21/05/2018

חדשות ומאמרים

הקטן
הגדל
 
כניסת רשומים
אימייל
סיסמה
 
 

יתיר- סרטון קצרצר בהפקת משרד התיירות על אזור חבל יתיר yatirtourism
 
 
 
 
   

חדשות ומאמרים

-

חדשות ופוליטיקה

-

הפגנה בצומת להבים בעקבות עצירת הקמת המחלף בצומת

 
הפגנה בצומת להבים בעקבות עצירת הקמת המחלף בצומת
‏יום חמישי ‏11 ‏נובמבר ‏2010

ביום חמישי ה-11/11/10 בשעה 16:00 התקיימה בצומת להבים הפגנה רבתי, של תושבי היישוב וכן תושבים מיישובי הסביבה, כמו רהט, גבעות בר ועוד.
העילה: החלטת שר התחבורה ישראל כץ לעצור את הקמת המחלף במקום. ראש המועצה המקומית להבים אלי לוי וראש המועצה האזורית בני שמעון סיגל מורן, יצאו בקריאה נרחבת לכל תושבי המועצה האזורית להגיע להפגנה הגדולה המתוכננת בצומת. בהפגנה נכחו גם ראש עיריית רהט פאיז אבו צהיבאן, ראש המועצה של מצפה רמון פלורה שושן וראשי מועצות אחרות מהסביבה שלחו את תמיכתם. המפגינים התאספו בצומת, שמעו דברי הסבר מראשי המועצות על סיבת ההפגנה ולאחר מכן, תחת פקוח משטרתי, נכנסו לצומת העמוסה בכלי רכב ועיכבו את שטף הנסיעה לקול צפירות הרכבים, חלקם תומכים וחלקם עצבניים מן העיכוב. ראש מועצת להבים אמר שיוסקו המסקנות מההפגנה ויוחלט על אופן המשך המחאה. 
 

 

סיבת ההפגנה: החלטת שר התחבורה הנוכחי ישראל כץ, לבטל את החלטת קודמו השר שאול מופז להקים במקום מחלף, כדי שיקל על עומס התנועה. יודגש כי התכנון והתקצוב להקמת המחלף ב-2010 נעשה כבר בשנים קודמות, אולם השר כץ החליט לבטל את ההחלטה, למרות בדיקות מעמיקות ומקיפות שהראו כדאיות בהקמתו.

לדברי לוי, כל ניסיונותיו לקיים הדברות שקולה והגיונית עם משרד התחבורה והעומדים בראשו נתקלו באוזניים ערלות ובאטימות. לוי מוסיף ואומר, כי כל ההסברים על המצוקה הנגרמת לתושבים, בעיקר להורים המסיעים את ילדיהם לבתי הספר, נדחו על הסף. "הצענו לצוות משרד התחבורה", קובל לוי, לקיים סיורים ותצפיות משותפים בכל עת, אך לצערנו, כל הניסיונות להדברות וכל ההצעות מצדנו לא נשאו פרי, מה שמאלץ אותנו להפגין ולחסום את הצומת, שהוא עורק מרכזי".

לטענת לוי, לאחר שכלו כל הקיצין לא נותרה לו ברירה אלא לקרוא לתושבים שאכפת להם ושהמצב הנוכחי רק מזיק להם, לצאת מביתם ולהפגין. לוי קבע את מועד ההפגנה ליום חמישי, שהוא יום עמוס ופקוק במיוחד.

 ראש המועצה המקומית להבים אלי לוי: "צומת להבים הפך להיות סיוט לכל תושב ואבן נגף לאזרחים תמימים המבקשים להגיע בזמן למקום עבודתם או לשוב לביתם".

"ניסינו שוב ושוב לקיים הידברות עם משרד התחבורה ועם השר העומד בראשו. הסברנו את מצוקת תושבי הנגב שסופגים פגיעה יומיומית באיכות חייהם, שמאחרים מדי יום לעבודה ומתקשים באיסוף הילדים בזמן ממסגרות החינוך. השארנו את כל ערוצי התקשורת בינינו לבין משרד התחבורה פתוחים והצענו לצוות משרד התחבורה לקיים סיורים ותצפיות משותפים בעת הנוחה לשר. לצערנו, כל ניסיונות ההידברות וההסברה לא נשאו פרי ואנו נאלצים לנקוט בדרכי פעולה אחרות".

 ראש המועצה האזורית בני שמעון סיגל מורן: "אני פונה אליכם כתושבי הנגב, הנפגעים העיקריים מעומסי התנועה בדרך לבתיכם בשעות הבוקר או שעות הערב. כיום, בשעות השיא, מצומת להבים עד צומת בית קמה אורכת הנסיעה כשעה תמימה. הן כתושבי הנגב והן כאזרחים אנחנו לא יכולים להישאר יותר אדישים".  

 

 
 
לחצו להוספת תגובה להפגנה בצומת להבים בעקבות עצירת הקמת המחלף בצומת
 
תגובות
 
 
 
 
 
תיירות חבל יתיר- מועצה אזורית הר חברון
 
אתר עיריית ערד
 
תנועת אור - חיים בנגב ובגליל
 
וילות יוקרתיות לנופש
 
לחלום רחוק - טיולים למונגוליה
 
אתר 'בוטיקו' תיירות עסקית בדרום
 
דרושים
 
פורטל מנהלי משאבי אנוש
 
הסטודנט-ביקורות סטודנטים על לימודים בישראל
 
לוח המלגות הגדול בישראל
 
דירות7 בערד והנגב המזרחי
 
ארגון השומר החדש
 
אגודת הפסוריאזיס הישראלית
 
שדה בריר - ערד נגד המכרה