21/10/2018

חדשות ומאמרים

הקטן
הגדל
 
כניסת רשומים
אימייל
סיסמה
 
 

אופניים- טיול אופניים מערד לים המלח
 
 
 
 
   

חדשות ומאמרים

-

חדשות קהילתיות

-

ותיקי הישובים יקבלו אות יקיר הנגב בוועידת הנגב ה-8

 
ותיקי הישובים יקבלו אות יקיר הנגב בוועידת הנגב ה-8
‏יום שלישי ‏13 ‏מרץ ‏2018

בתאריך 20/3/18 תתקיים בדימונה ועידת הנגב ה-8 בסימן הצדעה לעיירות הפיתוח ודור המייסדים. הוועידה בהובלת המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל והרשות לפיתוח הנגב. הוועידה תעסוק במגוון נושאים והיבטים הקשורים להזדמנויות וההתפתחויות שחלו במרחב הדרומי במהלך 70 השנים האחרונות ובמהלך השנים הבאות. הוועידה תתקיים במעמד ראש הממשלה, ובהשתתפות שרים, ראשי רשויות מהדרום ובכירים במשק הישראלי.

 

במעמד הוועידה יתקיים טקס הוקרה לחלוצי הנגב, במסגרתו יקבלו תשעה ותיקים מהנגב אות הוקרה מהשר לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, על פועלם למען עיירת הפיתוח בה הם מתגוררים. יקירי הנגב הם פעילים ופעילות שבלטו בעשייתם לטובת פיתוח המרחב והביאו אותו להצלחה. היקירים הם בני למעלה מ-70, נמנים על ותיקי הישוב ומקימיו, שמתגוררים עד היום בנגב ושאחד או יותר מהבנים והנכדים שלהם מתגוררים בישוב.

אות חלוץ הנגב לעיר ערד יוענק לאורי פרי (83). פרי נולד בשנת 1935 ומתגורר בערד משנת 1963. בעברו עבד בבניית הכור בדימונה כהנדסאי בניין, לאחר מכן ניהל את סניף סולל בונה שהייתה החברה שבנתה את העיר ערד בשנותיה הראשונות. כיום פרי עובד כמנהל פרויקט בניין בעיר במשרה מלאה. פרי שייך לוותיקי היישוב, נחשב לאחד ממקימי ומייסדי העיר ערד ופעל רבות למען ביסוס ופיתוח העיר.

פרי הוא איש של חזון, הגשמה, ואחראיות אישית וככזה הוא גם פועל רבות למען העיר. פרי התנדב במשך חמש עשרה שנה כמרכז פעילויות פס"ח (פינוי-סעד-חללים) בערד, בן השנים 1982-1990 שימש כמנהל מקהלת ערד בהתנדבות וניהל מטעם המועצה את חגיגות ה-20 לעיר בה השתתפו כ-600 מתושבי ערד. בנוסף פרי פועל רבות למען התרבות בעיר בן היתר ניהל כ-5 שנים את התיאטרון "ניגון עתיק", הקים את המוזאון ההיסטורי של העיר ועד היום מדריך קבוצות מכל הארץ המגיעות למוזאון ללמוד את סיפורה של ערד.

אות חלוץ הנגב לעיר ירוחם יוענק לאסתר משילקר (80). משילקר נולדה בשנת 1938 בכפר טלה שבהודו. בשנת 1955 נישאה לדוד ועברה לגור בעיר מומבאי שם נולדו להם חמישה ילדים. בשנת 1970 עלתה אסתר עם משפחתה לישראל, ישירות לעיר ירוחם ואז גם נולד ילדם השישי. אסתר הייתה עקרת בית ובעלה עבד במפעל פיניציה בעיר. בשנת 1977 בעלה של אסתר נפטר והיא גידלה לבד את כל ששת ילדיה. בשנת 1989 שכלה את בנה יצחק בן 27 במסגרת הצבא ולאחר כחודשיים באותה השנה שכלה את בנה השני בנימין שנפטר מדום לב בגיל 25. כיום, שלושה מילידה גרים בירוחם ואחת בדימונה מהם יש לה 16 נכדים ו-11 נינים.

את אות חלוץ הנגב לעיר דימונה יקבל תושב העיר ישראל נבון. ישראל עלה לארץ בשנת 1957 לבאר שבע. כשהגיע החל לעבוד במע"צ והיה בצוות העובדים שסללו את כביש באר שבע-אילת. כשנה לאחר מכן גויס ישראל לצבא ולאחר שחרורו עבר לגור בדימונה, שם שימש כמזכיר תנועת המפד"ל בעיר. בשנת 1965 נבחר נבון כחבר מועצה מקומית דימונה וב-68' נבחר לכהן כסגן ראש העיר דימונה. באמצע שנות השבעים שימש ישראל כראש המועצה הדתית בעיר עד שנת 1994, אז עבר לשמש כסגן ראש העיר דאז, גבריאל ללוש. ישראל, נשוי לסימה ולהם שישה ילדים, 16 נכדים ו12 נינים, יחגוג בדצמבר הקרוב יום הולדת שמונים. 

מנכ"ל המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, אריאל משעל: "ועידת הנגב שתערך בדימונה, היא הזדמנות מצוינת להציג את העשייה באזור ולהצדיע לאלה שהקדישו את חייהם למענה. במסגרת האירוע נעניק לראשונה את אות יקיר הנגב לאנשים שהמדינה מוקירה את פועלם לטובת ההתפתחות האזורית וישוב הנגב. בנוסף, נעמוד על הפעילויות שנבצע בעתיד כדי לקדם את הנגב ולהפיכתו למרכז הישראלי החדש״.

 
 
לחצו להוספת תגובה לותיקי הישובים יקבלו אות יקיר הנגב בוועידת הנגב ה-8
 
תגובות
 
 
 
 
 
תיירות חבל יתיר- מועצה אזורית הר חברון
 
אתר עיריית ערד
 
תנועת אור - חיים בנגב ובגליל
 
וילות יוקרתיות לנופש
 
לחלום רחוק - טיולים למונגוליה
 
אתר 'בוטיקו' תיירות עסקית בדרום
 
דרושים
 
פורטל מנהלי משאבי אנוש
 
הסטודנט-ביקורות סטודנטים על לימודים בישראל
 
לוח המלגות הגדול בישראל
 
דירות7 בערד והנגב המזרחי
 
ארגון השומר החדש
 
אגודת הפסוריאזיס הישראלית
 
שדה בריר - ערד נגד המכרה