22/09/2018

חדשות ומאמרים

הקטן
הגדל
 
כניסת רשומים
אימייל
סיסמה
 
 

אופניים- טיול אופניים מערד לים המלח
 
 
 
 
   

חדשות ומאמרים

-

חדשות קהילתיות

-

13 מיליון ₪ יושקעו ברחוב הראשי בירוחם שיהפוך לשדרה המחוברת לאגם ירוחם

 
13 מיליון ₪ יושקעו ברחוב הראשי בירוחם שיהפוך לשדרה המחוברת לאגם ירוחם
‏יום רביעי ‏10 ‏ינואר ‏2018

רחוב בורשטיין, רחובה הראשי של ירוחם, יעבור בקרוב מתיחת פנים משמעותית שבסופה יהפוך לשדרה מלאת עצי צל המחוברת לפארק האגם ושאר חלקי העיר ברשת של שבילי אופניים. פרויקט שדרוג רחוב צבי בורנשטיין, הוא חלק מתוכנית ההתחדשות העירונית לשיפור פני העיר ואיכות החיים בשכונות הותיקות, ומהווה גם שלב נוסף בפרויקט עיר בלב פארק, במסגרתו יחוברו שכונות העיר הותיקות והחדשות אחת לשנייה ולמוקדי התיירות שסביב לעיר.
 

 

במסגרת הפרויקט יחודשו המדרכות וירוצפו מחדש, יסללו שבילי אופניים, ריהוט הרחוב יוחלף ופנסי הרחוב יוחלפו בתאורת לדים חסכונית. לצד אלו ובמטרה לשמור על עיצוב כפרי-מודרני לצד הגברת הבטיחות, יוטמן קו החשמל העילי ברחוב ובאותה ההזדמנות יוחלפו קווי המים בקטעים שישופצו. לאורך הרחוב ישתלו עוד מאות עצים נותני צל, רבים מהם סיגלון, שישטפו את הרחוב בצבע כחול-סגול ויוסיפו לצבעוניות שלו.

במועצה המקומית מוסרים גם כי מלבד הרצון להתחדש למען התושבים, הושם דגש משמעותי על הגברת בטיחות התנועה ברחוב ולכן, מלבד הפרדת תנועת האופניים על המדרכה והטמנת קווי החשמל, יתווספו לרחוב הראשי מקומות חניה רבים, על מנת לצמצם ככל שניתן את תופעת ה"חניה הכפולה", שמביאה להאטת התנועה ברחוב, בייחוד בבקרים ומהווה סכנה בטיחותית למשתמשי הדרך.

למרות גודלו הצנוע יחסית של היישוב, במועצה ובחברה הכלכלית החליטו לצאת בקמפיין רחב יחסית לתושבים, כדי להנגיש להם את המידע אודות נתיבי התנועה החלופיים ותחנות האוטובוסים הזמניות שהוקמו, לצד קריאה לתושבים שלא לוותר על רכישה מהעסקים הפועלים לאורך העבודות.

"אנחנו פועלים מתוך אמונה מלאה שהתחדשות הרחוב תתרום גם לעסקים הפועלים בו", אמר מיכאל ביטון, ראש המועצה, "ולמרות זאת אנחנו מתכננים מספר מהלכים לצמצום הפגיעה הזמנית שייתכן ותהייה, למינימום האפשרי". בין המהלכים נבחנת האפשרות לצאת לפרויקט נרחב של שיפוץ חזיתות העסקים בעיר בהשתתפות מינימלית מצד בעלי החנויות ואף הוגשה בקשה למשרד הפנים להעניק לאותם העסקים הנחה זמנית בארנונה.  

 
 
לחצו להוספת תגובה ל13 מיליון ₪ יושקעו ברחוב הראשי בירוחם שיהפוך לשדרה המחוברת לאגם ירוחם
 
תגובות
 
 
 
 
 
תיירות חבל יתיר- מועצה אזורית הר חברון
 
אתר עיריית ערד
 
תנועת אור - חיים בנגב ובגליל
 
וילות יוקרתיות לנופש
 
לחלום רחוק - טיולים למונגוליה
 
אתר 'בוטיקו' תיירות עסקית בדרום
 
דרושים
 
פורטל מנהלי משאבי אנוש
 
הסטודנט-ביקורות סטודנטים על לימודים בישראל
 
לוח המלגות הגדול בישראל
 
דירות7 בערד והנגב המזרחי
 
ארגון השומר החדש
 
אגודת הפסוריאזיס הישראלית
 
שדה בריר - ערד נגד המכרה