14/11/2018

חדשות ומאמרים

הקטן
הגדל
 
כניסת רשומים
אימייל
סיסמה
 
 

חלמוניות בנגב המזרחי / ענת רסקין
 
 
 
 
   

חדשות ומאמרים

-

חדשות ופוליטיקה

-

אזור תעסוקה ומסחר חדש יוצא לדרך- מעבר מיתר

 
אזור תעסוקה ומסחר חדש יוצא לדרך- מעבר מיתר
‏יום שני ‏15 ‏אוקטובר ‏2018

אזור התעשייה מתוכנן לקום ליד מעבר מיתר על שטח של כ-2000 דונם ויכלול תעשייה חכמה שתהיה בקשרים עם אזור הסייבר בבאר שבע תוך שילוב של יזמות מסחרית של פלשתינאים המעסיקים בעיקר עובדים ערבים-ישראלים.
מאת: ענת רסקין
 

 

השבוע התקיימה פגישת התנעה ראשונה עם חברת התכנון 'אורבניקס' להכנת הפרוגרמה והתכנון המפורט לתב"ע של אזור התעשייה החדש בהר חברון. אזור התעשייה עתיד לקום על שטח של כ-2000 דונם באזור טנא עומרים סמוך למעבר מיתר, ולהוות מרכז תעסוקה אזורי המכיל עשרות מפעלים ואלפי עובדים. בחודשים האחרונים השלימה המועצה את תהליך גיוס הכספים ממשרדי האוצר והכלכלה שנועדו לצאת לתכנון, ולאחרונה הגיעה גם מסמך ההרשאה לתכנון על הקרקע.
 

אזור התעשייה המתוכנן יכלול תעשייה זעירה, תעשייה חכמה שתהיה בקשרים עם אזור הסייבר בבאר שבע ומסחר שישלב תעשיינים פלשתינאים מאזור הר חברון שעובדים בעיקר עם ערבים-ישראליים ובכך יסדיר את תנועת העובדים הגדולה שיוצאת מתוך ישראל והעסקתם. במועצה אזורית הר חברון אומרים כי האופי המיוחד הזה של אזור התעשייה המתוכנן ליד מעבר מיתר יאפשר קיום ללא הפרעה ליד אזור התעשייה המתוכנן לקום בצומת שוקת. לאחר כשנתיים של תכנונים מאז קבלת האישור הראשוני מהמנהל האזרחי נכנסה השבוע התוכנית לשלב התכנון שימשך כשנה.  

יוחאי דמרי ראש מועצת הר חברון : "אנחנו שמחים וגאים ביציאתו לדרך של המיזם אותו דחפנו בשנים האחרונות להקמת אזור תעשייה, המסחר וההכשרה התעסוקתי החדש, פורץ דרך בתחומו. אין ספק, כי אזור התעשייה החדש הוא בשורה חשובה ביותר לכל תושבי האזור ולתושבי המועצה האזורית הר חברון בפרט. הוא יהווה מרכז תעסוקתי לאלפי תושבים, כמו גם מרכז מסחר ובילוי וישרת פוטנציאלית מעל למיליון תיירים בדרכם לים המלח ולדרום. אנו רואים בבניית אזור התעשייה החדש מחויבות משמעותית ביותר של הממשלה ושל שר האוצר וכלכלה, לפיתוח ולשגשוג הר חברון ומודים להם על קידום הנושא. אנו קוראים לכל יזם ואיש עסקים שמבין את הפוטנציאל האדיר של המקום, לבוא ולהשקיע באזור התעשייה המשותף החדש".  

 
 
לחצו להוספת תגובה לאזור תעסוקה ומסחר חדש יוצא לדרך- מעבר מיתר
 
תגובות
 
 
 
 
 
תיירות חבל יתיר- מועצה אזורית הר חברון
 
אתר עיריית ערד
 
תנועת אור - חיים בנגב ובגליל
 
וילות יוקרתיות לנופש
 
לחלום רחוק - טיולים למונגוליה
 
אתר 'בוטיקו' תיירות עסקית בדרום
 
דרושים
 
פורטל מנהלי משאבי אנוש
 
הסטודנט-ביקורות סטודנטים על לימודים בישראל
 
לוח המלגות הגדול בישראל
 
דירות7 בערד והנגב המזרחי
 
ארגון השומר החדש
 
אגודת הפסוריאזיס הישראלית
 
שדה בריר - ערד נגד המכרה