20/09/2018

חדשות ומאמרים

הקטן
הגדל
 
כניסת רשומים
אימייל
סיסמה
 
 

אופניים- טיול אופניים מערד לים המלח
 
 
 
 
   

חדשות ומאמרים

-

חדשות ופוליטיקה

-

פרקליט המדינה- אין חשד לעבירות פליליות של שוטרים בירי והריגת תושב אום אל חיראן

 
פרקליט המדינה- אין חשד לעבירות פליליות של שוטרים בירי והריגת תושב אום אל חיראן
‏יום שלישי ‏01 ‏מאי ‏2018

בסוף בדיקה קבע פרקליט המדינה כי אין חשד סביר לעבירה פלילית מצד מי מהשוטרים אשר פעלו בתנאים מבצעיים לפי תפיסתם את המציאות באותו רגע באירוע שהתרחש בעת פינוי היישוב אום אל חיראן- במהלכו ביצעו שוטרים ירי לעבר תושב אום אל חיראן, יעקוב אבו אל קיעאן, והרגוהו.
 

 

ביום 18.1.17 נפתחה במחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה, על פי הנחיית פרקליט המדינה, בדיקה מקיפה הנוגעת לאירוע שהתרחש בעת פינוי היישוב אום אל חיראן- במהלכו ביצעו שוטרים ירי לעבר תושב אום אל חיראן, יעקוב אבו אל קיעאן, שנהרג מהירי וכן נגרם מותו של השוטר ארז שאול לוי ונפצע שוטר נוסף כתוצאה מפגיעת הרכב שבו נהג המנוח.

במסגרת זו נבדקה בעיקר השאלה האם הירי באירוע מעורר חשד סביר לביצוע עבירה פלילית. כן נבדקה סוגיית הטיפול הרפואי במנוח עם תום האירוע.

לאחר עיון בחומרי החקירה וממצאי החקירה של מח"ש, החליט פרקליט המדינה לסיים את הבדיקה המקיפה שנערכה בקביעה שאין חשד סביר לביצוע עבירות פליליות מצד השוטרים המעורבים באירוע. בהחלטה צוין בין היתר כי פעולתם של השוטרים, אשר נבעה לכאורה מתחושה של סכנת חיים לסביבתם, תחושה שנבעה מנסיבות האירוע, אינה חורגת ממתחם הסבירות בכל הנוגע להצדקה החוקית לשימוש בנשק.

עם זאת החליט פרקליט המדינה להעביר כמה עניינים לידי מפכ"ל המשטרה וראש מחלקת המשמעת במשטרה לבחינת ההיבט הפיקודי או המשמעתי ואשר אין בכוחם להשפיע על המצב הראייתי בתיק. בכללם של נושאים אלה הציע פרקליט המדינה לבדוק אם הכוח הוכן כהלכה למשימה המורכבת; אם נפלו ליקויים מקצועיים בהתנהלות השוטרים היורים; אם נפל פגם בטיפול הרפואי במנוח; שינויים מסוימים וחוסר עקביות בגרסאות השוטרים המעורבים ועוד.

בהחלטה התייחס פרקליט המדינה בין היתר גם לשאלה אחרת שעלתה מחומר הראיות והיא - האם המנוח פגע בשוטרים באמצעות רכבו במכוון במסגרת "פיגוע"? או שהפגיעה אירעה כאשר למנוח לא הייתה שליטה על הרכב. בעניין זה צוין בהחלטה כי "בחומר שנאסף ישנן אינדיקציות מסוימות, לכאן ולכאן, לגבי נקודה זו. שירות הביטחון הכללי, אשר בין היתר, תחקר את הזירה בשעות הראשונות שלאחר האירוע, החליט שלא להמשיך בחקירת האירוע תוך שהבהיר, על פי החומר שהיה בפניו באותה עת, כי אין ביכולתו לקבוע אם האירוע האמור היה "פיגוע" אם לאו".

פרקליט המדינה קבע כי לא ניתן להכריע בשאלה זו במידה גבוהה של ודאות אך ממילא הכרעה בשאלה זו אינה נחוצה להכרעה אם לפתוח בחקירה פלילית נגד מי מהמעורבים. זאת מאחר שאף אם הפגיעה אירעה שלא בכוונה, עקב איבוד שליטה של המנוח על רכבו, עדיין אין חשד סביר לעבירה פלילית מצד מי מהשוטרים, אשר פעלו בתנאים מבצעיים לפי תפיסתם את המציאות באותו רגע. בהתאם לכך, החליט פרקליט המדינה לסיים את הבדיקה בעניין זה.

הודעה על כך נמסרה למשפחות.

 
 
לחצו להוספת תגובה לפרקליט המדינה- אין חשד לעבירות פליליות של שוטרים בירי והריגת תושב אום אל חיראן
 
תגובות
 
 
 
 
 
תיירות חבל יתיר- מועצה אזורית הר חברון
 
אתר עיריית ערד
 
תנועת אור - חיים בנגב ובגליל
 
וילות יוקרתיות לנופש
 
לחלום רחוק - טיולים למונגוליה
 
אתר 'בוטיקו' תיירות עסקית בדרום
 
דרושים
 
פורטל מנהלי משאבי אנוש
 
הסטודנט-ביקורות סטודנטים על לימודים בישראל
 
לוח המלגות הגדול בישראל
 
דירות7 בערד והנגב המזרחי
 
ארגון השומר החדש
 
אגודת הפסוריאזיס הישראלית
 
שדה בריר - ערד נגד המכרה