23/10/2018

חדשות ומאמרים

הקטן
הגדל
 
כניסת רשומים
אימייל
סיסמה
 
 

אופניים- טיול אופניים מערד לים המלח
 
 
 
 
   

חדשות ומאמרים

-

חדשות ופוליטיקה

-

הושג הסכם: תושבי אום אל-חיראן יתפנו מרצון לחורה

 
הושג הסכם: תושבי אום אל-חיראן יתפנו מרצון לחורה
‏יום רביעי ‏11 ‏אפריל ‏2018

נחתם הסכם בין הרשות לפיתוח והתיישבות הבדואים בנגב לבין תושבי אום אל-חיראן, לפיו הם יעברו מרצון לשכונה 12 בחורה. הפינוי מרצון צפוי להתחיל בזמן הקרוב ולפי ההערכות יושלם עד לחודש אוגוסט השנה.
 

 

לאחר חתימת ההסכם בין הצדדים, יחל פינוי עצמי של תושבי היישוב הבדואי אום אל-חיראן אל שכונה 12 ביישוב חורה. כ-200 תושבים (בגירים) תמו ביממה האחרונה על הסכם פינוי עצמי מרצון מהיישוב, כפי שקבע בג"ץ ובהתאם להוראותיו, ויעברו ליישוב חורה הסמוך אל שכונה 12 שהוקמה במיוחד עבור תושבי אום אל-חיראן.

על פי תכנית הרשות לפיתוח והתיישבות הבדואים בנגב, התושבים יעברו למגרשים בשכונה 12 ביישוב חורה המיועד למתפנים מרצון. כל משפחה  תקבל מגרש ללא תמורה ועליו תוכל לבנות את בית קבע, בנוסף התושבים יפוצו עבור המבנים הישנים בהתאם לכללים הנהוגים במגזר הבדואי.

שר החקלאות, אורי אריאל, הממונה על הרשות לפיתוח והתיישבות הבדואים בנגב התייחס אל ההסכם: "שילוב נכון של נחישות מצד גורמי האכיפה יחד עם הצעה נדיבה מצד המדינה הביאו לתוצאה שכולנו מברכים עליה, פינוי מוסכם ללא אלימות של תושבי אום אל-חיראן, לפי קביעתו של בית המשפט".

מנכ"ל הרשות לפיתוח והתיישבות הבדואים בנגב, יאיר מעיין ברך על חתימת ההסכם ואמר:" אני מברך את תושבי אום חיראן הגרים במקום עשרות שנים ומשבח את ראשי אום אל-חיראן שגילו התנהגות אחראית לטובת כלל התושבים, הסכם הפינוי מרצון והמעבר לשכונה 12 בחורה שפותחה במיוחד עבורם יאפשר להם להמשיך במגורים משותפים בשכונה חדשה ויאפשר לתושבים להנות מתשתיות ברמה גבוהה ומשירות ואיכות חיים הניתנים בחורה.

הסכם זה הגיע לאחר התערבות ראש מועצת מיתר אבנר בן גרא האחראי על תחום השיפוט של כרמית, חיראן ויתיר, שהתנגד למעבר המתיישבים לשטח השכונות הדרומיות בישוב מיתר. בן גרא נפגש עם שר החקלאות אורי אריאל בנושא ובפגישה קבע השר כי תכנית המגורים על שטחי מיתר תוצא מהוועדה וכי המפונים יכנסו לשכונה בחורה שיועדה מלכתחילה למפונים. ראש המועצה בן גרא מברך על החלטת המדינה ועל הסכמת מתיישבי אום אל חיראן והוסיף כי הוא שמח שכל הצדדים הגיעו להבנות בנושא.

למהלך חתימת הסכם פינוי מרצון היו שותפים בין היתר הרשות לפיתוח והתיישבות הבדואים בנגב, היועץ לענייני המגזר הערבי של משטרת ישראל, רשות מקרקעי ישראל, משרד החקלאות הממונה על רשות הבדואים לפי הנחייתו של השר אורי אריאל

 
 
לחצו להוספת תגובה להושג הסכם: תושבי אום אל-חיראן יתפנו מרצון לחורה
 
תגובות
 
 
 
 
 
תיירות חבל יתיר- מועצה אזורית הר חברון
 
אתר עיריית ערד
 
תנועת אור - חיים בנגב ובגליל
 
וילות יוקרתיות לנופש
 
לחלום רחוק - טיולים למונגוליה
 
אתר 'בוטיקו' תיירות עסקית בדרום
 
דרושים
 
פורטל מנהלי משאבי אנוש
 
הסטודנט-ביקורות סטודנטים על לימודים בישראל
 
לוח המלגות הגדול בישראל
 
דירות7 בערד והנגב המזרחי
 
ארגון השומר החדש
 
אגודת הפסוריאזיס הישראלית
 
שדה בריר - ערד נגד המכרה