21/05/2018

חדשות ומאמרים

הקטן
הגדל
 
כניסת רשומים
אימייל
סיסמה
 
 

יתיר- סרטון קצרצר בהפקת משרד התיירות על אזור חבל יתיר yatirtourism
 
 
 
 
   

חדשות ומאמרים

-

חדשות קהילתיות

-

מועצת נאות חובב מציעה סיורים גם לקהל דובר ערבית

 
מועצת נאות חובב מציעה סיורים גם לקהל דובר ערבית
‏יום ראשון ‏12 ‏מרץ ‏2017

מועצת נאות חובב מרחיבה את מערך הסיורים ומציעה סיורים בפארק האקו תעשייתי גם בשפה הערבית על ידי על ידי מדריכות מהמגזר הבדואי מעמותת "תעשיידע", זאת במסגרת השינוי הסביבתי שעוברת מועצת נאות חובב בשנים האחרונות ועל מנת להנגיש את התהליך שעברה המועצה גם לאוכלוסייה מהמגזר הערבי. 
 

 

הסיורים המקצועיים הנערכים בדרך כלל בפארק האקו תעשייתי של מועצת נאות חובב מיועדים לקבוצות של תלמידי תיכון וסטודנטים בדגש על מגמות המדעים, כימיה סביבה וגיאוגרפיה, וכן לקבוצות פרטיות המתעניינות בתחום הסביבתי. הסיורים מותאמים לקהל היעד בהתאם לתחום העניין של הקבוצה וכוללים ביקור במרכז המבקרים נאות חובב בשילוב הרצאה, תצפית וסיור במרכז המבקרים של טבע. זאת בנוסף לסדנאות חווייתיות לתלמידים בשיתוף עמותת "תעשיידע" ולסיורים בשדרת האמנות והתעשייה המיועדים בעיקר לתלמידי תיכון וסטודנטים ממגמות אמנות ועיצוב.

הוספת הסיורים בשפה הערבית נעשית במקביל להידוק שיתוף הפעולה עם מועצת שגב שלום ומתנ"ס שגב שלום במסגרתו יפעילו צעירים בסיכון בני המגזר הבדואי את בוסתן הפרי החדש בפארק – "חיים ביחד – הבוסתן המקיים בנאות חובב". הפעלת הבוסתן תיעשה במודל של עסק כלכלי חברתי והצעירים שיעברו בו ירכשו כלים לחיים, השלמת בגרויות ושכר עבור עבודתם. בעתיד הביקור במרכז המבקרים יכלול גם תחנת עצירה והדרכה בבוסתן.

ראש מועצת נאות חובב, אנדריי אוזן: "מערך הסיורים החדש של המועצה יאפשר להנגיש את נושא התעשייה ואיכות הסביבה גם לאוכלוסייה דוברת ערבית. בתקופה האחרונה אנו רואים שהרצון וההיענות של הציבור ללמוד על הנעשה במועצה הולך וגדל ואני אמון ובטוח שדרך הסיורים המקצועיים נגיע לקבוצות נוספות המתעניינות בתחום".

אודות נאות חובב

הפארק האקו תעשייתי נאות חובב הוא עוגן כלכלי מרכזי בנגב ומודל ייחודי לתעשייה בת קיימא וצמיחה ירוקה בישראל ובעולם. הפארק מתפרש על פני כ – 25,000 דונם והוא מספק פרנסה לכ – 11,000 משפחות בנגב. היקף הייצוא של כלל המפעלים בפארק נאמד בכ – 4 מיליארד דולר בשנה. מאז שנת 2006 השקיעו למעלה מ – 1.5 מיליארד ₪ בשיפור ההגנה על הסביבה ובטיפול במפגעי העבר. בימים אלו מתקיימים בפארק במקביל עשרות פרויקטים לפיתוח הפארק, הקמת מפעלים חדשים, שדרוג תשתיות והקמת מתקני אנרגיה חלופית בהיקף של למעלה ממיליארד ₪. במהלך חמש השנים הקרובות צפויים לקום עוד כ – 20 מפעלים בשטח הפארק אשר ייצרו עוד כ – 2,000 מקומות עבודה חדשים במגוון תפקידים. 

 
 
לחצו להוספת תגובה למועצת נאות חובב מציעה סיורים גם לקהל דובר ערבית
 
תגובות
 
 
 
 
 
תיירות חבל יתיר- מועצה אזורית הר חברון
 
אתר עיריית ערד
 
תנועת אור - חיים בנגב ובגליל
 
וילות יוקרתיות לנופש
 
לחלום רחוק - טיולים למונגוליה
 
אתר 'בוטיקו' תיירות עסקית בדרום
 
דרושים
 
פורטל מנהלי משאבי אנוש
 
הסטודנט-ביקורות סטודנטים על לימודים בישראל
 
לוח המלגות הגדול בישראל
 
דירות7 בערד והנגב המזרחי
 
ארגון השומר החדש
 
אגודת הפסוריאזיס הישראלית
 
שדה בריר - ערד נגד המכרה