21/10/2018

חדשות ומאמרים

הקטן
הגדל
 
כניסת רשומים
אימייל
סיסמה
 
 

אופניים- טיול אופניים מערד לים המלח
 
 
 
 
   

חדשות ומאמרים

-

חדשות קהילתיות

-

"מסע נגב" של מאות תלמידים, סטודנטים ובני נוער מכל הארץ

 
"מסע נגב" של מאות תלמידים, סטודנטים ובני נוער מכל הארץ
‏יום ראשון ‏18 ‏פברואר ‏2018

מסע ראשון יצא לדרך מבין 11 מסעות חינוכיים שצפויים להתקיים במסגרת פרוייקט "מסע נגב" שמקדמת הרשות לפיתוח הנגב להבאת מאות תלמידים, סטודנטים ובני נוער מכל הארץ להעמקת הזהות היהודית והשיח בין חלקי החברה הישראלית.
 

 

כ-120 אולפניסטיות מאולפנת תל-אביב השלימו בשבוע שעבר (יום חמישי ה-15.2) מסע מרתק ומעצים בן שלושה ימים בנגב, במסגרת הפרויקט החדשני "מסע נגב", שבמהלכו נחשפו לא רק לנופי הנגב אלא גם לחלוצים בעבר ובהווה שבעשייתם בנו ובונים את הנגב כיום.

הפרויקט הייחודי, שיביא לנגב מאות תלמידים, סטודנטים ובני נוער מכל הארץ, נעשה בשיתוף ובמימון הרשות לפיתוח הנגב והמשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל והוא אחד מהמיזמים של  "יוזמת אורות", ארגון העוסק בהעמקת הזהות היהודית והעמקת השיח בין חלקי החברה הישראלית.

האולפניסטיות שנהנו ממזג אוויר אביבי ושמשי ברוב הזמן טיילו באתרים שונים בנגב ונפגשו עם אנשים שחיים את חזון הנגב. בירוחם הם נפגשו, שוחחו וסעדו עם "המבשלות", נשים שעלו ארצה בשנות ה-50 מארצות צפון אפריקה וכיום מנהלות מטבח איכותי שמאכיל אורחים מהארץ ובכל העולם. למחרת הם ביקרו בצריף של דוד בן גוריון בשדה בוקר ועסקו ארוכות בכתביו וחזונו של ה"זקן".

היום נפגשו הבנות עם אנשי השומר החדש ברמת נגב ושמעו על אתגרי ההתיישבות בנגב, על החקלאות ועל העתיד של הנגב כפי שרואים אוו המתיישבים הצעירים החדשים ואנשי ההתיישבות הבדואית במרחב.

משה מור יוסף, מנכ"ל הרשות לפיתוח הנגב ציין כי "מדובר במסע הראשון מבין 11 מסעות שצפויים להתקיים במהלך החודשים הקרובים. היוזמה שהתחילה בגליל מתרחבת כעת גם לנגב ותלמידים שלוקחים חלק בפרויקט יוכלו להעמיק את שורשיהם וזהותם היהודית-ישראלית ולהתחבר לדמויות ולאתרים שנמצאים בנגב. הרשות לפיתוח הנגב רואה חשיבות גדולה בחיבור בין התלמידים לבין הנגב ומאמינה כי ליבו של המסע הוא פתיחת הלבבות לראיית ההזדמנות שיש בנגב ובמדבר".

 
 
לחצו להוספת תגובה ל"מסע נגב" של מאות תלמידים, סטודנטים ובני נוער מכל הארץ
 
תגובות
 
 
 
 
 
תיירות חבל יתיר- מועצה אזורית הר חברון
 
אתר עיריית ערד
 
תנועת אור - חיים בנגב ובגליל
 
וילות יוקרתיות לנופש
 
לחלום רחוק - טיולים למונגוליה
 
אתר 'בוטיקו' תיירות עסקית בדרום
 
דרושים
 
פורטל מנהלי משאבי אנוש
 
הסטודנט-ביקורות סטודנטים על לימודים בישראל
 
לוח המלגות הגדול בישראל
 
דירות7 בערד והנגב המזרחי
 
ארגון השומר החדש
 
אגודת הפסוריאזיס הישראלית
 
שדה בריר - ערד נגד המכרה