16/10/2018

חדשות ומאמרים

הקטן
הגדל
 
כניסת רשומים
אימייל
סיסמה
 
 

אופניים- טיול אופניים מערד לים המלח
 
 
 
 
   

חדשות ומאמרים

-

חדשות ופוליטיקה

-

ראשי רשויות מישובים סובבי נתב"ג חברו למאבק להקמת שדה תעופה בנגב

 
ראשי רשויות מישובים סובבי נתב"ג חברו למאבק להקמת שדה תעופה בנגב
‏יום חמישי ‏19 ‏יולי ‏2018

8 ראשי רשויות ממרכז הארץ הצטרפו אתמול (18/7/18) למטה המאבק של ראשי הרשויות מהנגב ומהצפון להקמת נתב"ג 2 בנגב, וחתמו על האמנה המשותפת ל-26 ראשי רשויות מרחבי הארץ.
 

 

בינואר האחרון, חתמו ראשי רשויות מהצפון ומהנגב על אמנה הקוראת להקמתו של שדה תעופה משלים לנתב"ג בנבטים ולא ברמת דוד. אתמול (18/7/18) התכנסו באולם מליאת עיריית חולון, באירוח ראש העיר מוטי ששון, ראשי רשויות מהנגב, מהצפון ומהמרכז בכדי לדון בחשיבות הקמת שדה תעופה משלים נתב"ג בנגב. בתום המפגש חתמו ראשי הרשויות במרכז על אמנת בנושא זה והצטרפו ל-18 ראשי רשויות אשר חתמו על האמנה בתחילת השנה.

האמנה קובעת כי נבטים מהווה החלופה הטובה ביותר להקמת "נתב"ג 2" וזאת מתוך ראיה לאומית רחבה ומתוך אינטרסים משותפים של רשויות מקומיות רבות. ראשי הרשויות מהמרכז הינם שותפים טבעיים למאבק על הקמת שדה תעופה משלים לנתב"ג בנבטים, שכן נבטים יוריד משמעותית את הלחץ מנתב"ג ויאפשר העברה של טיסות רבות מנתב"ג ובכך להוריד את הסבל של התושבים של הישובים סביב נתב"ג.

בפגישה השתתפו: בני ביטון- ראש עיריית דימונה, מוטי ששון- ראש עיריית חולון, יוסי בכר- ראש עיריית בת ים, טל אל על- מ"מ וסגן ראש העיר באר שבע, אייל בצר- ראש מועצה אזורית עמק יזרעאל,  רמי תנעמי- ראש מועצה מקומית בית דגן, דוד יפרח- מועצה אזורית עמק לוד, אריה פכטר- ראש מועצה מקומית אזור, סיגל מורן- ראש מועצה אזורית בני שמעון, יעלה מקליס- ראש מועצה מקומית יהוד-ונסון, נאיף אבו עראר- ראש מועצה מקומית ערערה, איציק חולבסקי- ראש מועצה אזורית מגידו, דודי אריאלי- ראש מועצה מקומית קריית טבעון, ד"ר אבי שגב- ממונה מטעם עיריית דימונה, נדב שרון- מתאם הרשויות לנושא שדה התעופה בעמק יזרעאל, יוהן אטלן- מנכ"ל מועצת הנגב, יפעת מאירוביץ' נציגת ראש עיריית ראשון לציון, אל"מ נרי ירקוני לשעבר מנכ"ל רת"א, טלי קפלן פיניש- נציגת עיריית בת ים

בני ביטון ראש עיריית דימונה: "אני מאמין כי ראש הממשלה מר בנימין נתניהו הוא זה שיקים את שדה התעופה האזרחי בנבטים מתוך האמונה העמוקה שלו בפיתוח וקידום הנגב. השדה קום יקום ואף יקרא בעתיד על שמו של ראש הממשלה - בנימין נתניהו."

איציק חולבסקי ראש מועצת מגידו: "המקום הנכון לשדה נוסף הוא בנבטים מסיבות לאומיות, אסטרטגיות, גאוגרפיות, דמוגרפיות, סביבתיות וערכיות. קואליציה של הצפון, המרכז והדרום היא שובר שוויון ומאבק מאוחד נחוש ועוצמתי יביא לניצחון!"

טל אל על, סגן ומ"מ ראש עיריית באר שבע: "בשמו של רה״ע באר-שבע רוביק דנילוביץ׳, בשמי ובשם תושבי הנגב כולם, אני מברך על תמיכתם של ראשי הרשויות ממרכז הארץ בחלופת נבטים שהיא ההגיונית והאפשרית היחידה. מכאן, קצרה הדרך לקבל את ההחלטה הנכונה. רק רה"מ בנימין נתניהו לבדו יכול להביא לפתרון מול התנגדות מערכת הביטחון. אנו קוראים שוב לחיל האוויר המדהים שלנו, במקום להיות אבן הנגף בפיתוח הנגב, היו אבן הראשה״.

אייל בצר, ראש מועצה אזורית עמק יזרעאל: "היום חברו יחדיו מרבית אזרחי ישראל באמצעות ראשי הרשויות שלהם מהנגב, הצפון והיום גם מהמרכז- וקוראים לממשלת ישראל להקים את שדה התעופה הבינלאומי בנבטים שבנגב."

דודי אריאלי, ראש מועצה מקומית קריית טבעון: "כנציג המטה הצפוני במועצה הארצית לתכנון ובנייה, וכחבר בוועדה לתכנון נמל התעופה המשלים אני קובע שיש לנו כאן הזדמנות חד פעמית לקחת חלק בדחיפתו של מיזם לאומי בעל חשיבות חסרת תקדים למדינת ישראל. טובת המדינה היא החשובה כאן ואני מאמין שגם חיל האוויר מתחיל להבין שההתנגדות שלו לא יכולה להחזיק לאורך זמן. יש לנו גיבוי מלא של בכירים יוצאי חיל האוויר שמשוכנעים שניתן ואף רצוי לבנות את נתב"ג 2 בנגב"

יוהן אטלן, מנכ"ל מועצת הנגב: "מעטים הם המקרים בהם להחלטתה של הממשלה עשויה להיות בעלת השלכות מרחיקות לכת בהשפעתן על איכות חייהם של כלל תושבי מדינת ישראל ובפרט תושבי הנגב, תושבי עמק יזרעאל ותושבי ישובים סובבי נתב"ג. אנו מאמינים כי הקונצנזוס הגורף שהצלחנו להשיג בשנתיים האחרונות יסייע לממשלת ישראל ולעומד בראשה לקבל את ההחלטה הנכונה והטובה ביותר לטובת כלל תושבי ישראל, ולטובת הנגב"

 
 
לחצו להוספת תגובה לראשי רשויות מישובים סובבי נתב"ג חברו למאבק להקמת שדה תעופה בנגב
 
תגובות
 
 
 
 
 
תיירות חבל יתיר- מועצה אזורית הר חברון
 
אתר עיריית ערד
 
תנועת אור - חיים בנגב ובגליל
 
וילות יוקרתיות לנופש
 
לחלום רחוק - טיולים למונגוליה
 
אתר 'בוטיקו' תיירות עסקית בדרום
 
דרושים
 
פורטל מנהלי משאבי אנוש
 
הסטודנט-ביקורות סטודנטים על לימודים בישראל
 
לוח המלגות הגדול בישראל
 
דירות7 בערד והנגב המזרחי
 
ארגון השומר החדש
 
אגודת הפסוריאזיס הישראלית
 
שדה בריר - ערד נגד המכרה