24/06/2018

חדשות ומאמרים

הקטן
הגדל
 
כניסת רשומים
אימייל
סיסמה
 
 

יתיר- סרטון קצרצר בהפקת משרד התיירות על אזור חבל יתיר yatirtourism
 
 
 
 
   

חדשות ומאמרים

-

חדשות ופוליטיקה

-

עסקת ענק ביטחונית תתרום לתעסוקה בערד: אלביט הקימה מפעל בערד

 
עסקת ענק ביטחונית תתרום לתעסוקה בערד: אלביט הקימה מפעל בערד
‏יום ראשון ‏02 ‏אפריל ‏2017

במשך שנה שלמה התבשלה עסקת הענק ביוזמת שר הביטחון ליברמן בשיתוף פעולה של חברת "אלביט" ועקשנות של עיריית ערד וראש העיר עו"ד ניסן בן חמו, בסופה הוסכם שמנהל הרכש במשרד הביטחון יזרים למעלה מ-400 מיליוני ₪ לרכש אלפי מכשירי קשר ממפעל 'אלביט מערכות' בעיר ערד שיתחייב בתמורה להעסיק 100 עובדים בעשור הקרוב.

מאת: ענת רסקין
 

 

היום (א' 2/4/17) נערך טקס חנוכת מפעל "אלביט מערכות יבשה ותקשוב" באזור התעשייה ערד בדרך להעסקת 100 עובדים. בטקס נכחו שר הביטחון אביגדור ליברמן, מנכ"ל משרד הביטחון האלוף (במיל.) אודי אדם, בכירים מצה"ל, נשיא אלביט מערכות בצלאל מכליס, ראש עיריית ערד עו"ד ניסן בן חמו ובכירים ממועצת העיר.

מהמידע שהותר לפרסום עולה כי ביוזמת שר הביטחון, אביגדור ליברמן, מנהל הרכש במשרד הביטחון יזרים למעלה מ-400 מיליוני שקלים כדי לרכוש אלפי מכשירי קשר ממפעל 'אלביט מערכות' בעיר. המפעל עצמו התחייב בתמורה להעסיק 100 עובדים בעשור הקרוב. המשמעות לכך היא עצומה: מדובר בהצלחה גדולה בשיפור מצב התעסוקה בעיר וקליטת עובדים ומשפחות חדשות מחוץ לעיר, שיועסקו במפעל המתקדם בעבודות הלחמה, הרכבה, טכנאות והנדסה עם אופק תעסוקתי לשנים רבות קדימה. בנוסף, צה"ל ומשרד הביטחון יפעלו להעביר לערד פעילויות אחזקה בהיקף של עשרות מיליוני שקלים ב-15 השנים הקרובות.

לאור חתימת ההסכם הודיעה אלביט מערכות כי על פי החוזה, שיתבצע במהלך חמש השנים הקרובות, היא תייצר ותספק מאות מערכות רדיו. אלביט תרחיב את אתר הייצור והתחזוקה שלה בערד מכ-30 איש שעבדו במשך שלוש השנים האחרונות בערד עד להעסקת 100 עובדים ולדבריה, "תהפוך אותו למרכז לייצור ולתחזוקת מערכות רדיו מתקדמות לצה"ל".

בצלאל (בוצי) מכליס, נשיא ומנכ"ל אלביט מערכות, אמר ש "50% מעובדי אלביט מערכות הם תושבים מהפריפריה. העסקת 100 עובדים בערד תואמת את האסטרטגיה של אלביט מערכות להגביר את הנוכחות שלנו באזורי פריפריה בישראל. אלביט עסוקה עכשיו בהרחבת השלוחה בערד, קליטת עובדים שיעברו גם הכשרה מקצועית לעבודה בטכנולוגיות מתקדמות והקמת קווי ייצור".

מנהל הייצור יונה ממו מי שהיה גם מנהל קו ייצור בחברת 'מוטורולה'-ערד ספר על ההתרגשות הגדולה בהקמת מפעל 'אלביט' שמזכיר את הימים הטובים של ערד בתקופת 'מוטורולה' וציין שאין בעיה בגיוס עובדים מערד.

ראש עיריית ערד, עו"ד ניסן בן חמו הודה לחברת 'אלביט' שעשתה ככל יכולתה לשמור על פעילותה בערד בשלוש שנים האחרונות, והוסיף כי ערד היא עיר אסטרטגית בנגב המזרחי כלכלית וחברתית שחשבה מסלול מחדש ולאחר תהליך ארוך ושנה של מגעים ושיחות עם השותפים שר הביטחון, אלביט ומנהל הרכש במשרד הביטחון נפתח המפעל המורחב שיתרום לצמיחה מחודשת של ערד. "אני גאה שחברת אלביט ומשרד הביטחון מכירים שוב ביכולותיה של ערד להיות בסיס לתעשייה איכותית."

השר ליברמן ספר שמאז שנכנס לתפקידו במשרד הביטחון החלו לשאול אותו 'מה עם ערד?'. הוא הודה ל'אלביט' על הרצון, המאמץ וההיענות לאתגר ולאודי אדם מנכ"ל משרד הביטחון על ההוצאה לפועל תוך תקופה קצרה של כמה חודשים. השר ציין שהמפעל אינו עוד בגדר סיסמאות אלא דבר ממשי "ולקראת הפסח אנחנו מביאים מתנה", מפעל שמייצר מכשירים חכמים ומתוחכמים לחיילי צה"ל ובכך נותן חזון ואופק לעיר וכי היה רוצה שאלביט תתרחב עד קליטת 200 עובדים.  "זו מחויבות ולא רק חזון" אמר השר. לדבריו, 850 צעירים בני ערד משרתים כעת בצה"ל וצריך לספק להם פתרונות לאחר השרות. ליברמן התבטא ש"משרד הביטחון הוא מחולל כלכלי וחברתי גדול במדינת ישראל. העברת מפעלים לפריפריה ומחויבות לערכי יסוד של צה"ל כפי שהגדיר אותם דוד בן גוריון: הגנה על המולדת ולהיות כור היתוך של החברה הישראלית. אנחנו צריכים לתת תחושה של צוות לא רק בשרות הצבאי אלא גם אח"כ".  

 
 
לחצו להוספת תגובה לעסקת ענק ביטחונית תתרום לתעסוקה בערד: אלביט הקימה מפעל בערד
 
תגובות
 
 
 
 
 
תיירות חבל יתיר- מועצה אזורית הר חברון
 
אתר עיריית ערד
 
תנועת אור - חיים בנגב ובגליל
 
וילות יוקרתיות לנופש
 
לחלום רחוק - טיולים למונגוליה
 
אתר 'בוטיקו' תיירות עסקית בדרום
 
דרושים
 
פורטל מנהלי משאבי אנוש
 
הסטודנט-ביקורות סטודנטים על לימודים בישראל
 
לוח המלגות הגדול בישראל
 
דירות7 בערד והנגב המזרחי
 
ארגון השומר החדש
 
אגודת הפסוריאזיס הישראלית
 
שדה בריר - ערד נגד המכרה