23/07/2018

חדשות ומאמרים

הקטן
הגדל
 
כניסת רשומים
אימייל
סיסמה
 
 

יתיר- סרטון קצרצר בהפקת משרד התיירות על אזור חבל יתיר yatirtourism
 
 
 
 
   

חדשות ומאמרים

-

חדשות קהילתיות

-

המסמכים ההיסטוריים חזרו לערד

 
המסמכים ההיסטוריים חזרו לערד
‏יום רביעי ‏24 ‏מאי ‏2017

משלחת תושבים מהעיר נחתה לפני שבועות ספורים בניו ג'רזי, ארה"ב, בדרכה להתארח אצל הקהילה היהודית בעיר והופתעה לקבל לידיה מסמכים השייכים לאדריכל שתכנן את המתנ"ס בעיר, מסמכים בדבר שיווק מגורים, תכנונים הנדסאיים, ברושורים וקטעי עיתונות מאותם ימים. כל המסמכים הועברו לארכיון המוזיאון ההיסטורי של ערד.
 

 

טענה מוכרת היא, שבכל העולם תמצא תמיד מישהו שגר פעם בערד או שיש לו משפחה בעיר או שלפחות הוא היה בפסטיבל ערד בשנים הפרועות שלו..

הטענה הזו קיבלה לאחרונה חיזוק נוסף. משלחת תושבים מהעיר נחתה לפני שבועות ספורים בניו ג'רזי, ארה"ב, בדרכה להתארח אצל הקהילה היהודית בעיר. זמן קצר לאחר הגעתם נודע לחברי המשלחת כי יש תושב אחד בקהילה היהודית שמאוד מתרגש לפגוש את הנציגים מערד. למה דווקא אותם מכל חברי המשלחת שהגיעו מישראל, הם לא ידעו. אנה סנדלר, מנהלת מחלקת התיירות בעירייה, שהייתה חברה במשלחת, החליטה לנסוע אל האיש ולשמוע מה בפיו.

התברר לה כי חברו של התושב מניו ג'רזי התגורר בערד בימיה הראשונים. ולא רק זאת, הוא אף היה האדריכל שתכנן את המתנ"ס בעיר, וברשותו ישנם עדיין מסמכים בדבר שיווק מגורים, תכנונים הנדסאיים, ברושורים וקטעי עיתונות מאותם ימים. אנה סנדלר קיבלה את האוצר בהתרגשות גדולה והבטיחה להעביר את החומר בבטחה ליעדו בערד.

ביום חמישי האחרון הציגה אנה סנדלר את המסמכים שקיבלה מהאיש בפני ראש העיר, עו"ד ניסן בן חמו, ששמח שהמסמכים נשמרו בצורה איכותית כל כך ואישר לאנה להעביר את הכל  לארכיון המוזיאון ההיסטורי.

 
 
לחצו להוספת תגובה להמסמכים ההיסטוריים חזרו לערד
 
תגובות
 
 
 
 
 
תיירות חבל יתיר- מועצה אזורית הר חברון
 
אתר עיריית ערד
 
תנועת אור - חיים בנגב ובגליל
 
וילות יוקרתיות לנופש
 
לחלום רחוק - טיולים למונגוליה
 
אתר 'בוטיקו' תיירות עסקית בדרום
 
דרושים
 
פורטל מנהלי משאבי אנוש
 
הסטודנט-ביקורות סטודנטים על לימודים בישראל
 
לוח המלגות הגדול בישראל
 
דירות7 בערד והנגב המזרחי
 
ארגון השומר החדש
 
אגודת הפסוריאזיס הישראלית
 
שדה בריר - ערד נגד המכרה