15/10/2018

חדשות ומאמרים

הקטן
הגדל
 
כניסת רשומים
אימייל
סיסמה
 
 

אופניים- טיול אופניים מערד לים המלח
 
 
 
 
   

חדשות ומאמרים

-

חדשות ופוליטיקה

-

שודרג כביש 316 מיער יתיר לכביש 31

 
שודרג כביש 316 מיער יתיר לכביש 31
‏יום שני ‏06 ‏נובמבר ‏2017

שיקום כביש 316 יאפשר הידוק הקשר בין הר חברון לבאר שבע ויישובי צפון הנגב. שר התחבורה ישראל  כ"ץ: " ליישובי המועצה ישנה חשיבות אסטרטגית ומהותית.. אעשה בתחומי כל מה שצריך כדי לחזק את האזור."
 

 

שר התחבורה ישראל  כ"ץ השתתף ביום רביעי 1/11/17 בטקס חנוכת כביש 316 העובר ביער יתיר שבהר חברון. במסגרת השקעות משרד התחבורה באזור, נכלל גם שיקום הכביש שבמשך זמן רק היה במעמד של 'כביש ללא אבא'. שיקום כביש 316 יאפשר הידוק הקשר בין הר חברון לבאר שבע ויישובי צפון הנגב, יפתח בפני התושבים אפשרויות רבות ובנוסף ינגיש את אתרי העתיקות המקומיים לקהלים נוספים.

בשנים האחרונות פעל השר כ"ץ עם משרדו בשיתוף המועצה לריבוד וחידוש של כבישי הר חברון, חידוש צמתים, והוספת תאורות , הקמת מסוף תחבורה חדש והכפלת מספר קווי התחבורה הציבורית. במהלך הסיור פגש השר תושבים ואת הנהגות היישובים שביקשו להודות לו על העשייה הרבה שמורגשת  בהר חברון. 

במהלך טקס חנוכת הכביש אמר יוחאי דמרי, ראש מועצת הר חברון: "אנו מודים ומעריכים את עבודת משרד התחבורה ובראשו השר ישראל כ"ץ שממשיך את תנופת פיתוח הכבישים הנהדרת גם באזורנו. 35 שנה כביש 316 חיכה לידו המסורה של השר. לכביש ישנה חשיבות בחיזוק הקשר בין הפריפריה למרכז, מטרה אותה שמנו בסדר עדיפות גבוה".

בחנוכת הכביש התייחס השר ישראל כ"ץ לחשיבותו האסטרטגית של ההתיישבות בהר חברון והתחייב להמשך עשייה ולחיזוק האזור: "תמיד חוויה להיות כאן. זהו אחד המקומות היפים בארץ. זכות גדולה לחיות בארץ התנ''ך, ללוות את התיישבות וליהנות מיינות יתיר. ליישובי המועצה ישנה חשיבות אסטרטגית ומהותית וחשוב מכל הבחינות לחזק את המקום ואת המתיישבים. אעשה בתחומי כל מה שצריך כדי לחזק את האזור. אנחנו נמצאים כבר בתכנון להרחבת כביש 60 בתוך תכנית החומש, ותכנון נוסף ורחב של התשתיות ביהודה ושומרון. כביש 60 חייב להיות מודרני, פתוח, בטיחותי ונכון תחבורתית. גם בתחבורה הציבורית השקענו רבות במקומות הללו וישנה חשיבות רבה לתחבורה ציבורית. כל אלה יסייעו למשימה החשובה להביא יותר נוכחות יהודית לאזור. פיתוח האזור מסייע לכלל האוכלוסיות כאן כולל את התושבים היהודים והערבים"

עוד כתבה בנושא-
כביש 316 בין חורה ליער יתיר- ישופץ ע"י נתיבי ישראל

 
 
לחצו להוספת תגובה לשודרג כביש 316 מיער יתיר לכביש 31
 
תגובות
 
 
 
 
 
תיירות חבל יתיר- מועצה אזורית הר חברון
 
אתר עיריית ערד
 
תנועת אור - חיים בנגב ובגליל
 
וילות יוקרתיות לנופש
 
לחלום רחוק - טיולים למונגוליה
 
אתר 'בוטיקו' תיירות עסקית בדרום
 
דרושים
 
פורטל מנהלי משאבי אנוש
 
הסטודנט-ביקורות סטודנטים על לימודים בישראל
 
לוח המלגות הגדול בישראל
 
דירות7 בערד והנגב המזרחי
 
ארגון השומר החדש
 
אגודת הפסוריאזיס הישראלית
 
שדה בריר - ערד נגד המכרה