23/10/2018

חדשות ומאמרים

הקטן
הגדל
 
כניסת רשומים
אימייל
סיסמה
 
 

אופניים- טיול אופניים מערד לים המלח
 
 
 
 
   

חדשות ומאמרים

-

חדשות קהילתיות

-

תיכונים מערד ובאר שבע זכו במקומות ראשונים בתחרות השנתית בפרויקט 'יש לנו כימיה'

 
תיכונים מערד ובאר שבע זכו במקומות ראשונים בתחרות השנתית בפרויקט 'יש לנו כימיה'
‏יום שני ‏19 ‏מרץ ‏2018

בטקס הגמר של פרויקט 'יש לנו כימיה' שנערך בשבוע שעבר (ג', 13.3) , זו השנה העשירית, במכון דוידסון למדע הזרוע החינוכית של מכון ויצמן למדע, הוכרזו המנצחים בחמשת הקטגוריות בתחרות. בין הזוכים הגיעו למקומות הראשונים גם תיכון אורט ערד ומקיף ז' מבאר שבע.
 

 

פרויקט "יש לנו כימיה" הוא פרי שיתוף פעולה ארוך שנים בין חברת כי"ל למכון ויצמן למדע, אליו הצטרף משרד החינוך. הפרויקט מאחד את המדעי והתעשייתי אל תוך אינטרס משותף – עידוד צעירים לבחור בלימודי הכימיה ובהמשך להשתלב בחברות תעשייתיות בענף, באקדמיה ובמקצועות הכימיים. התלמידים נחשפים לנושאים הקשורים ביישומי הכימיה בחיי היום-יום והתעשייה, ויוצרים קשר ייחודי עם אנשים מהתעשייה הכימית ועם מומחים בהוראת הכימיה.

בשנה זו השתתפו בתחרות 520 תלמידים מכל רחבי הארץ, מתוכם 178 תלמידים עלו לגמר– בו נבחרו המנצחים בכל אחת מ-5 הקטגוריות של התחרות: כתבות, סרטונים, תצלומים, כרזות וחקר. גם לדרום הייתה נוכחות מרשימה באירוע. בין בתי הספר מהדרום שהגיעו לגמר: מקיף עומר, אורט ערד, מקיף ג', בית הספר אבו-קרינאת ובית הספר עמית.

בקטגוריית החקר הגיעו למקום הראשון ירדן אוחנונה, רון קובנלנקו ודניאל באלק מתיכון אורט בערד, עם הפרויקט "הפקת אנרגיה משריפת פסולת ביתית". ממקיף ז' מבאר שבע הגיעו למקום השלישי בקטגוריית הכתבות התלמידים לביא פרידמן ושחף חיים עם הפרויקט "עד מתי פסולת כימית".

יוחנן לוקר יו"ר דירקטוריון כי"ל: "הקשר בין כי"ל למכון ויצמן למדע הוא ארוך שנים ומקפל בתוכו את המהות שלנו - כימיה, תעשייה וסביבה. כי"ל רואה חשיבות גדולה בחינוך, והשקיעה בחינוך בשנה האחרונה מיליוני שקלים, ומקפידה לעשות זאת כל שנה. הטקס הוא עדות להצלחתם של המנהלים והמורים ובעיקר של התלמידים, והראייה לכך היא העבודות והתוצרים. ברכות לזוכים"

 

 

 
 
לחצו להוספת תגובה לתיכונים מערד ובאר שבע זכו במקומות ראשונים בתחרות השנתית בפרויקט 'יש לנו כימיה'
 
תגובות
 
 
 
 
 
תיירות חבל יתיר- מועצה אזורית הר חברון
 
אתר עיריית ערד
 
תנועת אור - חיים בנגב ובגליל
 
וילות יוקרתיות לנופש
 
לחלום רחוק - טיולים למונגוליה
 
אתר 'בוטיקו' תיירות עסקית בדרום
 
דרושים
 
פורטל מנהלי משאבי אנוש
 
הסטודנט-ביקורות סטודנטים על לימודים בישראל
 
לוח המלגות הגדול בישראל
 
דירות7 בערד והנגב המזרחי
 
ארגון השומר החדש
 
אגודת הפסוריאזיס הישראלית
 
שדה בריר - ערד נגד המכרה