22/06/2018

חדשות ומאמרים

הקטן
הגדל
 
כניסת רשומים
אימייל
סיסמה
 
 

יתיר- סרטון קצרצר בהפקת משרד התיירות על אזור חבל יתיר yatirtourism
 
 
 
 
   

חדשות ומאמרים

-

חדשות קהילתיות

-

עבודה ולימודים: חסידי גור בערד- קושרי טליתות

 
עבודה ולימודים: חסידי גור בערד- קושרי טליתות
‏יום שני ‏20 ‏מרץ ‏2017

מפעל הטליתות והתפילין "משכן התכלת", יצא לאחרונה בפרויקט חדש בערד המשלב את חסידי גור, הלומדים בעיר, בשוק העבודה. במסגרת שיתוף הפעולה בין החסידות לבין "משכן התכלת", עשרות חסידים מועסקים על ידי המפעל כקושרים סמוך לכולל בו הם לומדים.
 

 

מפעל משכן התכלת בבאר-שבע החל לאחרונה בשיתוף פעולה עם חסידות גור בערד שמטרתו להנגיש את התעסוקה גם למגזר החרדי. במסגרת שיתוף הפעולה, עובדים האברכים מהחסידות כ'קושרים' בדירות שנשכרו לשם מטרה זו, קרוב לכולל בו הם לומדים. תפקיד הקושר הוא לקשור את הציצית לבד הטלית. על פי ההלכה העבודה חייבת להיעשות ביד ועל ידי יהודי שומר מצוות.

כיום עובדים בערד עשרות קושרים תחת משגיח המוודא כי העבודה נעשית בהתאם להלכה. האברכים נדרשו לעבור אישור רב והסמכה בפעולות הקשירה. בחודש אחד, מספיקים האברכים להכין אלפי טליתות. ממשכן התכלת נמסר כי בקרוב הם ירחיבו את הפעילות ומתכננים להכפיל את מספר הטליתות הנשלחות לערד ובכך גם ינגישו את התעסוקה לחרדים נוספים.

שלמה אברהמי, מנכ"ל המפעל, סיפר על הפרויקט החדש: "פנינו לחסידות גור בערד לשם שיתוף פעולה עסקי במטרה לספק תעסוקה לעשרות אברכים הלומדים מהחסידות מצד אחד, והמצד השני לקבל מוצר איכותי וכשר המוסכם על זרמים רבים ביהדות".

"החסידים קובעים עם מנהל העבודה שלהם את שעות העבודה ומגיעים בהפסקות הלימודים, בזמן פנוי וכדומה" הסביר אברהמי. "המטרה שלנו היא לאפשר לאברכים בכולל שכר נאה בזמן הלימודים כדי לתמוך ולעזור כלכלית למשפחות החסידים בערד. לרוב לאברכים קשה למצוא עבודה המתחשבת בשעות הלימוד ולכן הפתרון שאנו מציעים מתאים לחסידים רבים, גם מבחינת השעות וגם מבחינת סוג העבודה הנוגעת למוצרי קדושה החשובים לכל יהודי".

אביב חצבני, מנהל מרחב דרום של התאחדות התעשיינים: "אני רואה בפעילות זו שליחות ואתגר. זו פעילות שמסייעת גם לקהילה החרדית להמשיך ולהשתלב בעבודה ולשפר את איכות חייהם וגם מסייעת לתעשייה להעסיק כוח אדם צעיר, איכותי, יעיל ופורה. שני הצדדים רק יוצאים נשכרים משיתוף הפעולה הזה. אני מקווה שהפעילות של משכן התכלת תשרה דוגמא ומופת למפעלים נוספים בדרום" 

אודות "משכן התכלת"

חברת "משכן התכלת" היא יצרנית הטליתות והציציות הגדולה ביותר בעולם והיא נמצאת בפארק התעשייה "עמק שרה" בבאר-שבע. במפעל 200 עובדים המייצרים מידי חודש אלפי טליתות מסוגים, גדלים וגוונים שונים -- כולם על פי ההלכה כמובן. מרכז המבקרים שהוקם במפעל מציע למבקרים חוויה מיוחדת של התחקות אחר התהליך המורכב והמרתק של ייצור הטלית על כל השלבים שלו : ניפוץ הצמר, הטוויה, השזירה, האריגה, ההלבנה, התפירה, הקשירה – ועד שלב האריזה. הביקור במרכז המבקרים של "משכן התכלת" הוא ללא עלות אך מחייב תיאום מראש. במקום פינת קפה ופינת ישיבה והתרעננות וכן חניה בשפע. במקום גם חנות יודאיקה עשירה בפריטים מיוחדים ומחירים נוחים.

 

 
 
לחצו להוספת תגובה לעבודה ולימודים: חסידי גור בערד- קושרי טליתות
 
תגובות
 
 
 
 
 
תיירות חבל יתיר- מועצה אזורית הר חברון
 
אתר עיריית ערד
 
תנועת אור - חיים בנגב ובגליל
 
וילות יוקרתיות לנופש
 
לחלום רחוק - טיולים למונגוליה
 
אתר 'בוטיקו' תיירות עסקית בדרום
 
דרושים
 
פורטל מנהלי משאבי אנוש
 
הסטודנט-ביקורות סטודנטים על לימודים בישראל
 
לוח המלגות הגדול בישראל
 
דירות7 בערד והנגב המזרחי
 
ארגון השומר החדש
 
אגודת הפסוריאזיס הישראלית
 
שדה בריר - ערד נגד המכרה