21/10/2018

חדשות ומאמרים

הקטן
הגדל
 
כניסת רשומים
אימייל
סיסמה
 
 

אופניים- טיול אופניים מערד לים המלח
 
 
 
 
   

חדשות ומאמרים

-

חדשות ופוליטיקה

-

שר האנרגיה התערב להבטחת אספקה סדירה של גז טבעי לבתי תושבי ערד ודימונה

 
שר האנרגיה התערב להבטחת אספקה סדירה של גז טבעי לבתי תושבי ערד ודימונה
‏יום רביעי ‏14 ‏פברואר ‏2018

חברת חלוקת הגז הטבעי בדרום ״נגב גז טבעי״ סירבה להפעיל את מערכת חלוקת הגז הביתי בערד. רישיון חברת "גז טיב" שספקה גז לערד ודימונה במשך עשרות שנים, הסתיים. כתוצאה מכך, בצעד חריג, מינה השר שטייניץ את חברת נתיבי גז הממשלתית (נתג"ז) בכדי להבטיח אספקת גז סדירה לתושבים.   
 

 

השר שטייניץ: "מצב הדברים חייב צעד זה לטובת תושבי ערד ודימונה, וכדי למנוע מצב בו גז טבעי לא יסופק, כפי שהתחייבנו". שר האנרגיה הודיע להנהלת חברת נתג"ז הממשלתית, כי היא תהיה ממונה על פעילות חברת "גז טיב", אשר מספקת גז טבעי לערד, בכדי להבטיח את אספקת הגז הטבעי הרציפה לתושבי ערד ושכונת הניצחון בדימונה.

הנחיית השר ניתנה לאחר משא ומתן ארוך שניהלה הממשלה עם חברת "גז טיב" אשר רישיונה הסתיים, ולאור העובדה כי חברת חלוקת הגז הטבעי בדרום ״נגב גז טבעי״ סירבה להפעיל את מערכת חלוקת הגז בערד. הסירוב נבע כנראה, מהאחריות הרבה שתהיה לחברה בהולכת גז לבתי אנשים במערכת ישנה בת עשרות שנים בעוד עיסוק החברה בהולכת גז טבעי למפעלים תעשייתיים. המהלך של שר האנרגיה נועד להבטיח אספקה סדירה של גז טבעי לבתי התושבים.

כידוע, אספקת הגז הטבעי לערד ולשכונת הניצחון בדימונה מגיעה ממאגר ראש זוהר מאז 1961 באופן רציף ומשמשת למשקי הבית לחימום ובישול. לאור הידלדלות המאגר, החליט משרד האנרגיה לפני כשנתיים לחבר את ערד למערכת ההולכה הארצית ולמאגר תמר. זו הפעם הראשונה בישראל בה שכונות מגורים מחוברות לגז טבעי ממאגר תמר.

במשרד האנרגיה מדגישים, כי לא יתפשרו על שירות לצרכנים, וככל שחברות החלוקה, המהוות מונופול באזור הספציפי בו זכו ברישיון, לא תעמודנה בהתחייבויותיהן, המשרד ישתמש בכל הכלים שברשותו על מנת למנוע פגיעה בציבור הרחב.

עם זאת עדיין יש לבחון למה חיבור מפעלי התעשייה באזור לאספקת הגז הטבעי מתנהלת לאיטה.

 
 
לחצו להוספת תגובה לשר האנרגיה התערב להבטחת אספקה סדירה של גז טבעי לבתי תושבי ערד ודימונה
 
תגובות
 
 
 
 
 
תיירות חבל יתיר- מועצה אזורית הר חברון
 
אתר עיריית ערד
 
תנועת אור - חיים בנגב ובגליל
 
וילות יוקרתיות לנופש
 
לחלום רחוק - טיולים למונגוליה
 
אתר 'בוטיקו' תיירות עסקית בדרום
 
דרושים
 
פורטל מנהלי משאבי אנוש
 
הסטודנט-ביקורות סטודנטים על לימודים בישראל
 
לוח המלגות הגדול בישראל
 
דירות7 בערד והנגב המזרחי
 
ארגון השומר החדש
 
אגודת הפסוריאזיס הישראלית
 
שדה בריר - ערד נגד המכרה