדבר קיימו אירוע נטיעות בדימונה. במהלך האירוע הוסמכו מאות בני נוער מהמגזר הבדואי כנאמני יער של קרן קימת לישראל. הנערים ישמרו יחד על הסביבה, הפארקים והיערות באזור.
 

 

מאות בני נוער מהישובים אבו קרינאת, אבו תלול, ביר הדאג' וקסר-א-סר השייכים למועצה האזורית נווה מדבר, הגיעו השבוע לאירוע נטיעות של קרן קימת לישראל בדימונה. באירוע הקימו התלמידים גינת תבלינים ביער דימונה לטובת תושבי האזור.

כחלק משיתוף הפעולה החדש של קק"ל עם המגזר הבדואי, עובדי קק"ל מרחב דרום שנכחו באירוע לימדו את התלמידים על חשיבות השמירה על הטבע ועל ניקיון היערות. לאחר מכן הוסמכו בני הנוער כנאמני יער של קק"ל והופקדו על שמירת הניקיון והסביבה באזור הגינה החדשה ובכפרים בהם גרים.

"כולנו תושבי הנגב ולכן חשוב שכולנו נדע לשמור על הסביבה ועל הצומח באזור בו אנו חיים" מסרה אורנית גינת, רכזת קהילה ויער של קק"ל באזור הר הנגב והערבה. "שיתוף הפעולה עם המגזר הבדואי מאפשר לנו להעביר את ערכי קק"ל של שמירה על הסביבה והיערות לדור ההמשך של כל תושבי הנגב ללא הבדל דת וגזע. רק יחד נוכל לשמור, לפתח ולחיות לצד היערות שכולנו אוהבים".

מרינט וקנין, מנהלת מועדוניות במועצת נווה מדבר: "ביום הפעילות חיברנו בין ילדי המועדוניות ו-300 ילדי בתי הספר מיישובי נווה מדבר. הילדים עבדו, עדרו, השקו, ניקו, וקיימו עוד פעילויות באגם דימונה - יחד. במהלך האירוע הילדים למדו מה זה קק"ל, על היערות ועל אגם דימונה ואני חושבת שזו הייתה חגיגה  - מעל ל-300 ילדים עם חולצות וכובעי קק"ל – היה מחזה יפה ומרגש. אני מברכת על היוזמה של קק"ל ועל התרומה שלהם לילדי בתי הספר באזור".

 

 

 
 
לחצו להוספת תגובה לעשרות בני נוער בדואים הוסמכו לשמור על הסביבה ע"י קק"ל
 
תגובות
 
 
 
 
 
תיירות חבל יתיר- מועצה אזורית הר חברון
 
אתר עיריית ערד
 
תנועת אור - חיים בנגב ובגליל
 
וילות יוקרתיות לנופש
 
לחלום רחוק - טיולים למונגוליה
 
אתר 'בוטיקו' תיירות עסקית בדרום
 
דרושים
 
פורטל מנהלי משאבי אנוש
 
הסטודנט-ביקורות סטודנטים על לימודים בישראל
 
לוח המלגות הגדול בישראל
 
דירות7 בערד והנגב המזרחי
 
ארגון השומר החדש
 
אגודת הפסוריאזיס הישראלית
 
שדה בריר - ערד נגד המכרה