22/09/2018

חדשות ומאמרים

הקטן
הגדל
 
כניסת רשומים
אימייל
סיסמה
 
 

אופניים- טיול אופניים מערד לים המלח
 
 
 
 
   

חדשות ומאמרים

-

חדשות קהילתיות

-

שמונה גני ילדים במועצה המקומית מיתר קיבלו הסמכה של גנים ירוקים

 
שמונה גני ילדים במועצה המקומית מיתר קיבלו הסמכה של גנים ירוקים
‏יום רביעי ‏10 ‏ינואר ‏2018

בשבוע שעבר קיבלו שמונה גני ילדים מהמועצה המקומית מיתר הסמכה של "גנים ירוקים" במסגרת פעילות למען הסביבה. הגננות קיבלו את התעודות בטקס במלון לאורנדו בבאר שבע מטעם מחוז דרום במשרד החינוך. 
 

 

מזה מספר שנים שבמועצה המקומית מיתר מיישמים תכניות של משרד החינוך במסגרת פרויקט גנים ירוקים. מדובר בתוכניות שמתקיימות בגן לאורך כל השנה ועוסקות במיחזור, שמירה על ניקיון סביבתי, שימוש מופחת בפלסטיק ושמירה על החי והצומח. גן שעומד בתקן של פרויקט לאורך כל שנת הלימודים, מקבל הסמכת "גן ירוק".

בשבוע שעבר קיבלו שמונה גנים במועצה מקומית מיתר תעודת "גן ירוק" עבור שנת הפעילות הירוקה תשע"ז. הגנים שקיבלו את הפרס הם: גן אגוז, גן פקאן, גן רקפת, גן דקל, גן כלנית, גן סביון, גן שמש, וגן שיבולת. בטקס העניקו המפקחות על גני הילדים, נורית לוי ודפי דיאור, את התעודות לגננות ולמנהלת מחלקת הגנים במועצה, דפי גדליהו.

בגן "פקאן" במיתר, לדוגמא, אין שימוש בכלים וכוסות חד פעמיים, מסבירים לתלמידים את חשיבות החיסכון באנרגיה ולומדים כיצד לחסוך במים כששוטפים ידיים בסבון. בגן אחר הילדים מטפחים גינת ירק וגינת צמחים עם נענע וכוסברה וכל בוקר הילדים קוטפים עלי נענע ושותים יחד כוס תה עם עוגייה. מעבר לכך, מלמדים את הילדים לא להשליך שקיות ולמחזר.

דפי גדליהו, רכזת הגיל הרך במועצה סיפרה: "אני מאוד גאה שהגנים שלנו משתלבים בטבעיות בפרויקט. חשוב לגדל את הילדים בסביבה בריאה ונקיה , יישר כוח לצוותים לגננות ולסייעות על ההשקעה הניכרת בגנים ועל הפעילויות האיכותיות".

ראש המועצה המקומית מיתר, אבנר בן גרא, ציין: "בזכות המיזם הזה הילדים יודעים להעריך ולאהוב את הטבע ולשמור על הארץ נקייה ואפילו יכולים להגביר אצל ההורים את המודעות לשמירה למען הסביבה. מעת לעת, מקיימת המועצה פעילות ירוקה לתלמידים כמו ניקיון סביבת בתי הספר וניקיון הפארקים ביישוב. אנו גאים בפעילות ובזכייה בפרס ומאחלים לגנים להמשיך פעילות החיובית והחינוכית".

 
 
לחצו להוספת תגובה לשמונה גני ילדים במועצה המקומית מיתר קיבלו הסמכה של גנים ירוקים
 
תגובות
 
 
 
 
 
תיירות חבל יתיר- מועצה אזורית הר חברון
 
אתר עיריית ערד
 
תנועת אור - חיים בנגב ובגליל
 
וילות יוקרתיות לנופש
 
לחלום רחוק - טיולים למונגוליה
 
אתר 'בוטיקו' תיירות עסקית בדרום
 
דרושים
 
פורטל מנהלי משאבי אנוש
 
הסטודנט-ביקורות סטודנטים על לימודים בישראל
 
לוח המלגות הגדול בישראל
 
דירות7 בערד והנגב המזרחי
 
ארגון השומר החדש
 
אגודת הפסוריאזיס הישראלית
 
שדה בריר - ערד נגד המכרה