16/10/2018

חדשות ומאמרים

הקטן
הגדל
 
כניסת רשומים
אימייל
סיסמה
 
 

אופניים- טיול אופניים מערד לים המלח
 
 
 
 
   

חדשות ומאמרים

-

חדשות ופוליטיקה

-

נחתם הסכם קיבוצי במפעלי ים המלח

 
נחתם הסכם קיבוצי במפעלי ים המלח
‏יום רביעי ‏30 ‏מאי ‏2018

כ- 1,200 עובדי מפעלי ים המלח ייהנו מהסכם קיבוצי חדש. מעבר למענק החתימה של 15,000 ₪ ייהנו עובדים מתוספות שכר שיכולות להגיע לכ-90% בתקופת ההסכם. בסעיפי ההסכם יהיה ניתן לראות שיפור בכל הסקטורים ונגיעה בכל עובד ועובד. ארמונד לנקרי יו"ר מועצת העובדים: "ניהלנו משא ומתן עיקש של חצי שנה שכלל עליות ומורדות. לשמחתי הניסיון של הצוות שלנו, שעבר כבר מספר הסכמים במפעל - הוכיח את עצמו".  
 

 

ההסכם שנחתם אתמול (29/5/18) יחול על כ-1,200 עובדי החברה שבהסכם הקיבוצי. ההסכם רטרואקטיבי כבר מה-1.10.17. בהסכם נעשו מספר פריצות דרך משמעותיות: שכר הבסיס\המינימום במפעל עליו יבוא התוספות יעמוד על 6,000 ₪, הדור החדש במפעל יקבל תוספות שכר של כ-70% לתקופת ההסכם והדור הוותיק יקבל תוספות של כ-30%, שעת אם בשכר לילדים מגיל 0-14, כל העובדים יהנו אוטומטית מגמול א' ללא לימודים או תעודה, לאחר 5 שנים יקבלו העובדים באותם תנאים גם גמול ב', הגדלת הפרשות פנסיוניות וקרן השתלמות ב-2,500 ₪, ביטול התורנויות ותשלום חודשי של 85% מערך התורנות, פריצת מתח דרגות, שיפור מענק הפרישה בחברה, שדרוג המענקים והתשלומים בפנסיה מוקדמת ומענק חדש של כ-1,000,000 ₪ לעובד שיצא לפרישה מגיל 55. מדור ב' מובטחת פנסיית גישור של 10,000 ₪ ועוד.

 יו"ר מועצת העובדים במפעלי ים המלח, ארמונד לנקרי: "מדובר בהסכם שבו הודענו לכולם, אנו הולכים לתת יותר לחדשים, לצעירים, בכדי לבנות לחזק ולבסס את עתיד המפעל. מדובר בסיפוק אדיר להביא שיפור כלכלי למאות עובדים ביחוד באזור הדרום. עוברת עלינו תקופה לא פשוטה באזור והסכמים כמו אלו מאפשרים לנו להרים את הראש ולהמשיך להיאבק עבור שיפור תנאים של העובדים באזור ושימור מקומות העבודה, דבר שנהיה ממש לא פשוט בתקופה האחרונה. העובדה שהצוות שלנו בא עם ניסיון של מספר הסכמים ומסורת שמחייבת הישגים - עזרה לעובדים להשיג את המטרות".

 

 
 
לחצו להוספת תגובה לנחתם הסכם קיבוצי במפעלי ים המלח
 
תגובות
 
 
 
 
 
תיירות חבל יתיר- מועצה אזורית הר חברון
 
אתר עיריית ערד
 
תנועת אור - חיים בנגב ובגליל
 
וילות יוקרתיות לנופש
 
לחלום רחוק - טיולים למונגוליה
 
אתר 'בוטיקו' תיירות עסקית בדרום
 
דרושים
 
פורטל מנהלי משאבי אנוש
 
הסטודנט-ביקורות סטודנטים על לימודים בישראל
 
לוח המלגות הגדול בישראל
 
דירות7 בערד והנגב המזרחי
 
ארגון השומר החדש
 
אגודת הפסוריאזיס הישראלית
 
שדה בריר - ערד נגד המכרה