23/07/2018

חדשות ומאמרים

הקטן
הגדל
 
כניסת רשומים
אימייל
סיסמה
 
 

יתיר- סרטון קצרצר בהפקת משרד התיירות על אזור חבל יתיר yatirtourism
 
 
 
 
   

חדשות ומאמרים

-

חדשות קהילתיות

-

ותהיו דמויות לדוגמא ולחיקוי של אנשים שרוצים גם להתקיים בכבוד

 
ותהיו דמויות לדוגמא ולחיקוי של אנשים שרוצים גם להתקיים בכבוד
‏יום חמישי ‏08 ‏יוני ‏2017

היום, 8/6/17 הסתיים הקורס השנתי הראשון להכשרת מבוגרים, בעיבוד שבבים בבית הספר למקצועות התעשייה "צור-אורט" בערד אשר אולם הייצור עם הסדנה לעיבוד שבבים שבו נתרמו ע"י התעשיין סטף ורטהיימר. 16 חרדים מחסידות גור בערד זכו לקבל תעודות מקצוע ויועסקו במפעלים באזור הדרום.

מאת: ענת רסקין
 

 

את הקורס השנתי שנערך לחסידי גור מערד סיימו 16 בוגרים בגיל 20-40 , שנבחרו מתוך 40 איש שהציגו את מועמדותם. מנהל בית הספר "צור-אורט ערד" שוקי רוסק ספר כי הבוגרים הם בעלי משפחות שהביעו נכונות לעמוד במסלול הדורשני של לימודים 5 פעמים בשבוע מהשעה ארבע אחה"צ ועד תשע בערב, ללמוד אנגלית, מחשבים, מתמטיקה וחינוך לתעשייה ולעמוד במבחני משרד הכלכלה. שוקי ציין שהחניכים התגלו כאנשים אינטליגנטים שגילו סקרנות, התמידו וגילו רצון לרכוש מקצוע שהוא בין הנדרשים כיום בשוק העבודה, זאת בנוסף להמשך לימודי התורה שלהם.

כמו כן ציין לשבח את צוות המורים שהשקיע רבות- מעבר לשעות הלימוד הרגילים של בני הנוער בבקרים, המשיכו גם ללמד בשעות אחה"צ והערב- "ויש ביניהם מורים שגרים באשקלון, מבועים וגדרה.." "בית הספר הטביע חותם לא רק כבית ספר אלא גם כמפעל עבוד שבבים שעובד עם חמש עשרה מפעלים באזור הדרום וכמרכז להכשרת מבוגרים" סיכם רוסק והוסיף: "הרגשתי שליחות ועניין בפרויקט חברתי מיוחד זה להכנסת אנשים למעגל העבודה". ומכאן לדבריו, הדרך פתוחה לעוד פרויקטים כאלו לחרדים ולאנשים מבוגרים בכלל המעוניינים לרכוש מקצוע. "לא צריך לימודים קודמים ותעודות רק מוטיבציה וסקרנות. העבודה בסיום הלימודים ודאית ויש אפשרות להתקדם בה ולהרוויח סכומים נאים".

נציגי החניכים הודו לבית הספר, למורים, לארגון ג'וינט ישראל ולסטף ורטהיימר שמימנו את הלימודים לחניכים ולמשרד העבודה ואחרי טקס חלוקת התעודות התיישבו לבחון את התעודות וגיליון הציונים האישי בהתרגשות רבה..

יצחק חדד נציג משרד העבודה-אזור דרום הודה על האכסניה והנתינה "מעל ומעבר" של בי"ס "צור-אורט ערד", "שעשו הכול כדי שתלמדו ותהיו דמויות לדוגמא ולחיקוי של אנשים שרוצים גם להתקיים בכבוד".

יעקב גורן נציג סטף ורטהיימר שתורם לבית הספר ומלווה את פעילותו, נכח בטקס וציין בפני התלמידים שלדעתו זו מהפכה אמתית "וככל שירבו כמוכם, יהיה טוב למדינת ישראל ולכם. מה שקרה זה חזון אחרית הימים. זו הדרך לתת את כל הזכויות המגיעות לכם ממדינת ישראל כאנשים שמפרנסים ותורמים גם לכלכלת מדינת ישראל. עם זאת הקושי רק מתחיל עם הכניסה לחיי היומיום בעבודה בתעשייה במקביל לכול דרישות החיים.. אבל אם תתמידו אתם יכולים רק לעלות מהמקום הזה. אתם יכולים  להיות סוג של מנהיגות בחסידות גור המראה איך אפשר לשלב קודש בחול".

 

 

        

 
 
לחצו להוספת תגובה לותהיו דמויות לדוגמא ולחיקוי של אנשים שרוצים גם להתקיים בכבוד
 
תגובות
 
 
 
 
 
תיירות חבל יתיר- מועצה אזורית הר חברון
 
אתר עיריית ערד
 
תנועת אור - חיים בנגב ובגליל
 
וילות יוקרתיות לנופש
 
לחלום רחוק - טיולים למונגוליה
 
אתר 'בוטיקו' תיירות עסקית בדרום
 
דרושים
 
פורטל מנהלי משאבי אנוש
 
הסטודנט-ביקורות סטודנטים על לימודים בישראל
 
לוח המלגות הגדול בישראל
 
דירות7 בערד והנגב המזרחי
 
ארגון השומר החדש
 
אגודת הפסוריאזיס הישראלית
 
שדה בריר - ערד נגד המכרה